Blogy, rozvody, daně a jedna degustace

20. března 2012 v 6:30 | Sklenička |  Jen tak
Všichni autoři mají jedno společné téma, píšou stále o sobě. Často jsem si s tou myšlenkou pohrával i tady na blogu. Když tady píšu (skoro) pět roků, nedá se zabránit tomu, že na sebe podvědomě leccos soukromého vyzradím. Jedna intelektuální přítelkyně to kdysi komentovala slovy, no ty se děsně cenzuruješ! Stejně jako se zaujetím čtu některé déletrvající blogy a hledám v ních klíče k autorům, říkám si občas s obavami, co by asi psychiatr vyčetl ze Skleničky?Poznal by z úvodního článku, že jsem se zrovna dovtípil, že se moje manželství řítí k rozvodu a jaký důvod jsem vlastně měl k založení blogu? (A řekl by si se mnou nad četbou jiných blogů o autorovi, ten má ale nudnej život?) Ad rozvody: Tak nám rozvedli Kalouska, paní Mullerová, psaly to Novinky. Na fotce vypadá hubeně, docela jako po rozvodu :o) Poznal by psychiatr z Kalouskovy celospolečenské šku(o)dlivosti a snahy zvyšovat daně, že se rozvádí? A bylo by pro svět lepší, kdyby si Kalousek místo zvyšování DPH a spotřební daně založil blog? Hypotetická otázka: byl by Kalousek lepší blogger než ministr?

Pokud jde o špatnej nápad se spotřební daní na víno, myslím, že se pan ministr chce jen pomstít svým rodným lidovcům, kteří mají voličskou základnu na jižní Moravě. Předpokládám, že to KDU-ČSL využije ve volební kampani, díky Kalouskovi se zase dostane do sněmovny a případnou spotřební daň za víno zase zruší (i když o pevné vůli partají dodržovat volební sliby mám pochybnosti). Možná si řekl, že je na čase vyměnit VV za lidovce, u šachistů nikdy nevíte, kolik tahů dopředu mají promyšlených.


Deváté Komunitní Bedýnky jsou na světě už tři týdny. Z vágních čtenářských ohlasů (a z 47 komentářů včetně mých) mám dojem, že zájem o veřejnou ochutnávku slepé bedýnky bude menší. Přesto bych rád uvedl aktuální Bedýnku osobně a prodiskutoval jednotlivá vína s těmi, kdo o to budou mít zájem. Rezervoval jsem si na to žižkovskou vinotéku Le Caveau na čtvrtek 5. dubna od 19 hodin. Nebude to slepá degustace, protože ti, kdo mi napsali do komentářů už správné určení vín znají. Bude to jen hra, ale přesto může být zábavná, protože od některých vín přinesu i další ročníky, možná lepší, tajemnější nebo víc vzrušující než ty, které znáte z Bedýnky. Pár vín chce "naslepo" přidat i Daniel Brož, domácí vinotékař. Doma jsem dokonce našel i neoznačenou lahev vína, takže pro zábavu účastníků můžu i já koštovat naslepo. (Sice tuším, z kterého vinařství víno pochází, ale fakt nevím, co to je.) Z původních šesti se počet vín rozroste na 12, vstupné bude 300 Kč a pokud mi chcete osobně vynadat za to, proč jsem nějaké víno do Bedýnky zařadil, nezapomeňte se zaregistrovat tady.


Pokud jde o Kalouska, spotřební daň nebo rozvody, můžeme to probrat taky. Přednost má víno, ale jestli se na něm rychle shodneme :o))) tak hurá na obecná témata. Možná přijde i Kalousek? Co myslíte, byl by lepší jako ministr nebo jako blogger?

P.S. první přihlášený se bedýnek neúčastnil, tak jen pro jistotu dodávám, že rád uvítám vedle známých tváří i nové:o) A protože i hostitel z Le Caveau se bránil veřejnému koštování naslepo, dodávám, že nikoho nebudu nutit veřejně hádat odrůdy...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama