Svatomartinské v Čejkovicích

12. listopadu 2009 v 14:24 | Sklenička
Vloni jsem vítal Svatého Martina na slunečném Staromáku, letos na vlhkém sychravém nádvoří čejkovického zámku. Za stovku vstupného se nalévala vína asi patnácti čejkovických vinařství, ale ochutnávka pod plátěnou stříškou deštníků v takovém počasí byla jako za trest, nic jsem si víno neužil.

Vynahradil jsem si to všechno o tři hodiny později pravou svatomartinskou husou. Napřed jsem té kombinaci husa - mladý Portugal nevěřil, ale Portugal z Vinařství Veverka chutnal dospěle, s třinácti procenty alkoholu a nečekaně silným tělem husu unesl. Ve skutečnosti se, stejně jako v pražských restauracích, které tady avizoval Cuketka, podávalo tříchodové menu, sestávající z domácí paštiky z husích a kachních jater (s pistáciemi, rukolou, rybízovým džemem a bagetou a se čtyřmi svatomartinskými millery), hlavní chod byla pečená husa s jedním knedlíkem (kulatým, a k tomu čtyři svatomartinské Portugaly) a jako dezert hruška nakkládaná ve víně s náplní z vlašských ořechů. Paráda, s takovou výživou se dá i venkovní sychravé počasí přežít.
Později večer jsme zasedli k desítce čejkovických svatomartinských vín. Protože nás bylo víc, řeč se stáčela k tomu, jestli může svatomartinská milerka chutnat jako Sauvignon a proč je ve všech Portugalech tolik tříslovin. Ale všechna ta zrychlená vína byla dobře pitelná, mně se nejvíc líbila milerka od Lukáše Hlineckého, Portugal od Vína Škrobák a už citovaný třináctivoltový Portugal od Františka Veverky. Později si k nám ještě přisedl rozveselený vinař Lukáš Hlinecký a kromě svatomartinských tradic a vinařských problémů jsme nakonec vyřešili i to, jaký kávovar je nejlepší.
Nad ránem jsme znovu zasedli ke studenému pekáči se zbytky husy... ještě že jsem ráno nemusel vstávat do práce! Na odpolední vycházce vinicemi jsme s yaxim ochutnávali martinské hrozny, zbylé na keřích. Nejenže byly často dobré, jako sladký bonbonek po obědě, ale občas to byl zábavný kvíz: co je to? Tramín nebo rulanda šedá? Šardonka nebo ryzlink?

A co vy? Už jste ochutnali letošní Svatomartinské? Je letos lepší bílé nebo červené?
 


Komentáře

1 vn vn | E-mail | 12. listopadu 2009 v 15:46 | Reagovat

Cestou z prace sem se stavil v Podskalsky vzit mame "jedno bile a jedno cervene". Tak sem pri te prilezitosti ochutnal nesvatomartinsky (jenom mlady) Muskat Moravsky od Sonberku, a pak uz "ocejchovane" Portugal a Milerku od zminovaneho Veverky. Vsechna byla fajn, ten Portugal me zaujal tak, ze sem si ho vzal domu k veceri. Misto obligatni husy sem si dal jenom chleba se skvarkama a cibuli ale i tak to bylo dobry!

2 bob bob | 12. listopadu 2009 v 18:16 | Reagovat

Pěkný svatomartinský výlet a ten pekáč se zbytkama je super,jen to počasí to kazilo.V Uherském Hradišti rovněž déšť a nevlídno.Okoštována milerka a portugal od Malého vinaře Mádla-Velké Bílovice,za 110kč vcelku příjemné pití.Dále v tomtéž stánku zakoupeno mladé víno od J.Valihracha-směs MP+RM 09 za 180kč,tak ho jdu právě otevřít a zkusit ten rozdíl mezi svatomartinským a mladým vínem :o)

3 Neználek Neználek | 12. listopadu 2009 v 20:38 | Reagovat

Také jsem byl včera v Hradišti na náměstí ve stanu bylo docela chladno a ještě jim pravděpodobně důsledkem deště vypadla elektřina, takže i tma. Přepili jsme poctivě všechny vzorky 34.
Nej bílé MT Plešingr Rohatec, naprosto prvoplánová broskvovo bonbónová líbivka. Ale pro Sv.M. mě tento styl prostě sedí. MT Zaječí se také dalo z NE Sv.M. ale mladých vín MT z Lahoferu.
Nej růžové asi Sv rosé Nové vinařství
Červená byla o dost slabší, tam jsem měl občas i pochybnosti, co zatřizovací komise dělala.
Nej červené MP Vinařství Maděřič to bylo snad jediné z přítomných, které u mě prošlo se ctí.
Ovšem úplně nejhorší vína co jsme tam pili měl Valihrach Krumvíř za mladé Pa, Ne i Zw palec dolů.

4 yaxi yaxi | Web | 13. listopadu 2009 v 10:30 | Reagovat

Večer to byl vskutku příjemný (i s následnou nocí dlouhých husích krků) :)
Pokud by někdo z pražských chtěl ještě ochutnat zde uvedená vína, může se ozvat. V ponděli je vemu na D1. Husy a krky už nemáme :)

5 Sklenička Sklenička | E-mail | 13. listopadu 2009 v 22:57 | Reagovat

[2]: Taky jsem dostal jedno mladé víno 2009 od Richarda Tichého, nedeklarované jako Svatomartinské a se 14 (!) % alkoholu. Jsem zvědavej :o)

[3]: Koukám, že v Ú-Há to taky žilo :o)

[4]: Hned po příjezdu jsem balil do slaniny datle a játra. Už píšu recept a dám ho na blog, dá se to dělat i doma :o)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama