Těšení na prázdniny

21. června 2011 v 8:37 | Sklenička |  Jen tak
Nejoblíbenější barva? Červeno-bílo-zelená trikolóra! Nejlepší pomazánka na chleba? Bazalkové pesto! Chystám se na prázdniny. Sekám trávník, odledňuju ledničku. Kupuju opalovací krémy, cestuju prstem po mapě, živím se rajčatama a okurkama, experimentuju s těstem na nudle. A dopíjím zásoby Sangiovese, abych se adjustoval na chutě domorodců.


Dopisuju si s místními vinaři, od kterých jsem před vánoci dovezl šest vín do toskánských bedýnek, a s dalšími deseti (víc jich tam fakt není), od kterých jsem nic nedovezl:o) Vloni jsem ještě odjížděl na výlety do Velké Toskány, do Chianti a do Sieny, ale letos se chci věnovat jen Monteskudáju a dětem. Chci zmapovat všechna místní vinařství, zjistit, čím se inspiroval enolog Sorbaiana, když dělal Lucestraiu, mluvit s Francouzem, který dělá víno pro Marchesi Ginori Lisci, a úchylně si představuju sušenky cantuccini namáčené do Vin Santo z Fattorie Santa Maria ke snídani! Sledujte průběžné referáty s frekvencí danou možností připojení, zase mám ubytování bez internetu.
Loni jsem ještě toskánské slámovky vynechával, ale po nedávné zkušenosti s Tenutou Fanti si na ně posvítím! A až mi dojdou peníze, poležím u bazénu s Proseccem, tou báječně levnou šumivkou s ovocnýma chutěma. Těším se na servírku z cafetérie v Ponteginori i na majitele, který mi dával dýško, když jsem si koupil víno a k němu kafe (o románských zvyklostech se spropitným jsem tady psal už před čtyřmi lety: nikdy nedávejte dýško majiteli!).
Letos mi kvůli tomu utečou Otevřené sklepy v Novém Poddvorově i radějovské Víno v růžích, ale vždycky je to něco za něco... Ještě desetkrát se vyspinkáme, říkala naposledy dcera cestou do školy, a budou prázdniny...
 


Komentáře

1 DV DV | E-mail | Web | 26. června 2011 v 21:26 | Reagovat

Nádhera, luxusní nálada, skoro bych se také těšil...! Přeju a těším se na zážitky a zápisky...!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama