Patnáct doteků dokonalosti

11. listopadu 2013 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak

Ve středu a ve čtvrtek jsem se zúčastnil hodnocení posledního letošního kola soutěže Prague Wine Trophy. Ve středu Sauvignony, ve čtvrtek Sangiovese. Celý čtvrtek jsem měl povznesený pocit, že je to odměna a vyznamenání zároveň.


Vysoká úroveň vín trvala po celý den, nepamatuju se, že bych někdy s tak klidným srdcem a bez pochybností hodnotil 95 bodů. Některá Brunella se skutečně blížila dokonalosti, ještě v pátek ráno jsem zalitoval, že jsem v jednom případě nedal ještě víc. Po skončení hodnocení jsem se neprofesionálně zdržel v salonku a dopil dva vzorky, už bez plivátka :o) Ke shodě hodnotitelů a klidnému průběhu jistě přispěla vynikající vína, ale tolerantní a přátelský duch jednání porot je pravidlem. Když mě před dvěma roky pozvali na PWT hodnotit poprvé, čekal jsem konkurenčnější prostředí. Naučil jsem se na PWT hodně, ale věcnosti, toleranci a respektu především.

Vánoce se blíží a Komunitní Bedýnku z moselských ryzlinků budu uzavírat možná už dnes. Jestli jste se ještě nepřihlásili, podrobnosti jsou tady.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama