Ryzlink z Bacharrašského vlčího doupěte

24. listopadu 2010 v 7:00 | Sklenička |  Jen tak
Díky nenápadné etiketě a absenci cínové záklopky jsem se zprvu obával nedokonalého výrobku. Láhev jsem dostal darem od čtenáře blogu. Před pár lety jsem mu vezl objednanou krabici vín z Vinařství Krásná Hora, před pár týdny se sám ozval, aby vytěžil moje čerstvé zkušenosti s dopravou vín z Itálie. Nedržel jsem se vontského hesla a naopak jsem prozradil, co o tom vím, že prej mi za to nechá ve vinotéce u známého láhev německého ryzlinku, kterej by taky chtěl dovézt. Wineblogů a dobrejch ryzlinků není nikdy dost, tak jsem si lahev rád vyzvedl.

Riesling 07 Bacharracher 1135 Landscape


Dlouhatánskej korek je z masivu a na něm nápadná kresba muflona - až potom rozpoznám obrázek muflona i na etiketě. Je v negativu, bílý muflon na černém podkladě, jako připomínka už padesát let známého pravidla Davida Ogilvyho, že negativní inzeráty lidi nejsnáz přehlídnou. Ale plný korek trochu rozptýlil moje obavy, a úplně je rozehnal podrobný pohled na etiketu. Bacharrašská vlčí díra je (volně přeloženo) hezký název vinice a už jsem tady jednou psal, že podvědomě na tyhle názvy dám - proč by si někdo dával tu práci vymýšlet dlouhý název pro špatné víno?

Riesling 2007 Spätlese Trocken, Bacharracher Wolfshöhle, Mittelrhein, Weinbauern Hofmann & Sturm
Barva je správně ryzlinková, silnější, zlatavá, nazrálá. Ve vůni med, lípa, vůně je intenzivně bonbónová a vespod zase minerální a vzrušeně kořeněná. V chuti zase med, slabá kyselinka nese citrusy, na špičce jazyka slabě zaperlí. V závěru se zase objeví koření, v dochuti malinko štiplavé. Po ohřátí se v závěru chuti objeví meruňky nebo broskve, ale i po ohřátí vůně drží a nedegeneruje. Je to pěkně kompaktní, nasládlé, středně dlouhé. Typický ryzlink z hodně vyzrálé suroviny, nejspíš má pár gramů zbytkového cukru. Moc se mi líbí, jak je strukturovaný, ryzlinkově definovaný. Moc pěkný, ale bez znalosti ceny těžko hodnotit. Navíc vzbudil silnou zvědavost na kabinetní verzi. Dnešní Spatlese má psaných 13,5 % alkoholu, moc by mě zajímalo, jestli v Bacharachu udělali taky dvanáctivoltový kabinet?

(P.S. Podle dárce by mohl v Čechách stát mezi 250 a 300 Kč, kabinetní bratříček 200 až 230. Web výrobce ukazuje jen vstupní stránku, ale posedlo mě podezření, že Vlčí Díra bude jakési rýnské Grand Cru, protože tak komplexní a výrazný ryzlink jsem už dlouho nepil. "Jaké podezření??" odepsal mi dárce. "Ta Vlčí Díra je docela významná vinice, možná jedna z nejvýznamějších v tom regionu." Škoda, že můj dárce nemá vín víc, ale až se budou dovážet, rád jim udělám reklamu.)
 


Komentáře

1 Dárce Dárce | E-mail | 24. listopadu 2010 v 10:13 | Reagovat

Dekuji za hezky clanek. Nekde jsem jeste vyhrabal dalsi udaje k tomuto vino, tak pro zajimavost doplnuju: Analytika; 8,3 g cukru, 7g kyselina. Víno bylo spontane rozkvaseno s kvasinky z vinohradu. Dlouhe, pomale (az do konce cervence) nerizene kvaseni, skoleni v nerezu. Kere byly vysazeny 1967, jedna se o velmi prikry svah, podlozi bridlice/kremenec. Vynosy jsou velmi nizke, cca. 25 hl/ha.

Ten kabinet jsem Vam slibil, tak ho dostanete, myslim, ze nebudete zklaman.
Zdravim

2 Tom Tom | E-mail | Web | 24. listopadu 2010 v 11:13 | Reagovat

Ty Skleničko, mně by se taky líbilo dostávat takovýhle rýňáky! :)

Koukal jsem, že vinařství je to mladé (2002), tak jestli takhle umí již nyní, je se snad na co těšit do budoucna.

3 Sklenička Sklenička | E-mail | 24. listopadu 2010 v 20:08 | Reagovat

[2]: mně by se to taky líbilo a věřím, že by se našly další rýňáky k darování, ale dárců je málo :o(

[1]: vida moji nezkušenost, pokud jde o technologie. Sice jsem se pozastavoval nad tím, že i po ohřátí se aromata nehroutí nebo nějak dramaticky nemění, ale nedal jsem si to do souvislosti s technologií. Vlastně mě ani nenapadlo, že by ryzlink mohl kvasit spontánně a tak dlouho ležet na kalech, i když ta plná chuť tomu odpovídá. Jestli budu mít někdy vinotéku, tak tam chci mít takové ryzlinky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama