Pozdní sběr, alsaský a ukecaný

29. května 2012 v 6:04 | Sklenička |  Jen tak

Předem se omlouvám, začnu burgundským sektem a budu dlouhej. Rozvláčnej. Ukecanej. Semelu všechno možný a klidně mi to v komentářích spočítejte. Snažil jsem se o pestrost, ale témata se mi vrací jako na kolotoči. To je tak: měl jsem teď tejden na starost dvě děti a místo abych první večer poté šel na degustaci, strávil jsem ho na zahradě s vínem a notebookem. Tady to máte:o)


Crémant de Bourgogne 2006. J.P. Berthenet, Montagny.


S prvním vínem, sektem z šardonky z burgundského Montagny, jsem věru nespěchal. Ve skutečnosti se sektům moc nevěnuju, i moje přítelkyně v posledních třech letech měly jiné spády, a tak nakonec zůstal ve sklepě jediný. Moje babička by řekla, zůstal na ocet.

Nějaký sekt prostě doma musíte mít, když jste na tom jako já. Tak jsem postupně vypil čistě odrůdové sekty z ryzlinku i z Pinotu Gris, spoustu Prosecca a poměrně rychle i barikovanou Franciacortu, ale tenhle Crémant mi zůstával na věčné časy jako železná zásoba: aby bylo čím slavit, až bude co slavit. Dostatečný důvod stále nepřicházel, a když jsem minulý týden k objednávce alsaských vín přihodil ještě čtyři kartony sektu, padly poslední zábrany. Za týden budu mít lavinu alsaských Crémantů, tak pryč se starým burgundským!


Trochu nazrálá žlutá barva s kovovým nádechem. Zpočátku explozivně perlí, pěna si rychle sedne, ale drobné perlení přetrvává. Vůně po starším Chardonnay, lehce naoxidovaná. V chuti jemné perlení, zkrocené kyseliny, jablíčková oxidativní chuť. Přetažená archivace, tohle víno je dávno za zenitem a měl jsem ho vypít dřív.

Ukázalo se, že s přetaženým sektem je to stejné jako s letní láskou: v září už to není ono. Je to prostě problém načasování, s vínem úplně stejně jako s láskou. V ranném mládí mi moralisté kázali o tom, jaké škody může způsobit předčasný sex, v dospělém věku (nebo po vypití několika přestárlých, příliš dlouho archivovaných vín) mi došlo, že zamilovaný chlap nemůže vůbec nic zkazit, když s dámou svého srdce rovnou skočí do postele. Jediný rozdíl je v tom, že v lásce nemůžete nic vrátit zpátky. Pokud jde o víno, prozíravý milovník nakupuje po šesti nebo dvanácti lahvích a může předčasný start korigovat podle vlastní zkušenosti. Každopádně potvrzuju, že i podle tohoto Crémantu (první lahev jsem vypil někdy v roce 2008) je lepší vypít příliš mladé než třeba jen trochu staré...

Nuits-Saint-Georges 2005, Chateau de Prémeaux


Odedávna se mi líbí poetický název města, Noci Svatého Jiří (vylézají z díry hadi, ještěrky a štíři :o) Přesto tohle víno padlo omylem, myslel jsem si, že jsem z police vzal o stupeň nižšího sourozence, Cote-de-Nuits Villages 2005 a chtěl jsem si zkontrolovat, jak si po třech letech vede víno z druhé Komunitní Bedýnky. V předchozím textu jsem hudral na vína otvíraná příliš pozdě a věřil jsem, že bedýnkový Pinot budu moct pochválit. Ale ouha, zpátky na zem...


Apelace Nuits-Saint-Georges je centrem severní, pinotové části Cote-d'Or. Nahoru na sever leží Vosne-Romanée a Gevrey-Chambertin, na jih Ladoix a Aloxe-Corton. Je jasné, že ani vína z Nuits nejsou laciná, tohle stálo ve vinařství asi 18 EUR. Barvu má poměrně temnou, ještě poctivou pinotovou, ale hodně do třešňově a kávově rudočerné. Jemná vůně čerstvě natrhaných třešní a višní. Ve větší skleničce změna, výrazně voní po rozdrcených třešních a malinách. Po vymíchání se objevuje i stopa koření a vzpomínám si, že v roce 2007, když jsem víno kupoval, oplývalo kořením a paprikou. Teď je kultivovanější, ale i klidnější a míň vzrušující. V chuti úplně suché s výraznou kyselinou, typickou pro Pinoty z Nuits, jde až do višní a švestek. Třísloviny ještě v dochuti trochu stahují pusu, je to pěkně strukturované, harmonické, ale je to taky málo překvapivé nebo vzrušující. Kupoval jsem skoro přesně před pěti lety, v květnu 2007. Recept na to, jak udělat ze skvělého vína dobré (a tak trochu obyčejné a nudné)? Archivujte ho pět let!

Jedíček


Co bylo dřív - slepice nebo vejce? První pozitivní účinek aktuálních desátých Komunitních Bedýnek - Jamie Goode odjel do Alsaska. (Podle fotek tam mají dobré počasí!) Nic proti tomu, zvlášť když jste z Česka, je Alsasko dobrá volba. Když před rokem Jamie Goode udílel knížecí rady Alsasanům (zbavte se typických štíhlých lahví, pistolí, je moje oblíbená, při té jsem se řehtal jako kůň!), napsal jsem mu na blog komentář s dotazem, zdali vůbec v tom Alsasku byl, když tak radí. Nakonec jsem dotaz na pobyt v Alsasku smazal, s mojí lahvově oxidovanou angličtinou jsem to nechtěl hrotit. V dalším komentáři Goode přiznal, že v Alsasku ještě nebyl, ale to bylo z jeho rad jasné.

Nedávno jsem zveřejnil dva texty o "jiných" vínech z Portugalska. Kromě brutálně oxidativního postupu výroby se vyznačovaly i vysokými, štíhlými lahvemi, absolutně atypickými. Naopak v Burgundsku lahvují do baňatých flašek a v Toskánsku se vám hlava uvaří, když se budete snažit analyzovat vůně a chutě na separáty používané k popisu vína u nás (dokud si nepřivoníte k místním keřům a kytkám a nezjistíte, že vůně zakomponované ve víně jsou identické nebo podobné místním bylinkám). To je něco, na co nepřijdete, dokud poznáváte víno jen z nákupů - a je jedno, jestli pro víno chodíte do Lídlu nebo k nejlepším dovozcům. Oba zdroje používají jen ty informace, které vedou zákazníka ke koupi. Jestli strávíte dva týdny dovolené (a nejlépe za svoje peníze:) v Alsasku, garantuju vám, že vám na alsaských flétnách nebude připadat nic divného a vůbec vás nenapadne, že by se měly nahradit jinou, globálně přijatelnější lahví. Zrovna tak si najdete po týdnu v Burgundsku zalíbení v baňatých burgundských flaškách nebo se zamilujete do vlašáku, jestli letos strávíte dovolenou na Pálavě. Závěr? Je to prosté: poznávejte víno tam, kde roste! Intuitivně vám bude všechno jasnější. Blogy, knížky, degustace i nákupy vína jsou jen virtualita. Realita je ve vinařských regionech!

Ještě jeden závěr


Alsaské Komunitní Bedýnky překračují plán, pokud jde o množství, ale termíny stále platí. Do pátku bych měl dostat vína a od pondělka by měla začít distribuce. Postupně, protože účastníků je tentokrát fakt hodně. Takže postupně budu posílat maily těm, jejichž bedýnky už budou připravené. Přesto jsem si už odvážně zarezervoval večer ve středu 6. června od 18:30 hodin v žižkovské vinotéce v Le Caveau pro společnou ochutnávku.

Původně jsem chtěl udělat košt pro Bedýnkáře za symbolickou cenu, ale nakonec jsem se rozhodl pro běžnou cenu 300 Kč s tím, že vaše peníze raději utratím za Brožovy skvělé francouzské sýry (Comté!, a myslím tím utrácením, že je společně sníme k vínu:o) a výběr vín posunu do Crémantů a Grand Cru ryzlinků na úkor základních odrůdových vín, bude to stát za to. Přihlašovat se můžete tady, přihlášku potvrdím, až mi vína přijedou a padnou mi do spárů! Tentokrát asi nebudu mít k vínům tak zásadní komentáře jako u předchozí degustace Slepých Bedýnek, ale těším se na setkání se všemi, kdo se o víno zajímají!
 


Komentáře

1 Tomáš M. Tomáš M. | 29. května 2012 v 8:49 | Reagovat

U toho Nuits-Saint-Georges 2005 bych trochu podezíral ročník - 2005 byla velmi brzy vynikající k pití a asi tím pádem i méně vhodná k archivaci. I když to samozřejmě nejde úplně zobecňovat na celé Burgundsko. Ale dost často jsem se s tím setkal.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 29. května 2012 v 10:15 | Reagovat

[1]: jasně, napsal jsem to v nadsázce, ale statisticky mi zatím u burgundské 2005ky vychází, že v polovině případů se víno nezlepšuje. Takže proč archivovat :o)

3 p.j. p.j. | 31. května 2012 v 8:45 | Reagovat

tak to je poprvé, co slyším, že by 2005 v Burgundsku byl ročník na rychlé vypití. Namátkou teď koukám, co praví Clive-Coates (po celoživotní práci dovozce už v důchodu, takže není zainteresován na prodeji): "When will the red 2005s be at their Best?
This is a vintage which will amply repay patience. (Meanwhile you have other vintages to drink.) Start the village Côte de Beaunes in around 2016 and the Premiers Crus in 2018/2019. The village Côte de Nuits should be held until 2019, while many of the top Premier and Grands Crus need keeping until the mid-2020s." jinde to bude podobný, u tohohle ročníku je celkem vzácná shoda. nula pětky bych rozhodně (červené) podržel, v tomto čase budou v podivném mezistádiu, kdy ovoce už je pomalu pryč a zrání ještě nevyvinulo všechno to, co plně vyzrálá vína dělá krásná.

4 Tomáš M. Tomáš M. | 31. května 2012 v 9:35 | Reagovat

Tak to je docela dobře možné, že to tak u těch lepších vinařství (a by chance i u těch malých vinařů, co prodávají většinu produkce ze dvora) může být. Jenže já mám rád v burgundách i to ovoce a tak nějak se mi nechce kupovat víno za 10-15 EUR u vinaře s tím, že ho nechám 10-15 let ležet někde ve sklepě.

5 MT MT | 31. května 2012 v 11:48 | Reagovat

tak to doporučuju ročník 09, efektní a dá se pít hned .)

6 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 31. května 2012 v 17:24 | Reagovat

[3]: nesouhlasit je normální, a u tebe jsem si už zvykl, že nesouhlasíš a argumentuješ přitom názorem Coatese, Robinson nebo ještě někoho dalšího. Jasně že jsem to trochu nadsadil, ale napsal jsem vlastní názor a nebudu ho korigovat jen kvůli tomu, že C.Coates předpověděl, že za deset let to budeme vidět jinak. Když se skutečnost (aspoň jak ji vidím) liší od předpovědi, mám opravit skutečnost?

[4]: to mě taky napadlo, že Coates popisuje zkušenost s víny o ligu výš a burgundy do 20 EUR ho nezajímají :o(

[5]: přesně to jsem psal, když jsem měl 2009 poprvé :o) http://vins.blog.cz/1012/degustace-mladych-burgund-v-le-caveau-2-prosince

7 MT MT | 31. května 2012 v 18:19 | Reagovat

[6]: hm jo, ale upřímně, desítka mi přijde daleko zajímavější

add comment 3: je taktéž otázka na jakých vínech (od koho) se ten pohled tvoří ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama