Rulandské bílé z Hrušek

17. října 2013 v 10:44 | Sklenička
Před lety mě napadlo, že si zařídím život na stará kolena v Itálii. Nějakou dobu jsem o tom marně přemýšlel a nijak jsem v tom nepokročil. Teď se mi to řízením osudu může splnit. V sobotu tam letím a mám oba lety s Alitalií. Minulý týden proskočily na webu zprávy o možném krachu Alitalie, a kdyby to vyšlo zrovna na neděli, pondělí nebo úterý... dožiju v Itošce! Více příští týden, sledujte na blogu...Rulandské bílé 2012 PS, Richard Tichý z Hrušek
Není z hrušek, ale z Hrušek! Má nápadně výraznou plnou (stobodovou) barvu, upozorňující na hodně vyzrálé hrozny (nebo na Tichého zálibu v delším školení vína na kvasničních kalech). Zadní etiketa uvádí 14% alkoholu a 23,2 stupňů cukernatosti, takže hodně vyzrálé hrozny. Vůně odrůdová a čistá, nepřestřelená, s chlebovinou a upozorněním na výraznější kyselinu. V chuti vzorně suché, s dost důraznou kyselinou, řízná a hutná rulanda. Pro mě soukromě je tam všeho až moc - alkoholu, plnosti, tělnatosti i kyseliny, mám rulandu radši lehčí a vzdušnější, ale musím ocenit odrůdovost a čistotu. Později večer se vůně rozlévá do šíře a objevuju květiny a vyzrálé ovoce, drobnou proměnlivost, kterou obvykle přináší delší ležení na kvasničních kalech. To s sebou nese dlouhověkost a schopnost dalšího vývoje v lahvi. Může být zajímavé sledovat, kam se víno vyvine za rok nebo za dva.
 


Komentáře

1 Neználek Neználek | 17. října 2013 v 21:40 | Reagovat

Mně se zase líbí Tichého Sg VzH 2012. Mám k němu jednu zajímavou historku, ale nebudu s ní teď zdržovat. Absolutně bez kopřiv, jen rybíz, josta, angrešt a spol. to mi vyhovuje.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. října 2013 v 21:43 | Reagovat

[1]: proč zdržovat??? Sem s historkou :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama