Komunitní Bedýnky a dva Pinoty z Franků

24. února 2011 v 6:30 | Sklenička |  Bedýnky
Spätburgunder 2008 Trocken Eußenheimer First. Qualitatswein. 13% alk. Weingut Höfling, Německo. 6,90 Euro / 200 Kč
Spätburgunder 2008 Trocken Eußenheimer First. Qualitatswein. Im barrique gereft. 13% alk. Weingut Höfling, Německo. 14,40 Euro / 390 Kč

3x Hofling

Spätburgunder je německé označení pro Pinot Noir neboli Rulandské modré. Poznáte je od sebe snadno. Nebarikovaný je v tradiční francké placatce, Bocksbeutel, barikovaný v burgundské lahvi. Obě jsou uzavřené šroubovacím uzávěrem. Tradičně by si barikovaný říkal o korek, ale soukromě mi screwcap přijde jako dobré řešení. Věřím, že díky snazší manipulaci ho ženy v domácnosti nakonec prosadí. Bockbeutel, placatka, vypadá na pohled nešikovně a v polici mezi lahvemi klasických tvarů se vyjímá jako fotbalový míč v ledničce. Ale když ji vezmete do ruky, možná vás námitky přejdou. Je mazlivá jako dítě a vsadím se, že vám v polici dlouho překážet nebude.

Oba Pinoty mají pěknou rubínovou barvu, nebarikovaný je znatelně světlejší. Oba s bílým okrajem. I podle vůně se dají dobře rozeznat: hned po otevření mají oba selský štych (někdy se té vůni taky říká slepičí dvorek, tady je to spíš kravská stáj), který ale brzo vyvane a zůstanou třešně. Barikovaný má těžší a složitější vůni s lesním ovocem a kořením, voní zraleji.

Chuť je hladká, jemně kořenitá, suchá, s jemnou kyselinou. Červené ovoce, ale není jednoduše ovocná, ovoce je zakomponováno do koření a minerality. Nic složitého, ale je to vyvážené a pitelné. Barikovaný Pinot je o ligu výš. Výrazně plnější v chuti, extraktivnější, ale taky dokonale suchý. Vůní připomíná dobré Burgundy severně od Nuits-Saint-Georges, ovocností a kořením. Dobře zabudované třísloviny, příjemné a nedrhnoucí. Sympaticky dlouhé. Jediná výhrada: barikový sud ještě v chuti štípavě vystupuje (včetně náznaku těkavek), vínu by prospělo rok nebo dva oddechu. Od "pravých" burgund se liší kořenitým závěrem a lehčím tříslem, má to vlastní charakter, který není úplně poplatný Burgundsku. 14,40 Euro ve vinařství, do Komunitní Bedýnky jsem ho počítal za 390 Kč. Za 15 Euro by se v Burgundsku našel srovnatelný Pinot, ale myslím si, že za 400 v Čechách těžko.

Hofling Pinoty
Obě vína jsou ze stejné odrůdy, ročníku, vinařství i ze stejné vinice, ale poznáte je naslepo podle barvy, vůně i chutě. A není to jen barikováním, i když je tady mladý barik hodně zřetelný. Nebarikované víno je řidší, barikované hustší, extraktivnější. Nemůže za to jen pár gramů bezcukerného extraktu v podobě tříslovin, které dodal barikový sud. Do sudu totiž šla mnohem koncentrovanější surovina.
Všechno, co jste chtěli vědět o barikování :o)
Když jsem o trochu výš napsal, že barikovaný Pinot je o ligu výš, nemyslel jsem tím, že by barikový sud sám víno o tolik zlepšil. Barikové víno se totiž nedělá tak, že by se část moštu nebo vína oddělila a nechala vyzrávat v bariku. Vinař Klaus Höfling o tom říká: "Obě vína jsou z vinice Eußenheimer First. Část určená do barikových sudů se zpracovává jinak. Tam redukujeme úrodu hroznů na polovinu, druhou polovinu shodíme na zem. Ta část, která potom zůstane na keřích, má lepší podmínky k růstu. Hrozny získají víc minerality a ovocné plnosti. Jedině tak dokážeme zajistit, že barikové chutě nebudou dominantní." Takže jestli je nakonec barikovaný Pinot od Höflinga dvakrát dražší než nebarikovaný, odpovídá to jen redukci sklizně na polovičku - barikování je v ceně zadarmo, jako bonus.

A kdyby se našli odborníci, kteří by podle vlivu dřeva chtěli poznat, jestli jde o sudy ze slavonského, alsaského nebo amerického dubu, tak dodám, že jde o naprosto autentický dub francký. Všechny sudy pocházejí z místního, eußenheimského bednářství, posledního ve Frankách. Jsou vyrobeny ze spessartského dubu (Spessart je lesní region ve Frankách, poblíž Eußenheimu). Na listopadové pražské degustaci se pan Höfling zmiňoval o šetrném hospodaření ve vinohradu, ale tahle drobná informace o tom, že vínům dává místní charakter i místní dřevo, mě přesvědčuje víc, než poměrně standardní ujišťování o úctě k přírodě. Pinot Noir srovnatelný s nejlepšími burgundskými Pinoty, ale s vlastním charakterem. I to dřevo v něm je místní, francké.

Komunitní Bedýnky LIVE
Při společné ochutnávce Komunitní bedýnky 9. března ve vinotéce Le Caveau všichni účastníci vyslovili přání dozásobit se víny z vinařství Höfling, jak už jsem psal v reportu tady. Jestli se někdo chcete přidat, tak doplňuju, že minimální objednávka by byla karton o šesti lahvích (a násobky šesti), jakkoli namíchaných, ceny jsou v článku z Le Caveau. Jestli se sejde dost objednávek do začátku dubna, tak je během dubna přivezu. Pražští by si je zase vyzvedli v Le Caveau, mimopražští by je dostali poštou (s příplatkem za poštovné). Hlaste se s objednávkami tady. Záleží mi na tom, protože bez toho si ani já svých šest kartónů Sylvánu nepřivezu!
 


Komentáře

1 vn vn | E-mail | 10. března 2011 v 15:21 | Reagovat

Zajimavy srovnani dvou 'stejnych' vin. Bezbarikova verze je moc fajn vino na popijeni, ovocny (tresne), pritom nepostrada ani urcitou zemitost. Oproti tomu je barik verze taková elegantní, uhlazenejsi, drevo je krasne zakomponovany - paradni piti.
Lepsi je pro me jasne barik verze, nicmene zohlednim-li cenu, je to uz na povazenou.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 10. března 2011 v 18:29 | Reagovat

[1]: rozumím - nebarikovaná burgunda by měla být dražší :o))

3 Neználek Neználek | 11. března 2011 v 23:37 | Reagovat

Tak dnes byla chuť na červené. Druhý zásek do SKB6. Můj subjektivní dojem:
Pinot Noir 2008 Höfling (NEbarrique)
Barva světlounká s vodovým, jiskrným meniskem. Ćerveno-nahnědlá, ale nic neobvyklého pro tuto odrůdu.
Vůně, co to? (že by náznak brettanomyces?), no dá se to docela slušně vymíchat, řekněme spíš jen selský dvorek. Dál červené peckové ovoce, kloním se spíše k přezrálým višním. Po oteplení lehoučce těká alkohol.
Chuť ovocná, příjemná, možná ještě zbytečně mlaďoučká, už teď se  pije docela snadno. Závěrečná kyselinka udržuje chuť na jazyku. Kolik že? 200? Řekněme, že za tuto cenu nebudu dlouho hledat srovnatelné víno z místních zdrojů. Hodnotím něco kolem 76b.

4 jo jo | 16. března 2011 v 9:04 | Reagovat

Po Sylvánu byly na řadě oba pinoty. Barvu atp. znovu psát nebudu. Nebariková verze - po otevření ve vůni onen selský štych, pak se objevuje ovoce, přikláním se k třešním. V chuti ovocné, s náznaky minerality. Svěží (kyseliny tak akorát), vyrovnané. Střední dochuť. Nekomplikovaný, avšak ne prvoplánový pinot, pěkně se to pije. Do druhého dne téměř mizí ony selské vůně, zůstává ovoce, tentokrát ovšem hlasuji pro višňě.
Bariková verze je opravdu řádově jinde, pití je to mnohem zajímavější, víc do hloubky. K chutím a vůním se přidává koření a tmavší drobné ovoce, také je pěkně zakomponovaná tříslovina. Pěkné víno.

5 svědek svědek | Web | 21. března 2011 v 14:13 | Reagovat

Takhle sofistikované příspěvky asi nepřidám. Shrnu jen naše domácí dojmy z obou pinotů. To nebarikované nás moc nezaujalo, příliš jednorozměrná chuť, příliš tříslovin. Ovšem ta barikovaná verze je zářez, obzvlášť já byl z něj nadšený a klidně bych si pár dalších lahví objednal.

Začal jsem jej pít mírně podchlazené (asi jak jsem byl netrpělivý), ale už za těchto podmínek mně překvapilo svou plností a bohatostí chuťových odstínů. Docela by mě zajímal obsah cukru. V chuti mi moc sladký nepřišel, ale v lahvi i ve skleničce zůstalo nezvykle velké množství krystalků.

Osobně si ho křtím na milé Strašidlo ze Spessartu :) Pamatujete si někdo na ten film? Jako dítě jsem jej miloval.

6 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 21. března 2011 v 15:23 | Reagovat

[5]: se sofistikovaností bych se netrápil - když jsem onehdá celý víkend bedničky balil, stačilo by mi úplně, kdyby každej napsal šestkrát chutná - nechutná :o) S objednávkama počkejte až po Sylvánu, to je můj kůň... jinak ale většina zatím došlých objednávek je na nebarikovaný Pinot, tedy na tu méně sofistikovanou verzi. Jestli budeme dovážet znova, zkusím si vyžádat technická data, tak se snad cukry dozvíte.

Strašidla ze Spessartu mě taky napadla, ale myslím, že jsem film neviděl. Jen mi z dětství utkvěl název.

7 Neználek Neználek | 21. března 2011 v 23:35 | Reagovat

Otevíráme další SKB6
Pinot Noir 2008 barrique Höfling
Rubínové se světlým okrajem.
Vůně barrique, ale citlivý, sladké koření, vymáčený hřebíček se skořicí.  Dál višně, dubové piliny a kde co dalšího, co nedokážu pojmenovat. Celkem bohatá vůně.
Chuť se jeví jako plná, příjemná, višňová kyselinka trochu kouše. Po  oteplání za podpory alkoholu až vystupuje. Ale má to tak jako vůně šířku. O kus lepší než nebarikovaná verze. (Zrovna manželka říká, že v tomto balíku jsou vybrané lepší kousky než posledně). Klidně bych si ho dal ještě jednou, až se časem naleží. Ale za 400,-?! Poněkud nepřesvědčivé na pro mě cca 83 body.

8 Neználek Neználek | 24. března 2011 v 12:00 | Reagovat

Včera mně ten barrique při dopíjení neskutečně sedl. Kyselinka je trochu vyšší, ale už ne kousavá zhladila se. Toto víno má smysl archivovat. Dokonce kdyby stálo  přibližně tolik co nebarikové, tak bych si i ze 3 láhve dokoupil.

9 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 24. března 2011 v 12:20 | Reagovat

[8]: děkuju za komentáře a jsem rád, že byste si z šesti vín některé vybral.

Proč stojí dvakrát tolik než nebarikové jsem se pokusil vysvětlit v textu, a vážně si myslím, že by mělo (v maloobchodě) stát víc než cca 400 - při srovnání s běžně prodávanými Pinoty bych ho ocenil klidně na 500.

Ad: "kdyby stálo tolik co nebarikové" si dovolím vtípek: kdyby mělo navíc ještě křídla, nebylo by ptáka nad něj :o)

10 Krakonos Krakonos | 1. dubna 2011 v 7:07 | Reagovat

[9]: Cena se mi zda vyborna za takhle dobry Pinot, me chutnal asi vice jak Clos Rousseau (a to Pinot nemusim), asi bych i objednal ale zustalo ve stinu Clos de la Feguine 05 od DJP :-P. Ten zakladni byl prilis obyc. Poznamka k cenam: Pri prebytku En Primeur 2008 jsem nektera vina nabidl sirsimu okruhu znamych a zajem byl pouze o vina maximalne za 200, nejak se tezko prosazuje povedomi o kvalite nekterych az kultovnich vin, cena 400,600 ci 800 za spicku se zda lidem zbytecna (az nesmyslna), kdyz v Lidlu stoji vino 69,- a v Penny 119,-. Toz je to tezky :D

11 Vosisko Vosisko | 9. dubna 2011 v 9:40 | Reagovat

Včera jsme vypili Spatburgunder od Hoflinga. Naprosto čisté. Příjemná odrůdová vůně,višně, třešně, malinko animální. V chuti vyrovnané, všeho přiměřeně, jemné tříslo, dochuť příjemně kořenitá. Za ty peníze velmi dobré.

12 Tomáš M. Tomáš M. | E-mail | 29. dubna 2011 v 16:55 | Reagovat

To mě tedy mrzí, že jsem tuhle bedýnku vynechal. Moje chyba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama