close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Jen fotoreportáž z Grébovky

9. května 2011 v 6:00 | Sklenička |  Jen tak
Ještě než se dostanu k podrobnější zprávě z Přehlídky německých vín, pořádané 5. května v nesmírně příjemném prostředí Pavilonu Grébovka, tak jen pár fotek.


Starosvětská atmosféra a krásná vína za přítomnosti vinařů. Za nepřítomné vinaře zaskakovali sami organizátoři, Mikuláš Cylek a Petr Kos, pomáhali rodinní příslušníci. Bylo tak akorát plno, aby se prostor zalidnil a přitom si návštěvníci navzájem nepřekáželi.
Pozdravil jsem se s Klausem Höflingem, jehož tři vína mohli ochutnat účastníci posledních Komunitních Bedýnek. Ověřil jsem si u něj, že jsem výběr dvou Pinotů, barikovaný a nebarikovaný, mohl stejně dobře zaměnit za Sylvány nebo bílé burgundy. Měl je zrovna tak dobré.
Ryzlinky řízné i kulaté, tvrdé i sladké, mladé i po pár letech už nazrálé. Sem tam někdo dával ochutnat i loňské ryzlinky dosud nenalahvované, stočené rovnou z tanku jen pro ten večer. U některých stolků byly jen ryzlinky, ale ukazovalo se, že to je odrůda, která dá hodně různých chutí a projevů a žádná jednotvárnost se nekonala.
Někteří by se pro dobrou fotku přerazili, tady Jižní Svah.
Přišel i Vinonaut Ivan Dramlitsch, popularizátor a začínající dovozce německých vín. Ukázalo se, že s němčinou se dozvím víc, tak jsem většinu stolků prošel s ním. Jestli rozluštím svoje poznámky, přidám i něco o vínech.
 


Komentáře

1 MT MT | 10. května 2011 v 14:05 | Reagovat

zase jsem něco prošvihl :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama