Čas trhnul oponou

6. května 2010 v 9:14 | Sklenička
Čas trhnul oponou a je tady vyluštění hádanek ze Skleničkovy Komunitní Bedýnky. Kdo jste ještě všechny vína neotevřeli, nečtěte dál! Vy ostatní můžete nasednout na Stroj času a vrhnout se o měsíc zpátky. Tady jen naznačím (Rýňák, šardonka, Chorvát, Kabernet, Pinot a Cvajgl), kdo to chcete vědět přesně, musíte si skočit sem. Tam najdete úvodní článek a v závěru i podrobné odtajnění, následované autentickými komentáři tipujících.

Bed 6617


Když tak uvažuju o dalších Komunitních Bedýnkách, napadají mě dvě věci. První je ta, že až budu skládat dohromady další kolekci šesti nových vín, zařadím do ní jednu nebo dvě neoznačené lahve a nechám vás hádat. A druhá je, že podle komentářů si účastníci vína užili líp, než kdyby byla řádně označená etiketama. Nutnost určit aspoň odrůdu vybičovala vaše smysly a vy jste ve víně našli vůně a chutě, které by vám jinak unikly, a mám dojem, že jste vína hodnotili příznivějí, než kdyby byly standardně označené a předem jasné. Takže kdybyste si to chtěli sami sjet podruhé, ochutnat vína už se znalostí odrůd a výrobců a porovnat dojmy s prvními poznámkami naslepo, napište mi. Nemám už všechna vína, ale bude-li vás dost, nějak to vymyslíme.

 


Komentáře

1 Alice_G Alice_G | E-mail | 6. května 2010 v 21:37 | Reagovat

Průšvih, já ještě neotevřela ani jednu láhev, a už je konec - jste rychlí (máte zvídavou a hravou duši a z radosti z vína jste si pospíšili).
Takže jsem ani neochutnala a nenapsala jediný tip. A nutnost určit alespoň odrůdu - soukromně slibuju, že tak do měsíce dojde na první láhev, a bude to úplě naslepo.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 6. května 2010 v 23:13 | Reagovat

[1]: klídek, máte spoustu času a je jen na Vás, jak dlouho budete vína ochutnávat. Ale spousta lidí už vína vypila a kromě komentářů na blogu mi chodily další soukromě od lidí, kteří se ostýchali komentovat veřejně... Takže Vás nikdo nehoní, jen doporučuju vzít to postupně podle abecedy. Myslím, že některá vína nejsou dělaná na dlouhé skladování, ale jestli je uchováte v chladnu atd... tak nemusíte spěchat. Jedna lahev týdně (na několikrát) by měla být optimální dávka - a hlavně dobrou chuť!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama