Červen 2012

Seriózní Pinot Noir z Alsaska

5. června 2012 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak
A mohl jsem napsat rovnou první seriózní Pinot, protože jsem zatím na takový nenarazil. Pinot Noir 2009 "8", Cave Vinicole de Hunawihr. Je v lahvi stylizované do burgundského tvaru, ale není to klasická burgunda. Střídmá etiketa přebírá styl hunawihrských vín z Grand Cru vinic, i cenově se drží výš (11,70 EUR).Calixte Chardonnay, Crémant d'Alsace, Cave de Hunawihr

4. června 2012 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak

Efektní etiketa, marketing, kam se podíváš: zlatá a červená barva etikety (bez těch dvou barev se neobejde žádná čínská restaurace, prý podporují trávení:) alsaský čáp pobaví i na záklopce. Vlastně jsem ani nevěděl, že čisté Chardonnay může vyhovovat alsaským apelačním předpisům. Věděl jsem jen, že se Chardonnay smí přidávat do Crémantů, ale ne, že smí být čisté. S dnešním textem jsem měl drobný problém - moc se sektům nevěnuju, nijak zvlášť mě nebaví. Ale jako bezproblémové pití na letní zahradu je to přitažlivé, tak jsem k hotové objednávce do Hunawihru přidal pár sektů.


Středeční degustace alsaských vín

1. června 2012 v 13:42 | Sklenička |  Jen tak

Aktuálně to u Skleničky v předsíni vypadá, jako by přijelo na návštěvu celé Alsasko. Odnesl jsem pár krabic do patra, abych mohl zavřít vchodové dveře. Několikrát jsem se pokoušel spočítat aspoň celkový počet lahví, ale pokaždé jsem došel k jinému výsledku, tak jsem to vzdal a celníkům potvrdil původně deklarované počty :o)

Odkládal jsem oznámení o středeční společné degustaci alsaských bedýnek, protože jsem si nebyl jistý, jestli dopravce doveze víno včas, ale teď už je to jasné. Jestli se nás zase sejde dost, přechutnáme alsaské bedýnky společně, navíc i nějaké Crémanty, celkem tři Grand Cru ryzlinky, tramín a Pinot Gris z Rosackeru (stručné popisy byly před měsícem tady) a možná i nějaké další dobroty. Ve středu 6. června v 18:30 v Le Caveau. Vstupné 300 Kč. Účastníci to můžou spojit s vyzvednutím předplacené bedýnky (pokud ji unesou :o) Hlaste se tady, těším se na vás!

Borsa Vini, 31. května

1. června 2012 v 9:49 | Sklenička |  Jen tak
Už jednou jsem na blogu psal, že Italové jsou před branami Prahy jako Hannibal před Římem, a už se to nabízí zase. Pro-exportní aktivity mají dobře zorganizované a podpořené výbornými víny. Burzu vín pořádala vládní agentura ICE PRAGA ve čtvrtek 31. května v pražském hotelu Radisson za přítomnosti italského velvyslance a ředitele agentury ICE.