Brunello di Montalcino 2005, Casa Cerri

6. září 2010 v 8:31 | Sklenička |  Jen tak
Minulou středu jsem doprovázel dceru poprvé do školy. Moc se jí tam líbilo, cestou zpátky si otevřela v autě okýnko a několik kilometrů nadšeně křičela do ulice: Ať žije škola! Ať žije učení! Zrovna tak bych mohl na konci textu vykřikovat já: Ať žije Brunello! Ať žije čisté Sangiovese!

Brunello 05 Casa Cerri


Od roku 2003, co jezdím tam jezdím na dovolenou jsem měl s italskými víny jeden problém. Kdykoli jsem koupil víno nad 15 Euro, byla to tříslovinová obluda. Nepitelná, štiplavá, podle příruček perspektivně k vypití za deset roků. Ale co s tím, když máte dovolené dva nebo tři týdny, nikdy ne deset let? Miloval jsem laciná vína za šest Euro, tam jsem jen zřídka sáhl vedle. Tohle italské prokletí zlomila dvě vína. O prvním jsem už psal tady, Arnolfo di Cambio, čisté Sangiovese z toskánské Fattorie Il Palagio. Druhé je Brunello, jinak ukázkový příklad dlouhověkých tříslovinových oblud. Brunello di Montalcino 2005. Výrobce Casa Cerri, lahováno pro Fattorii Il Palagio. 14,5% alkoholu.

Začalo to banální komplikací. Jel jsem si v červenci do Fattorie Il Palagio pro několik kartónů Arnolfa di Cambio. Využil jsem té příležitosti k ochutnání Brunella a přihodil k objednávce ještě krabici Brunella 2003. Za tři dny jsem doma krabici rozbalil na našel Brunello 2005. Trochu jsem se zalekl, protože nulatrojka byla vyjímečně jemná, vyjímečně noblesní a rafinovaná. Skoro dva měsíce jsem sbíral odvahu k otevření první lahve.

Adjustáž jako obvykle přeskočím. Bordeauxská lahev, střídmá černá etiketa, nic výrazného, nic rušivého. Ovšem barva vína se už přeskočit nedá. Krásně světlá, čirá a průžračná, višňově rudá s čajovým tónem a oranžovými až vodovatými okraji. Višňovo-třešňová vůně s dotekem sudu. Krásně jemná a rafinovaná. V chuti zprvu potlačené kyseliny, potom naplno nápor jemných tříslovin a višňové kyseliny, vanilky a alkoholu. Druhý den jde vůně víc do ostružin a lesních plodů, které si obvykle spojuju se Sangiovese. Víc se prosazuje dřevo, přísahal bych i na čokoládu. V chuti jsou už ostružiny jako malované, hned za nimi jdou stále ještě výrazné třísloviny. Víno zrálo 36 měsíců v barikových sudech. I vyšší alkohol se v tom ztratí.

Stejně si myslím, že ročník 2003 byl prostě o dva roky jemnější a vyzrálejší. S pohlcenými tříslovinami. Ale i nulapětka je výborná. Dal bych nevimco za láhev nulatrojky pro srovnání. Už jsem se ptal v Il Palagio, jestli ji ještě mají, a mají.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama