Degustace Chablis v Le Caveau, 19. května

24. května 2011 v 9:43 | Sklenička |  Jen tak
Všechno je jednou poprvé. Minulý týden jsem se překonal a poprvé pojedl chřestu. Nezůstalo u vařeného chřestu s parmezánem, následovala recidiva v podobě zapékaného chřestu a polévky. Já vím, že jste zvyklí na jinačí kabrňáky, třeba Gordon Ramsay prý tento měsíc snědl ještě tlukoucí hadí srdce a americká vláda vydala úřední návod jak se chovat při invazi zombie, mrtvol požírajících mozky! Aniž bych chtěl soutěžit s veleduchy světové zábavy, nechal jsem minulý týden jen tak mimochodem pana Skleničku sníst celé zvíře zaživa, a Gordon Ramsay je zase až druhej :o)


Ve čtvrtek 19. května pořádal Daniel Brož ve vinotéce Le Caveau košt Chablis. Nechal se inspirovat snoubením vín z Chablis a mořských ryb (a vůbec plodů moře) a degustaci rozšířil o čerstvé ústřice, dovezené taky z Francie, a marinované mořské ryby. Dva koše ústřic rozlomili dobrovolníci a ústřice na dřevěných gondolách putovaly k ostatním stolům. Bylo nabito, pro někoho to bylo opakování známého, někteří přišli mírně vystresovaní vyzkoušet, co s nimi taková prehistorická strava udělá. Jasně že Gordon Ramsay už spolykal spoustu ústřic, ale pan Sklenička to nepodnikal kvůli televizi, ale autenticky!
Vyzkoušel jsem ústřici zalitou Chablis i s citronem. Bylo to překvapivě dobře jedlé, ale pravý požitek ze snoubení s vínem jsem nezažil, protože jsem víno použil hlavně pro neutralizaci nervů alkoholem, tedy na zapití a zklidnění. Vzpomínal jsem přitom na to, co o vztahu člověka k ostatním živým tvorům napsal můj oblíbený biolog Stanislav Komárek - čím dál jsou živočichové ve vývojovém stromu vzdáleni od člověka, tím méně je chráníme. Zabít opici je téměř vražda, zabít psa nebo koně je už jen ohavnost, ale šneka nebo mouchu považujeme už za nežádoucí. Viry či bakterie hubíme. Slíbil jsem si, že příště už na to nebudu myslet a soustředím se na chuť.

Referát o vínech vezmu zkratkovitě. U některých vín mám jen poznámku, že jsem s nimi skládal ústřicového bobříka. Zaujala mě vysoká citrusová kyselina u druhého vzorku, velmi suchého Petit Chablis 2010 od Lamblina (235 Kč). Pomyslel jsem si, že se v Chablis povedl hezkej ryzlink a že o roku 2010 se bude nejen na Moravě mluvit jako o složitém nebo komplikovaném nebo náročném... Jen pro úplnost dodám, že se mi to víno líbilo, jen nechutnalo jako typické Chablis.
Myslím si, že v bezvadné formě jsme zastihli Chablis 2009 od Lamblina, kde se ukázkově mísila trávová, navinulá a nazrálá vůně i chuť s odeznívající svěžestí (Gary Vaynerchuck - tráva a citron, pamatujete?) Dobře šlo dohromady s kyselou rybou a chlebem. Tedy abych jídlo neodbyl jen jako kyselou rybu - šlo o filety z divoké tresky, okouna a lososa marinované v olivovém oleji se směsí bylinek. Ze dvou barikovaných Chablis mě víc bavilo to mladší, Chablis 2009, svěžejší a asi i plnější v chuti.

Chablis Premier Cru "Mont de Millieu" 2008 mělo už vyšší barvu a silnější vůni, naleželou, jakoby pobylo na kvasnicích, travnatou a citronovou. V chuti ještě zaperlí na jazyku, má krásně svěží kyselinu, štiplavou a křupavou - škoda, že jsme už dávno snědli ústřice, teď by se nám hodily! Pěkný minerální závěr se špetkou pepře na jazyku.
Končilo se neprodejným vzorkem Chablis Premier Cru Vaillons 2006 od Domaine Servin. Ve skleničce zazářilo těžké zlato :o) Oxidativní vůně, až likérová, plná rozinek a koření. V chuti napřed naběhne nevýrazná kyselina a za ní lehce naoxidovaná koňaková směs, voňavá a jemná. Podezření na barik dovozce potvrzuje (směs 50/50 z bariku a nerezu). Nejspíš je to pěkná ukázka, jak rychle dokáže Chablis zestárnout díky nižšímu extraktu, a milovníci starých vín si přišli na své!

Díky místu u stolu dobrovolných loupačů ústřic jsem dostal i dva bonusové vzorky. Chablis Premier Cru Les Forets (podvinice apelace Montmains?) 2008 od Domaine Servin už zlatavou barvou prozrazovalo naoxidované víno ze sudu, vůně byla typicky travnatá a citronová a oxidovaná, chuť naopak svěže ovocná, citronová, plná, s dlouhým štiplavě kořenitým závěrem. Hodně výrazné víno. A úplně nakonec z poloviční lahvičky Chablis Beauroy 2004 od Lamblina se zmatenými poznámkami, naoxidované, ale harmonické, krásně vyhlazené a nazrálé.

Nápad s ústřicovou degustací byl báječný - nevím, jestli pořadatel pokryl náklady ze vstupného (380 Kč), ale pro nás návštěvníky byly ústřice a ryby zábavné zpestření.
 


Komentáře

1 Dan Dan | E-mail | 24. května 2011 v 10:15 | Reagovat

Dobrý den,

díky za postřehy, jen nevím jestli u vín Chablis z těchto ročníků není oxidace spíše na závadu, ale pravda vína jsem nechutnal

2 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 24. května 2011 v 11:58 | Reagovat

[1]: chutnal jsem dříve jiné starší ročníky stejných producentů a přišlo mi to opravdu spíš jako závada, stárla hodně rychle a ztrácela svěžest (= seděla mi do zhruba 4 let věku). Ale tahle konkrétní jsem nepil.

Dost jsem na tuhle degu chtěl, ústřice já rád :-) ale přihlásil se pozdě a bylo beznadějně narváno.

3 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 24. května 2011 v 12:16 | Reagovat

[1]: Názory se různí. Já mám radši Chablis mladé a svěží, ale mnozí jiní hledají ty trávové tóny. Ty se v lahvi objevují běžně po dvou letech, a jakmile narazím na zmiňované typické atributy Chablis (tráva, citron, jablíčka), tak mě to většinou nebaví. Ale jestli oxidativní Vaillons 2006 nebo Forets 08 vzniklo omylem, závadou, tak víc takových závad :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama