Cappella Sant'Andrea, Toskánsko

18. června 2012 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak
Asi nejfotogeničtější vinařství ze sobotních perugijských degustací, Capella Sant'Andrea z toskánského San Gimignana (web). Mají osazených jen asi 8 hektarů vinic, hospodaří organicky a mám z nich pocit, že je to strašně baví.Z degustace mám jen střídmé poznámky, protože jsme se hned domluvili, že za nimi zajedu v červenci a přechutnáme to na místě. Docela sympaticky se soustřeďují jen na pár odrůd, vede samozřejmě Vernaccia. Chutnali jsme ročník 2011, připravovaný v nerezových tancích. Překvapivě plnější víno, ovocné, kořenité a minerální, ale tělnatější, než Vernaccia bývá. Rialto 2010 byla Vernaccia vyzrávaná 4 měsíce v bariku. 4 měsíce byly až až, zatím je víno spíš barikové než odrůdové, ale zajímalo by mě, kam se bude vyvíjet za dva roky.

Na úvodní fotce pózují s polovičními lahvemi vína, nazvanými Moi a Toi, francouzsky Já a Ty. Jedno je červené, druhé bílé, obě dělané do páru pro rodinné popíjení. Jednoduchý a téměř geniální marketingový nápad, musíte prostě koupit obě :o)

Ciliegiolo (čiležiólo) je odrůda, která se dříve přidávala do Chianti, Francesco a Flavia Galgani ji dělají i čistou. Serreto Rosso 2007 je barikovaná směs Sangiovese a Merlotu, teď už krásně ohlazená a dobře pitelná. V červenci snad o nich napíšu víc. Už loni jsem si vytipoval jedno vinařství s pěknou Vernacciou do toskánských Komunitních Bedýnek, ale nevyšlo mi to. Letos by to mohlo vyjít!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama