První chřest

24. dubna 2013 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak
Web výrobce hlásá, že o víkendu sklidili prvních 500 kilo chřestu, ale moc jsem tomu nevěřil - o víkendu jsem kolem chřestových polí jezdil a nikde ani noha, nikde ani Ukrajinec. Měl jsem to jen za reklamu, ale pro jistotu jsem se v úterý zajel podívat k výrobci do Hostýna.Všichni nosí nová černá trička (měli novinářskou návštěvu, tak se hodili do gala :o) a o víkendu se skutečně sbíralo... protože dostali novou třídící linku a museli ji na něčem seřídit. Ale ochotně mi prodali první svazek chřestu (za nekřesťanskou cenu, ta prý bude klesat, až ho bude víc).

Jak napovídá obrázek, otevřel jsem k němu asi nejlepší Veltlín, co znám - Strassertaler 2011 z Allramu. Lehký, nenápadný, ovocně-květinově-pepřový. Už jsem o něm psal před dvěma roky tady a zase bych to mohl opsat. Jen poté, co jsem se párkrát zúčastnil hodnocení vín v soutěži Prague Wine Trophy, už bych nebyl tak skeptický k americkým 93 bodům. U nás máme někdy zábrany dávat vysoké hodnocení (a všiml jsem si, že někteří čtenáři rovnou redukují stobodovku na devadesátibodovku), ale Strassertaler je fakt výbornej.

V Hostýně snad do konce týdne začnou pravidelně sbírat. Na zelený chřest si budu muset ještě dva týdny počkat. Jestli se o víkendu dostanu ke koštování, představím příští týden výběr vín ke chřestu :o)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama