Grignolino

27. ledna 2011 v 7:00 | Sklenička |  Jen tak
Už před časem jsem na blogu zrušil rubriky a všechno řadím "jen tak," jen v čase. Jinak bych dnes musel zařadit novou rubriku a nazvat ji "Divná vína." Dokonce i moje staré vydání Stevensonovy Encyklopedie řadí Grignolino pod "ostatní vína Piemontu," zatímco Asti, Barolo, Barbaresco a spoustu dalších najdete v "jemných vínech Piemontu." "Mám ti vzít něco na ochutnání?" ptal se mě Roman Farka a přivezl famózní rakouský Veltlín a tuhle zábavnou libůstku.

Grignè 2008, Grignolino d'Asti DOC, Societa Agricola Montalbera, Castagnole Monferato, Itálie.

Grignolino 2008


Stevenson píše jen řádek, "lehce taninová červená vína, po ochutnání jemně nahořklá." Výrobce, Montalbera, se na webu rozepisuje o víně Ruché, ale o Grignolinu jsem nenašel nic. Wikipedia se zase točí na tom, že grignole znamená v místním dialektu "hodně pecek" a že právě díky té spoustě jadýrek jsou vína taninová. Moji nedůvěru k vygůglovaným informacím probudilo další konstatování ve Wikipedii: "hrozny mají relativně málo alkoholu." To by se mělo rovnou tesat do kamene!

Ambaláž je na italské víno až střídmá, černo-červeno zlatá. První úraz vína je barva, připomínající naředěný nálev ze švestkového kompotu nebo trochu přeextrahované rosé. To by stačilo na deklasování vzorku na většině soutěží, ale jednak mě na to prodejce upozornil, jednak to píšou všechny webové zdroje. Grignolino vypadá jako rosé, ale chutná jako červené. To je problém všech lokálních vín - musí se včas poznat původ a porovnávat (jen) ve své kategorii. V řadě mezi standardními červenými víny by propadly, přesto můžou připraveného konzumenta potěšit.

Voní zemitě a kořenitě, trochu po růžích, žádná ovocná selanka. Jestli ovoce, tak leda nedozrálé švestky. Webové informace upozorňují na přirozený sklon Grignolina ke tvorbě vyšších kyselin, ale moje víno to nepotvrzuje. V chuti je příjemně ovocné, kořenité a samozřejmě taninové. Ale taniny jsou už měkké, neškrábou. Středně dlouhé, s pěkným pepřovým závěrem. 13% alkoholu je tak akorát, alkohol nevystupuje a neruší.

Barva je na půl cesty mezi rosé a červeným, a na tomhle webu píšou, že se Grignolino vyrábí stejně často jako rosé i jako červené. Tím mi vůbec neusnadňují zařazení, ale v tom je možná jádro problému - jestli je můj vzorek typický, je rozhodnutí mezi červeným a rosé jen subjektivní. Nejspíš je to tím, že jsem se po kouknutí na průhlednou barvu připravil na nějakou podivnost, ale mě to víno baví tak, jak je, i s vodovou barvou a s tříslovinami.

Jakou nejlepší podivnost znáte? Chárvát? Barikované Sylvánské? A už jste se přihlásili do zimních Komunitních Bedýnek?
 


Komentáře

1 Farka Roman Farka Roman | E-mail | 28. ledna 2011 v 11:30 | Reagovat

Já se přiznám, že mě moc Grinolino nesedí. Ale baví mě na něm, že je úplně jiný. Nejvíc si ho pochvalují ženský. Jo, a ještě z Monferrata je zajímavé Ruché. To je taky úplně jiný víno.

2 Ivolino Ivolino | E-mail | 28. ledna 2011 v 20:40 | Reagovat

... z Piemontu doporučuju na zkoušku autochtonní odrůdu Albarossa. Maminka Barbera, tatínek Nebbiolo. Velký výběr v Enoteca regionale v Aqui Terme, odkud jsem před dvěma lety zakoupil a okusil lahev Langhe rosso 06 od Azienda Agricola La Tribuleira. Po Barbeře výrazná ovocitost, alkohol a kyselina, po Nebbiolu květinový háv (růže, fialky). Teď docela módní, předvídám velkou budoucnost...

3 Sklenička Sklenička | 28. ledna 2011 v 21:30 | Reagovat

[1]: o Ruché bych taky stál, jestli je v podobné cenové skupině!

[2]: prohnal jsem Albarossu gůglem a v ČR jsem ji nenašel, nejspíš ji nikdo nedováží?

4 Ivolino Ivolino | 28. ledna 2011 v 22:57 | Reagovat

[3]:Měl jsem Ruché od Massima Marenga, v jedné piemontské enotéce za cca 7,5 eura, doporučil bych milovníkům chladnějších pinotů - světlá barva, floreální buket, jemnější, zvláštní, zemité, nahořklý ocásek.

Albarossu určitě nikdo nedováží, je to i v rámci regionu ne příliš známá odrůda, ostatně stejně jako mnoho dalších po celé Itálii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama