Auxey-Duresses "Les Boutonniers" 2008, Piguet - Chouet, Auxey-Duresses, Francie

5. ledna 2010 v 6:50 | Sklenička |  Recenze
Před vánoci jsem se dočetl, že na základních školách v první až páté třídě budou děti dostávat ovoce a zeleninu zdarma. Vzpomínám, že za mých školních dob jsme dostávali dotované mléčné svačiny a dodnes nenávidím mléko. Předpokládám, že se tyhle psychologické mechanismy od té doby nezměnily a že novodobí školáci získají trvalou averzi k ovoci a zelenině. Jedním z nejodpornějších jídel mého dětství byl špenát ve školní družině, dnes bych se po dobrém špenátu utlouk (a občas se i utluču :). Místo zvadlé zeleniny a oschlého ovoce by školáci snad měli dostávat ke svačinám pivo a cigarety, aby si k nim vytvořili odpor.


Auxey-Duresses "Les Boutonniers" 2008, Piguet - Chouet, Auxey-Duresses, Francie
Další ukázka toho, jak očekávání ovlivňuje hodnocení vína : oddaloval jsem první domácí ochutnávku, protože jsem měl obavy ze špatného výběru a mladého ročníku. Koupil jsem letos v listopadu u výrobce, po kompletní ochutnávce jeho bílých vín i několika červených, ale na konci prosince doma jsem si už pamatoval jen celkový rozpačitý dojem z bílých nulaosmiček. A víno je výborné!

Výrobce najdete rovnou na hlavní třídě, která prochází Auxey od Volnaye (a Meursaultu) k Saint-Romainu. Web najdete tady. Byl jsem tam už podruhé, před dvěma lety jsem tam koupil červené Beaune AOC. Tentokrát jsem hledal šardonky, měl jsem doma málo bílých. Vinařství hospodaří na dvanácti hektarech. Má sympaticky široký sortiment, výrazně tvarované lahve a barevně nezaměnitelné etikety. Víno se ve skleničce pyšní plnou zlatavou barvou, docela výraznou na tak mladé víno. (Pro jistotu dodám, že je to Chardonnay, ale to zdejší čtenáři jistojistě vědí. Výraznou barvu o myšlenku dál vysvětlí poznámky o oxidaci :) Vůně prozrazuje barikový sud a mírnou oxidaci, voní tak napůl cesty mezi svěže mladým vínem a trochu luxusnější šardonkou. Trocha tropického ovoce a další atributy šardonky. V chuti je příjemně málo kyselin (vyvažovaných zcela chybějícím zbytkovým cukrem :) hodně kouře a vanilky, v závěru trocha hořkosti a minerality jako pověstné křísnutí křemenem. Svíravá dochuť. Přesto příjemné překvapení, i v chuti nacházím stopy oxidace, ale celý dojem je příjemně komplexní a bohatý. Nevykupte mi to!
 


Komentáře

1 George. George. | E-mail | 5. ledna 2010 v 10:05 | Reagovat

Jak tak koukám z našeho pana Skleničky se postupně stává druhá Mirka Spáčlivá z MF.Dnes. G.

2 -69- -69- | 7. ledna 2010 v 6:50 | Reagovat

sem ti to chtěl hned vykoupit,ale v e-šopě jsem to nenašel,
pokud jsi to myslel,že nevykoupit u výrobce,
tak nezbývá,než to napsat taky na fracouzskou verzi tvého blogu

3 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 7. ledna 2010 v 8:28 | Reagovat

[2]: francouzská verze blogu by byla krátká, a ty diskuse! Hrůza pomyslet. Měl jsem kdysi nápad s anglickou verzí blogu. ale to už by byl full-time job :o) Toho vína jsem koupil krabici, tak jestli k nám včas dorazíš, můžeme to oblíznout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama