Lednový pozdní sběr

1. února 2012 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak

Už je jasné, že před osmdesáti lety víno chutnalo líp. Pijte víno a žijte šťastně, hlásal plakát francouzského Ministerstva zemědělství z roku 1933, píše o tom Bertrand Celce tady. Když o tom dnes mluví MUDr. Šamánek, beru to jako lehkou ideologickou diverzi proti převládajícímu establishmentu ustrašenosti. Snažím se přispět svou hřivnou, ale na kampaň Ministerstva zemědělství nemám. (Mrkněte na krásně černobílé fotky pracujících šohajů, staré folklórní fotografie ze Slovácka vám už potom nebudou připadat tak exotické.)Po zprávách o tom, že Kalousek chce zavést spotřební daň z vína zůstávám skleničkovsky klidný. Jednak vím, že dobře už bylo a věci se vyvíjejí k horšímu, jednak jsem už pár palet vína dovezl a tak dobře vím, že spotřební daň na víno v ČR už existuje. Jen má nulovou hodnotu, ale všechen aparát pro její vybírání funguje. Kdyby ji ministr financí chtěl zavést, nepotřebuje k tomu parlament ani veřejnou diskusi, mohl by to nejspíš rozhodnout a provést sám. Jeho oznámení, že pro rok 2013 počítá s vinnou daní vidím spíš jako pokusný balónek, jestli ho už máme plné zuby nebo jestli ještě nějaké zvyšování daní sneseme. Nejlepší je na celém humbuku myšlenka o "vyrovnávání dlouhodobých nerovností v daňovém systému." Tyhle nerovnosti se prostě nedají vybalancovat zavedením nových daní, na to je potřeba rušit staré daně. Když už máme daň z příjmu a dvacetiprocentní daň z "přidané hodnoty" (George Orwell by z toho newspeaku měl radost), k čemu je nám ještě silniční daň, spotřební daň z benzinu, silniční mýto (neplést se silniční daní, mýto slouží k vyrovnání daňové nerovnosti vzniklé silniční daní :o))) tož tak...

Den života navíc, a zadarmo


Letos v únoru dostaneme jeden den života navíc. Jen tak, nezaslouženě a zadarmo. Koukněte do kalendáře, je to středa 29. února. Za rok nebo za dva nic takového nebude. Co s tím dnem uděláte? Pokud jde o mě, já půjdu do pražské vinotéky Riesling & Co. v Ostrovského 23. Ivan Dramlitsch, dovozce mitlrajských ryzlinků (o kterém jsem tady a tady nebo taky tady už několikrát psal a jeho ryzlinky si kupuju) tam dává v 19 hodin degustaci nových vín a přizval mě, ať se přidám s několika toskánci ze dvou dřívějších Komunitních Bedýnek. Takže vás zvu na živé vydání skleničkovského pozdního sběru toskánských biodynamických vín a spoustu břidlicových ryzlinků v tom jediném dnu za čtyři roky, který máme zadarmo a nemusíme z něj platit daně. Přijďte nás podpořit nebo si jen tak pokecat nad tuctem vín! Rezervace na ivan@vinonaut.cz, vstupné 400 Kč.

A jestli jste se ještě nepřihlásili do Postupky neboli Komunitních Bedýnek naslepo, můžete to napravit tady (úvodní článek je tady). V první dvacítce přihlášených je jen jediný nováček, tak doufám, že se osmělí i další :o)

 


Komentáře

1 Vinonaut Vinonaut | E-mail | Web | 2. února 2012 v 8:16 | Reagovat

Pouze doplnim, ze predbezny degustacni list ochutnavky 29.2. a dalsi souvisejici informace jsou na www.vinonaut.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama