Mělnické barikované (svatovavřinecké)

3. září 2010 v 7:00 | Sklenička |  Jen tak
Pravidelní čtenáři blogu už vědí, že na Svatovavřineckém neujíždím. Dobře si pamatuju, že vícero vinařů mluví o Vavřinci jako o té blbé odrůdě, ze které se bez doslazení nedá udělat víno. (Vysvětlivka pro nové čtenáře blogu: SV nedozrává do vysokých přívlastků a býval problém ho dostat na cukernatost, která by garantovala obsah alkoholu kolem dvanácti procent. Při menším procentu alkoholu může být víno v lahvi nestabilní.) Přesto se tahle odrůda občas dostane do skleničky (i do Skleničky)... před rokem jsem dokonce bojoval za Svatovavřinecké (s patnácti procenty Portugalu, pro přesnost) od Járy Springera, tak usilovně, že jsem jeho Saint-Laurent nominoval do Komunitních Bedýnek. Krásně vyzrálé víno s aromatickými i chuťovými charakteristikami jižních středomořských vín, ovšem umně barikované.

2x SV ŠSM


Můj vztah k Vavřinečku je prostě komplikovaný. Jsem zvyklý, že z něho bývají jednoduchá až triviální vína, ale o to víc umí překvapit vyjímky. Z koštů naslepo mám podvědomý odhad, že dvě domácí odrůdy se dají poznat už podle barvy. Rulandské modré a SV.

Teď mám před sebou dva Vavřince stejného výrobce. Svatovavřinecké 2007 barrique, jakostní odrůdové suché bez udání tratě. Školní statek Mělník. 12,5% alkoholu. Po otevření jsem byl zklamaný, víno bylo v chuti tenké, s výraznou kyselinou. Barik poctivě štípal do jazyku, ale celkový dojem byl shozený vystupující kyselinou. Věděl jsem, že si další ročník objednala společnost O.H.M.S. (psal jsem o tom útržkovitě tady), tak jsem pátral po vzorku. Až dnes jsem koupil netradiční půllitřík v restauraci Na Štěpáně. Mělnické Svatovavřinecké 2008, výrobce opět Školní statek Mělník. A několik poznámek ze zadní etikety: Vinařská obec Mělník, viniční trať Neuberk - vinice Čarodějnice. Limitovaná šarže 220 litrů. Vyrobeno historickou metodou zrání v otevřených kádích, nečeřeno a nefiltrováno. Takže varování: lahvuje se single barrel - každý barikový sud zvlášť. Z toho plyne, že další šarže může mít o poznání jiné vlastnosti, než předchozí. Půllitrové balení beru jako daň použití - v restauraci se k jídlu pro večeřící dvojici hodí půllitr, když nepočítáme s tím, že dvojice odejde nedopitou sedmičku dopít v soukromí...

Obě vína mají tmavě rudou barvu s fialovým okrajem, pro Vavřinec netypicky temnou, ale zřejmě ovlivněnou částečnou oxidací v barikovém sudu. Nulaosmička je trochu plnější a těžší, než byla předvčerejší nulasedmička. Ale protože pan Sklenička je vtělená střídmost, tak předevčírem vypil jen půl lahve a schoval si ji zašpuntovanou původním korkem pro přímé porovnání. A ejhle, starý Vavřineček zinkoustovatěl a vyzrál, už není vůbec tak tenkej, jako před pár dny. Obě vína jsou příjemně koncentrovaná a hustá, a je znát, že jim experimenty s barikováním pomohly. Na konečný verdikt se hned necítím. Zavřel jsem lahve a dám jim ještě jeden den. (Dodatečně potvrzuju, že oběma vínům nadechnutí pomohlo. Doporučuju odšpuntovat nejmíň 24 hodin před ochutnáním!)

To sám zírám, po třech letech psaní wineblogu se tady rozplývám nad Svatovavřineckým jako gymnasista nad zrzavou holkou. Jenže znáte to, pravejch zrzek tolik nechodí, a když se nějaká povede...!

 


Komentáře

1 Sajmik Sajmik | 5. září 2010 v 21:38 | Reagovat

Před pár lety jsem pil celkem slušný barikovaný Vavřinec z Moravínu Valtice, aktuálně nabízejí 2008.

2 Dušan Dušan | E-mail | 6. září 2010 v 18:33 | Reagovat

Před rokem jsem si v Mělníce koupil Svatovavřinecké 2006 v nebarikovém provedení a bylo více něž moc povedené. Škoda jen, že již není k dispozici. Musím se pochlubit, že zachutnalo i přátelům na jižní Moravě, kam jsem jej vzal jednoho dne sebou a poté jej tam "musel" přivézt pokaždé, když jsem se tím směrem vydal. A to se jedná o vinařskou rodinu :-) Jednalo se o šarži N31/06. To samé víno dokonce prodávali taktéž jako sudovku. Před asi půl rokem jsem na stejném místě od pana Kušiny koupil Svatovavřinecké 2007, které je taktéž nebarikové, krásně ovocné a pitelné, avšak kvalit předchozího ročníku bohužel nedosahuje. Červená vína z Čech se mi začínají čím dál tím více líbit :-)

3 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 6. září 2010 v 19:09 | Reagovat

[2]: to je dobře, tak příště zkuste bez obav i páně Kušinovy experimenty s barikem :o) Ono to papírově jakoby nejde dohromady, Čechy a červené, SV a barik :o) Předpokládám, že o ryzlinku ze ŠSM se tady nemusím šířit, ten už jistě znáte...

4 Dušan Dušan | E-mail | 7. září 2010 v 7:15 | Reagovat

Určitě zkusím i ten SV07 v bariku, jen co se dostanu na Mělník jej koupím. SV08 lze koupit jen Na Štěpáně? Ryzlinky ze ŠSM samozřejmě znám. Obzvláště ten z ročníku 2006 je pro mne vrcholem mezi českými rýňáky. RR07 jsem si taktéž koupil, ale více mne zaujal RR08, prodávaný jako zemský, ale sbíraný jako kabinet.

5 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 7. září 2010 v 10:55 | Reagovat

[4]: SV 08 barikovaný je zatím jen Na Štěpáně, nevím, jestli ho bude prodávat i ŠSM.

6 MT MT | 8. září 2010 v 16:14 | Reagovat

"Vyrobeno historickou metodou zrání v otevřených kádích" se asi myslí že fermentace proběhla v otevřených kádích. Ale nazval bych to spíš klasikou, než historií .)
Jinak sorry za mé časové indispozice, ale fakt je to se mnou na kokos. Kor když při tom časovém presu nemám auto :-/ Za 3 týdny začíná škola a to budu úplně mimo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama