Ch + BB 2009

15. prosince 2010 v 7:00 | Sklenička |  Jen tak
Když jsem víno koštoval na jaře ze sudu, byl barik výraznější, tady působí příjemně uměřeně, není přehnaný. Ale už z prvního přivonění bych hádal Burgundsko, podobně voní tamější šardonky. Silnější kyselina v puse ukazuje na Moravu, a nejspíš se na moravské chuti podepisuje i příměs bílé burgundy, tedy Rulandského bílého. Vanilka, citrusy, tropické ovoce. Lehké tělo připomíná nejspíš Chablis, ale působí až nasládle (dodatečně upřesňuju, 3 gramy zbytkového cukru :o). Trocha hořčinky jako z grepu. Pomalé odeznívání chuti, středně dlouhá dochuť. Uvidíme, jak se bude vyvíjet v lahvi - dostal jsem fixem popsanou lahev týden po lahvování, a jak si vzpomínám, že ze sudu byl barik výraznější, tak se i v lahvi ještě víno může proměnit.

Ch+BB

Chardonnay + Rulandské bílé 2009, Krásná Hora, Starý Poddvorov


Tohle víno jsem si hlídal od prvního ochutnání. Před měsícem jsem sám volal, jestli už je nalahvované. To když se mi sešly poznámky k několika (výborným!) vínům z barikových sudů. Sepsal jsem si je na papírek a medil si: k tomuhle barikovanýmu Pinotu přidám ještě nebarikovaný z té samé vinice (a stejného výrobce) jako instruktážní ukázku, pro srovnání, co přesně sud s vínem udělá, a mít ještě jedno barikované víno, mám další Komunitní Bedýnku. Hned jsem si vzpomněl na sud v ratíškovickém sklepě a telefonoval do Krásné Hory. Budeme to lahvovat zítra, dozvěděl jsem se. Tomu se říká timing! (a ještě padlo, jo, do Bedýnky ho můžeš mít.)

Poddvorov soumra a mlýn

Další Komunitní Bedýnkou vás teď před vánoci nebudu otravovat, ale po Novém roce, až vyhodíte vánoční stromeček, vyhlásím novou Bedýnku. Barikovaná monstra se do zimy budou hodit :o)
 


Komentáře

1 Mirek Mirek | 18. prosince 2010 v 21:42 | Reagovat

Sklenicko, out off topic: kdyby Vam to uteklo:http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=test/test-dnes-sladka-vina-z-moravy-a-z-cech.htm Je tam i ten Michlovsky z izraelskou zlatou medaili.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 18. prosince 2010 v 22:26 | Reagovat

[1]: proč OT? Měli jsme to už tady: http://vins.blog.cz/1011/saint-aubin-premier-cru-en-remilly-2007-marc-colin v komentářích, jakoby MF DNES chtěla potvrdit moje tvrzení, že stejně jako na kvalitě vín závisí na složení poroty a řazení vín za sebou (a několika dalších vlivech:), tak jiná porota zvolila jiné šampiony a Michlovského Pálavu dala na páté místo (spoléhám na Vás, že to je skutečně ten izraelský šampion). K úplnému štěstí mi chybí seznam členů poroty, to by tam prostě mělo být. Ale 86 bodů ze sta je slušný výsledek a nijak to neprotiřečí izraelskému hodnocení... to je asi tak všechno, co k tomu můžu podotknout bez toho, že bych zmiňované víno ochutnal :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama