Komunitní Bedýnky potřetí

5. října 2009 v 6:00 | Sklenička |  Bedýnky
Už víc než před rokem jsem přestal sledovat statistiky návštěvnosti blogu. Teď mívám pocit, že mám přihlášených Bedýnkářů víc než čtenářů. Jedna čtenářka si objednala Bedýnku rovnou dvojmo! Říká se sice, že farář dvakrát nekáže, ale mě to potěšilo. Jako herec za oponou jsem jednou okukoval v žižkovské vinotéce Le Caveau návštěvníky, jak si chodí pro bedýnky. Daniel Brož pro ně přichystal speciální ochutnávku: základní Chardonnay Bourgogne Blanc 2008 od Lamblina a červené Bordeaux Superieur Chateau Laronde Desormes 2005, oba kousky pod 200 Kč. Někdo suverénně ochutnal, okomentoval a přikoupil, někdo se nedůvěřivě bránil i jen ochutnat. Co kdybysme se někdy sešli a ochutnávali společně - speciální košt jen pro (pražské) Bedýnkáře?

Co je ve třetí Komunitní Bedýnce?

1. Sauvignon Saint-Bris 2008 AOC, Lamblin et Fils, Francie (úvodní text je tady)
2. Rosé, Pinot Noir 2008 zemské, vinařství Krásná Hora, Starý Poddvorov
3. Ryzlink rýnský 2007 zemské, Ing. Richard Tichý, Hrušky (tady)
4. Rulandské šedé 2007 zemské, polosladké, Vinařství Nikodém Míša, Polešovice
5. Ryzlink rýnský 2008 PS, Milan Sůkal, Nový Poddvorov (tady)
6. Saint Laurent 2007 Craig's Reserve zemské, Stapleton-Springer (tady)

Jen dva přívlastky a čtyři zemáky: vida, jde to i bez zatřídění! (Řazení zahrnuje čistě subjektivní doporučení pořadí, v jakém vína otvírat. Pokud vám ale vyjde Rulandské šedé na vánoce, neváhejte :o) Bedýnkáře jsem už obeslal e-mailem, tak jen pro případ, že bych na někoho zapoměl, dodávám, že Pražáci si můžou bedýnky vyzvednout v Le Caveau, mimopražským jsem je poslal poštou a pro Brňáky se podařilo zřídit fajný distribuční pójnt díky MichaLovi Sangerovi zde.
Minule jste chtěli rozdělit diskusi podle vín, tož dobrá. V seznamu jsem zalinkoval texty o jednotlivých vínech, následné komentáře a diskusi prosím směřujte k odkazovaným článkům. K tomu jen pár poznámek: RR 2007 Ing. Richarda Tichého z Hrušek jsem si poprvé objevil v únoru 2008 na tvrdonickém koštu. Měl jsem ho už na prvním papírku - seznamu vín pro první Komunitní Bedýnky. Tehdy to nevyšlo, protože byl nalahvovaný, ale nebyl oetiketovaný (tohle slovo se po vypití sedmičky vína špatně vyslovuje). Potom došlo k zádrhelu, popisovaném v zalinkovaném článku, z původního ryzlinku z tvrdonické výstavy vznikly ryzlinky dva, jeden zatříděný jako pozdní sběr (to není ten náš, má míň cukru a v Hruškách ho ještě najdete) a druhý nezatříděný, bez etikety, za ten rok a půl trochu ohlazený, zakulacený a sladší. Domluvili jsme se s panem Tichým, že ho popíše fixem, jako se to dělávalo zamlada, a dáme ho do Bedýnky. Jako nostalgickou vzpomínku na staré časy, kdy skoro nikdo nelepil etikety.
Schválně o vínech z téhle Bedýnky píšu spíš příběhy o tom, jak jsem k nim přišel (Jak jsem potkal vína) než senzorické charakteristiky. Jednak se za cca osmnáct měsíců tenhle ryzlink nepochybně posunul v chuti někam jinam, jednak mívám často víno spojené s příběhem. Někdy se ten příběh obtížně vypráví - těžko vyprávět historky o tvrdonických koštech někomu, kdo v Tvrdonicích nikdy nebyl a nikdy se neobjímal s Osvoboditeli na tvrdonickém rynku. Ale takhle by to mohlo fungovat - já vyberu pár vín, napíšu k nim úvod o tom, jak jsem k nim přišel, a vy doplníte, jak vám voní, jak vám chutnají, jak se vám líbí? Takže komentáře k Tichého ryzlinku prosím sem.

Rulandské šedé 2007 zemské polosladké od Nikodéma Míši z Polešovic je trochu Popelka - ještě jsem o něm moc nenapsal. Jen tolik, že jsem jel do Kyjova na košt Ruland, jednak bylo léto a jednak na koštu hrál Martin Hrbáč (článek je tady). Byl to dobrodružný výlet: rozhodl jsem se k němu až v pátek v poledne. Honem jsem sehnal ubytování pár kilometrů za Kyjovem, v sobotu tam dojel a nechal se spolu s majitelem penzionu odvézt do Kyjova na košt. Z vín mě nejvíc zaujalo Rulandské šedé Nikodéma Míši, protože se projevem blížilo alsaským Grand Cru šeďákům - díky ročníku je už trochu ohlazené a vyrovnané. Moje milované alsaské Pinot Gris Grand Cru mívají trochu výraznější jednotlivé chutě - víc botrytické sladkosti, jako když si kousnete do obří rozinky, sultánky, víc závěrečné kořenitosti, ale to všechno je nejspíš následek nasazení vyspělejší technologie. V Alsasku tahle vína nechávají kvasit při řízené teplotě, což česky znamená, že kontinuálně chladí nerezové tanky, ve kterých víno kvasí, kvašení trvá několik týdnů a do vína přejde mnohem víc výrazných ovocných a kořenitých chutí, než při neřízeném kvašení. Po několika letech archivování se chutě ohladí, propojí a víno chutná podobně jako tenhle rok starý polešovický šeďák.
Degustační poznámka: dejte si bacha! Má 15% alkoholu a je polosladké, takže doporučuju víno drasticky podchladit na 6 až 8oC a nevypít celou lahev v singlu. Má 16 gramů cukru, skoro 7 gramů kyselin, je krásně čisté, sametově hladké a opojné. Šeďáky obecně mívají vyšší bezcukerný extrakt, takže mívám pocit, že ho mám plnou pusu a že je sladší, než kolik by odpovídalo obsahu cukru. Tenhle má krásnou harmonii s jemnou kyselinou a až tonikovou, chininovou kořenitostí vyvažovanou zbytkovým cukrem. Vinařství hospodaří jen na čtyřech hektarech a tohoto vína se vyrobilo asi 300 litrů. Ale ty stály za to!

Tolik moje chvála. Protože jsem dosud nenapsal samostatný text o tomhle krásném šeďáku, můžete komentáře směřovat pod tento článek.
Ještě dlužím Bedýnkářům úvodní text o druhém víně, Rosé z Pinotu Noir 2008. Ve skutečnosti jsem ho nominoval do Bedýnky proto, že jsem chtěl kromě Saint-Laurentu, ryzlinků a šeďáku nějaké lehčí víno. Letos byl rok propagace roséček. Vznikl dokonce nový e-šop věnovaný jen prodeji rosé. Byla by ostuda nedat aspoň jedno rosé, když to dokonce sponzoruje Vinařský fond! Trochu jsem váhal, aby na podzim už nebylo rosé passé. Ale tohle rosé jsem sám sbíral ve vinici, nosil jsem bedny s hrozny a sypal je do mlýnku, osobně jsem kontroloval, jak zraje ... když sbíráte hrozny nebo vykonáváte jiné pomocné práce ve vinařství, získáte pocit, že to víno je vaše a žárlivě potom sledujete jeho vývoj. (Teď je zrovna čas to vyzkoušet, doporučuju!) Takže jsem vám poslal roséčko, které jsem sám sbíral... možná už není tak jiskrné a svěží, jako bylo v červnu na poddvorovských Otevřených sklepech, určitě byste ho měli vypít co nejdříve, třeba ho strčit na chvíli do ledničky, podchladit na 8oC a vypít, jakmile na obloze zasvítí slunce, obarví vám výhled a připomene léto. A jestli se o víno trochu víc zajímáte, honem si domluvte brigádu v nějakém vinařství. Sice za práci při sklizni nic nedostanete a ubytování si budete muset zaplatit sami, ale jestli vám vyjde počasí na vinici a vinař vás pozve do sklepa a dá vám ochutnat zrající vína, bude to úžasnej víkend! (Komentáře k rosé prosím taky pod tenhle článek!)
Takže dobrou chuť, na zdraví a naprosto vážně jednu poznámku: nestyďte se komentovat požitá vína a diskutovat! Pozoruju, že spousta čtenářů sedí za bukem, dokonce kupuje Bedýnky a nejspíš porovnává svoje degustační dojmy s mými a s dojmy ostatních komentujících čtenářů, ale sami nekomentují. Tohle není aréna profesionálů - občas zjišťuju, že sem vinaři taky zavítají, ale z jejich komentářů zjistíte, že jsou velmi umírnění v názorech a tolerantní k ostatním. Neostýchejte se napsat, co vám chutnalo (a co ne)!

 


Komentáře

1 VDV VDV | 5. října 2009 v 11:57 | Reagovat

Zdravím, rosé jsme s přáteli zavrtali v sobotu a chutnalo ; pohodové víno bez vady, pěkné kyselinky na konci, což u růžovek nebývá pravidlem. Jak rosé moc nepopíjím a tím pádem nekupuju, toto bych neváhal okusit znovu. Pěkný vzorek, díky.

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 5. října 2009 v 12:11 | Reagovat

Chválím za rychlost, jste první ! :o)))

3 Neználek Neználek | 5. října 2009 v 22:38 | Reagovat

Jdu do toho - upřímě. Upozornění, jde o můj osobní názor, se kterým se čtenáři nemusí zotožňovat!
Pinot Noir rosé 2008 Krásná Hora. Láhev pravděpodobně mimo standardní nabídku ukořistěná Skleničkou. Etiketa totiž neuvádí informaci, že jde o Moravské zemské víno. K obsahu láhve:
Barva - je růžovoučká, mě připomíná hodně zředěný malinový sirup.
Vůně - typicky růžáková, jahoda se smetanou, dál možná trnka. Vůně upozorňuje na vyšší obsah kyselin.
Chuť - sleduje vůni. Dominuje letně sveží kyselinka, pro mě řezavě neharmonická. Víno je ale příjemně suché a bez kyselinky by pravděpodobně ztrácelo perzistenci. U mě bez osobní vazby (sběr hroznů) se stává poměrně tuctovým.
Vychází mě na 78 bodů.
Při delším pití si na kyslinku zvykám a oceňuji že není lacině přikrášlováno zbytkovým cukrem. Pomalu lituji, že jsem dobře vychlazenou láhev nevzal na dnešní odpolední sběr durancií (švestek) na přímý vyhřátý jižní svah. K tomu krásném počasí by sedělo líp než k současnému večeru.
Závěr dobré víno, ale další láhev shánět nebudu.
(Tak snad jsem nikoho moc neodradíl ;o))

4 ttrefil ttrefil | E-mail | 6. října 2009 v 11:54 | Reagovat

Zdravím, růžovka měla nějaký silný zákal, podle kvasnicové vůně soudím že se znova v láhvi rozjela. Půjde do výlevky, je mi líto. Ale ochutnal jsem již i některá ostatní vína (já to nikdy nevydržím) a je to pecka, Tichý a Springer! Teda až na ten Sauvignon od Brože, ten je tak na střik :) ne třeba se sýrem Chaource to jde, nemám mu moc co vytknout, ale nějak hodnotit se mi ho ani nechce, Brož má určitě lepší věci. Třeba je to tím počasím.

5 Sklenička Sklenička | E-mail | 6. října 2009 v 12:28 | Reagovat

[3]: 78 bodů za rosé beru jako pochvalu :)

[4]: o svatováclavském víkendu jsem rozlil na ochutnávce cca 30 lahví tohoto rosé a bylo bez závad. Nějakou sedlinu mělo, ale teď to nemůžu podrobně okomentovat, leda jestli si láhev večer otevřu. Napíšu na soukromý e-mail, případně rosé nahradím.

Jinak ale jste děsnej rychlík, koukám, že jste už otevřel čtyři vína! SVG se mi líbí takovýhle lehký, proto jsem ho vzal.

6 MichaL MichaL | E-mail | Web | 6. října 2009 v 12:43 | Reagovat

Já ještě neotevřel ani jednu, ale koukám že v tom růžovém mi plave docela dost sedimentu, tak tím asi začnu.

7 Sklenička Sklenička | E-mail | 6. října 2009 v 12:53 | Reagovat

[6]: bez obav :) sediment nevadí, kvasnicová vůně nebo perlení ano - to je známka, že se rozkvasilo.

8 MichaL Sänger MichaL Sänger | E-mail | Web | 7. října 2009 v 19:27 | Reagovat

Tak zrovna to rosé piju a naštěstí zkažené není.

Krásně voní po jahodách. Chuťově nás příliš neoslovilo, ale pozorujeme, že čím déle ho pijeme, tím líp nám chutná :-)

9 Sklenička Sklenička | E-mail | 7. října 2009 v 19:35 | Reagovat

[8]: bacha na to, jahodová vůně je návyková :o)))

Velmi děkuju za zprávu, zrovna rozesílám informaci o možné závadě ostatním bedýnkářům, snad to na ně nebude působit sugestivně. Raději bych, kdyby podlehli sugesci tvého komentáře :)

10 Pavlis Pavlis | 7. října 2009 v 23:47 | Reagovat

Sauvignon od Lamblina jsem otevřel jako první, nic jsem od něj neočekával. Když vyberete do komunitní bedýnky láhev od Brože, nevyhnete se holt podezření, že byť jen podvědomým motivem byla potřeba se trochu revanšovat. (Toť kritika. Ale bedýnku jsem si koupil, abych se přiměl zkusit víno sám hodnotit, takže žádný problém.) Osobně mi přišlo, že je ve vůni něco zeleného, angeštovo-travnatého, ale když jsem si přečetl váš popis, byl jsem doma: to zelené byla ta limetka. Vůně i chuť byla jednoduchá, čistá. V puse víno působilo příjemně a polykalo se hladce. Mělo trochu výraznější kyselinku a poměrně dlouhou dochuť. Skvělé víno ke gastronomii, jen tak pro popíjení moc nezaujme (když už není horké léto). Nicméně 180 Kč u Brože je dost. Přijde mi, že za podobný peníz dostanu Sauvignon třeba od Sůkala, který mě nadchává mnohem víc. Každopádně byla zábava ho zkoumat, už se těším na další láhve.

11 koudyko koudyko | E-mail | 8. října 2009 v 0:19 | Reagovat

Už je v těch komentářích zase "guláš". Navrhuji příště napsat samostatný článek o každém víně, většina vín z bedýnky stejně svůj článek má a komentáře psát přímo pod tyto články.
Já sám jsem zatím ochutnal pouze Sauvignon a "zaujal" mne natolik, že jsem ho dopil při čistění koberců ke kterému mne donutila manželka. Růžovku mám ve sklepu, zítra se podívám v jaké je kondici, dnes už se mně do sklepa nechce.

12 Neználek Neználek | 8. října 2009 v 22:54 | Reagovat

PN rosé 08 Krásná Hora dodatek
Není čas a tak nám zbytek cca 2-3 dcl zůstaly v ledničce pod vakuovým špuntem. Třetí den ho chutnáme jako totální propadák. Na dně láhve je kal a víno je silně disharmonické hotové. Po krátkém ochutnání byl zbytek "zkanalizován". Na spravení chuti jsme otevřeli RR PS 07 od Tichého, ale o tom už píšu zase jinde.

13 Sklenička Sklenička | E-mail | 9. října 2009 v 10:30 | Reagovat

[12]:: o rosé platí to, co říkají doktoři o slepém střevě: nad otevřenou lahví nemá slunce zapadat :o) Ale rozjeté, vadné víno nahradím, píšu to na soukromý mail. Jsem rád, že RR od Tichého došel schválení, snad i zbytek projde s příslušnými hvězdičkami.

14 Karlička Karlička | 9. října 2009 v 22:07 | Reagovat

Rosé bylo v pořádku. Právě jsme ho dopili. Jahodová vůně nezklamala. Jenom bych si ho představovala v jinčí dobu. Takový "čaj" o páté na venkovní terase. A ne chladný večer s francouzským sýrem. K tomu to vyloženě neladilo.
Pokud  bych si chtěla dát rosé, šla bych do toho zas.

15 Krakonos Krakonos | E-mail | Web | 10. října 2009 v 15:55 | Reagovat

Rose nepovazuji za vino mych snu :-), je asi jahodovo, slehackove ale zaroven hned po otevreni na prvni napiti neco jako slaboucky zavan kvasnic. Ty regaly ruzovek v obchodech nebudou mym cilem ani po dnesku :o), 75 ze 100.

16 Krakonos Krakonos | E-mail | Web | 10. října 2009 v 16:02 | Reagovat

Ted jsem si vsiml, ze to beru z leva do prava, pristi zastavka - Hrusky. Uz jsem spoluzaka Z. Ticheho zkousel, zda nema na Morave pribuzneho vinare, stran kontaktu, ta podoba tam je, skoda nema :o).

17 Sklenička Sklenička | E-mail | 10. října 2009 v 17:20 | Reagovat

[16]: Zleva doprava je správný směr :o) Kupředu, levá!

18 jo jo | 12. října 2009 v 11:53 | Reagovat

Tak jsem se konečně v pítek dostal k prvnímu vínu - růžofce. Vůně klasika - jahody atd. Ovšem se slaboučkým závanem kvasnic jak píše Krakonos. Kladně hodnotím suchost, kyselinka celkem fajn, ale zpočátku taková drsnější. Jinak bez sedimentu, na rosé to není špatné :) (Nemusím takové ty bonbonovité slaďáky.)

19 Tomáš Tomáš | E-mail | 13. října 2009 v 13:30 | Reagovat

Rosé jsme doma stihli vypít minulý týden, v poslední skoro letní podvečer. Bylo v pořádku. Pěkné víno, takové akorát pro tu chvíli.

20 Přemek Přemek | E-mail | 14. října 2009 v 10:35 | Reagovat

U mě bohužel růžovka zkažená, respektive v chuti to tak cítit nebylo, ale kvasnicová vůně mi mnohem víc než víno připomínala burčák :-)

21 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 14. října 2009 v 15:22 | Reagovat

U nas se rozecek za rok nevypije ani karton a nevypada to, ze by se to po lahvi ruzoveho Pinotu z Poddvorova (zarlive sledovaneho Sklenickou) melo zmenit :) Barva je opravdu ruzova (styl barbie, cheche) s jahodove bombonovou ovocnou kremovitosti, vune lepsi nez chut, kde mi vino pripadne tak nejak nezajimave a trosku stiplave. Pro me bezne rose, na ktere jsem vlastne ani nemel naladu, takze co jsme nedopili slo pod vakuovku. muzu rict, ze nase lahev zadnou vadu nemela, zbytek se ani po nekolika dnech v lednicce pod vakuem nerozkvasil a nez se zacnou objevovat octove tony, honem zbytek pouziji na Cuketkuv Beurre pink :)

22 Martin S. Martin S. | E-mail | Web | 16. října 2009 v 9:54 | Reagovat

Už máme vypito i Rulandské šedé a protože vím o Tvé vášni pro šeďáky, je mi jasné, čím jsi si toto víno objevil :)

Po zakroužení působí celkem hutně, ale nebylo by od věci ho asi nejdřív nechat v lednici jen tak otevřené se vzpamatovat, protože nejlepší byla až téměř poslední sklenička (nebo to bylo těma 15procentama, které mimochodem mě vůbec nijak v chuti nevadili? ;-)
Příjemná šeďáková vůně, která by se možná stárnutím ještě více trefovala do mého vkusu. V poznámkách postupně končí jemná chuť sušených hrozinek až do medových náznaků, grepová hořčinka, nebo při podchlazení mi závěr připomíná třeba i jahodový sorbet. V poznámkách mám i zvláštní sklepní zemitost (nevíš odkud jsou hrozny? na lahvi bohužel žádná zmínka...) Trochu větší plnost by dodala určitě více na kráse, ale na moravu slušné, zkusili jsme skleničku k risottu s opečenou hřebenatkou na večeři a kupodivu celkem fajn se to doplňovalo. I když do Polešovic teď asi nepojedu nemáš prosím pro úplnost přehled o cenách?

23 Zdeněk Souček Zdeněk Souček | E-mail | Web | 16. října 2009 v 21:33 | Reagovat

Rosé bylo dobré. Byla z toho jasně znát odrůda, byl to Pinot noir, i když to je růžák. Kyselinka k tomuto typu vína patří. Bylo čisté, bez vady, voňavé. Samozřejmě, v létě by se pilo lépe.  

24 Evik Evik | E-mail | 18. října 2009 v 14:42 | Reagovat

Taky musím nahlásit první ochutnávku - začali jsme od zadu červeným Saint Laurent a moc chutnalo. Nejsem odborník a neumím hodnotit, ale přišlo mi voňavé, ovocné, ale trpčí (že by ty třísloviny?:-), Vaše hodnocení jsem četla až teď).
A propos, při vyzvedávání jsem také ochutnávce odolávala, neboť bych další vína až domů už neodtáhla:-)) Kažopádně, z vinotéky jsem byla nadšená, určitě se tam brzo stavím i mimo bedýnky;-)

25 Evik Evik | E-mail | 18. října 2009 v 14:49 | Reagovat

sakryš, špatně umístěno, pardóóón a přesouvám k danému vínu;-)

26 Martin S. Martin S. | E-mail | Web | 19. října 2009 v 20:57 | Reagovat

tentokrat nam vypit benicku kvuli jinym lahvim chvili trvalo, ale v patek jsme otevreli i posledni dve lahve. Protoze jsem byl offline, moje komenty jsem si dovolil postnout az dnes (v nalezejicich prispevcich), oba RR se mi libili, H. ocenila spise zakulaceny Tichy Ryzlink, ja jsem dopijel zbytky ze Sukalovi lahve.

Nejake shrnuti? ;) zadnou z lahvi jsem drive neznal, nejslabsim vinem pro me asi bylo rosecko, Saint-Bris mi spise nevadil a v jarnim pocasi by byl asi v mnohem lepsi pozici nez takto.
Zbytek me naopak vicemene bavil (viz jednotlive komenty), ale HODNE JE MI LITO, ze az na jedinou vyjimku se moravsti vinari nechlubi puvodem hroznu :(
Takze kdyz to sectu, bedynka u nas dopadla vlastne dobre :o) :o)

btw: nejak vaznou komentare - Sklenicka se chlubi, kolik ma predplatitelu, ale nejak to neni znat :~) to vsichni ted piji jen caj ci svarak? :~)

27 Sklenička Sklenička | E-mail | 19. října 2009 v 22:12 | Reagovat

[26]:: děkuju za vesměs pochvalné hodnocení, myslím, že některá vína si to hodně zaslouží :o)

pokud jde o váznoucí komentáře, už jsem to naznačoval - počet předplatitelů v tomto kole velkoryse překračuje velikost tvrdého jádra čtenářů, kteří bez zábran přispívají do komentářů. Sám jsem náhodně vyslechl, že si někteří (některé :) předplatili(y) bedýnku jen aby zjistili, jestli si to všechno nevymýšlím :o) a v žižkovské vinotéce ani neochunali ze dvou nabízených vín a tří olivových olejů... já bych samozřejmě ocenil, kdyby každý Bedýnkář napsal aspoň stručně líbí - nelíbí, i bez doprovodných popisů, ale nechci s tím prudit ty, kteří si víno vychutnávají v soukromí a nechtějí s tím exhibovat veřejně. Ale myslím, že ještě dost komentářů přijde.

Samozřejmě by mě to potěšilo, protože vína jdou do bedýnek prakticky za ceny z vinařství a pokud dostanu někde lepší cenu, rozdíl padne na benzin a další náklady spojené s bedýnkami. Ale zatím je to jen zábava, byznys je to jen v tom ohledu, že se to financuje samo a mě to nic nestojí :o)) Když pošta nic nerozbije, zbude mi pár kontrolních vzorků pro soukromé studium... tak pište komentáře, pište, jaké si to uděláte, takové to budete mít :o)))

28 Dali Dali | E-mail | 19. října 2009 v 23:28 | Reagovat

Rosé ochutnáno - vůně jahody se smetanou, barva velmi pěkná. V chuti vadila výraznější kyselinka (suchá vína nejsou moje oblíbená). Určitě by k tomuto vínu byl vhodnější teplý letní podvečer.  

29 jo jo | 20. října 2009 v 9:07 | Reagovat

[26]: Spousta lidí pije jen 1-2 lahve týdně, tak jim trvá, než se bedničkou propijou (někdo to prokládá i jinými víny). Další důvod je i současný zvýšený výskyt viróz a ucpaných nosů ;) No a když se k bedničkovému vínu konečně dostanou i ti ne přímo hard-core čtenáři, tak jsou komentáře plné ohlasů od "známých firem" a jim připadne, že už nemají co navíc říct. Já se tedy snažím komentovat, i když mé znalosti vína nejsou nijak veliké, m.j. i jako poděkování Skleničkovi za vynaloženou práci. Zatím jen dvě lahve, byl jsem dvakrát na na několik dní na služební cestě + ta viróza.

30 Martin S. Martin S. | E-mail | Web | 20. října 2009 v 11:25 | Reagovat

[29]: chtel jsem svym zaverem postouchnout ostatni, aby opatrne ztratili zabrany a nebali se k vinum osobne vyjadrit, nejde prece o zadne znalosti :) nejsou to zadne zkousky, at kazdy napise svobodne bez zabran jak mu ktera lahev chutna a ktere vino zaujalo, ktere ne - nic sloziteho.

jasne, ze bedynku je potreba prokladat i jinymi viny, vzdyt jsem to i zminil v mem pripade :) i virozu jsem vzal v uvahu, hehe... ale kdyz budu pocitat tvuj prumer 1-2 lahve denne, stale mi pocet komentaru ani priblizne nevychazi :o)

31 vn vn | E-mail | 22. října 2009 v 15:16 | Reagovat

Ja mam za sebou zatim jenom rose, prislo mi celkem fajn, ale nekdy v lete bych ho docenil vic.

Taky ted nejak nestiham pit, bude sem byl nekde v tahu nebo ted se biju s nejakou virozou. Snad se to zlepsi, urcite se budu snazit ke kazdymu vinu neco napsat. Vlastne mam jeste v lednicce dve burgundy z minula :)

32 okurka okurka | E-mail | 23. října 2009 v 20:18 | Reagovat

Tak ja jsem pozil zatim Rose a to se nepovedlo, bylo dost silne rozkvasene vetsina skoncila v drezu, nebyt to rose tak si udelam cibulacku ;) Pak mne zaujaly oba Rynaky coz mne tesi nebot nemam k teto odrude prilis vrely vztah, ten Sukal az tolik ze si to snad pujdu nekam koupit :)

33 Alice_G Alice_G | E-mail | 25. října 2009 v 11:58 | Reagovat

Tak jako první nastoupilo rosé – protože předpověď počasí slibovala slunečno a teplo. Růžák není můj šálek čaje, tak jen orientačně - barva pěkná (proti slunci), v láhvi nebyl žádný zákal ani sediment a ani kvasnicový nádech jsem nezaznamenala. Vypili jsme v pohodě, ale další láhev bych si neobjednala - chuť mi připadala mělká (asi jsme prošvihli nejlepší chvíli). Ale - jak říkám, rosé nemusím. Teď čeká na svou chvíli Sauvignon Saint-Bris.

34 Sklenička Sklenička | E-mail | 26. října 2009 v 9:02 | Reagovat

[32]: rosé nahradím, už jsem to psal na soukromý e-mail :o)

[33]: jasně, s rosé jsem prováhal správnou sezónu :o) Těším se na poznámky o dalších moravských vínech.

35 bob bob | 28. října 2009 v 14:47 | Reagovat

Poslušně hlásím první bedýnkový výpitek,bylo to rosé a předně chci zdůraznit,že bylo bez závad o kterých tady psali jiní bedynkáři.Víno bylo nekomplikované,ovocné,jahodové,pro mě styl nenadchne-neurazí.Je zajímavé,že vína rosé máme spojeny s teplou letní náladou tak moc,že pití těchto vín v jinou roční dobu je hodně degraduje,což platí i u tohoto vzorku.Já osobně vína rosé moc nevyhledávám,což jak jsem zaregistroval,činní tak více vínomilců.Už se těším na další vína z bedýnky a nejen s ní ,ale třeba i na Pinot Noir 2006 Krásná Hora,který jsem zakoupil ve Skleničkově e-shopu.O své dojmy z těchto vín se samozřejmě rád podělím.

36 Pavlis Pavlis | 5. listopadu 2009 v 21:29 | Reagovat

Nevím, kam napsat díky za vaši bedničku, tak to píšu sem. Dovolím si krátké subjektivní hodnocení, protože objektivní popis vína neumím.

Od Sauvignonu a růžového jsem nic nečekal, tak jsem začal s nima. Sauvignon nijak nezaujal ani neurazil, ale z hlediska poměru výkon cena zklamal. Růžové se mi zdálo trochu rozkvašené a totéž jsem měl nedávno s jejich červenou RM 2007, jinak moc dobrým vínem (tak hezky a jasně definovaným). Tohle vinařství znám teprve od letoška, ale budu ho chtít dál pozorně sledovat.

Ryzlink od Tichého mě bavil, a to i proto, že jsem měl doma dva jeho "sourozence" s etiketou, ale už s ne tak zcela pravdivým nápisem polosuché. Musím říct, že jste zvolil dobře, ten bez etikety byl opravdu krásně vyvážený.

Vrcholem byly RR od Sůkala, skoro se vyrovnal mým oblíbeným etalonům RR od Sonberku, kterých se momentálně nedokážu nabažit (stříbrná 08 a botrytický sběr 07), a hlavně RŠ od Nikodéma. Vědět, kde ho v Praze koupím, zajedu si pro krabici. To byl vítěz.

No a pofrancouzštělý Vavřinec - názvem a asi i sudem - byl bezvadně kontroverzní a ochutnat ho byla radost. Tak dobrý Vavřinec jsem sice ještě nepil. Ale touhu pořídit si domů další lahev ve mě nevzbudil. Třeba podobně pofrancouzštělého borůvkového Dornfeldera 08 od Víta Esterky jsem zakoupil v Salonu vín hned tři lahve. Že by špatná image vinařství? Nevím, ale u takového lehčího vína ocením spíše dobrou koupi, zatímco u těžších si rád připlatím - a výjimku zatím dělám jen u Pinotu.

Takže díky, jak vidíte, dost jsem si to užil.

37 Sklenička Sklenička | E-mail | 5. listopadu 2009 v 21:56 | Reagovat

[36]: děkuju za poměrně podrobný zápisek!

Ad polosuché ryzlinky - někdy to s nimi bývá problém, protože typický ryzlink dává výraznou kyselinu a případné zbytkové cukry může maskovat a mást. Pil jsem moselské s čtvrtkilem cukru, kde jsem cukr nepoznal, i ryzlink od Tichého se (zpaměti, bez záruky) deseti gramy cukru, který působil tvrdě. Asi nejdůležitější je na tom ta balanc, aby to člověku připadalö vyvážené :o) No a Sůkalův ryzlink je mimořádný, tak trochu mimo měřítka :o))

Ad Vavřinec - do Bořetic se vyplatí zajet. Ale to platí obecně, vína se vůbec nejlíp poznávají v místě, kde se rodí. Doma má Jara Springer dost dobrou image :o)

38 PepaK PepaK | E-mail | 6. listopadu 2009 v 12:36 | Reagovat

I když nejsem "bedýnkář", tak si dovolím malý příspěvek nebo vlastně pokorné pochvalné zamručení. Nebude to vyjímečně o Sůkalově RR, ale o RR p.Tichého. Docela dost mne překvapil výběr sladší varianty do bedýnky, ale dnes při pravidelné kontrole obou verzí tohoto RR se musím kát za svou ješitnost - velmi velmi zajímavě víno.  

39 Sklenička Sklenička | E-mail | 6. listopadu 2009 v 13:11 | Reagovat

[38]: děkuju za komentář. Názory se samozřejmě budou lišit člověk od člověka, podle osobních preferencí. Já jsem ta vína porovnával v červenci a sladší mi chutnal o chlup víc.

Při výběru to nehrálo roli, ale teď jsem rád, že jsem tam měl takové "staromódní" víno bez etikety, ručně popsané :o)

40 Alice:_G Alice:_G | E-mail | 22. listopadu 2009 v 17:26 | Reagovat

Z mé bedničky druhý vybraný - Sauvignon Saint-Bris (nachlazené, ale vtrhla menší chřipková epizoda, tak byl až dnes - k lososovi). Moc si pochvaluju - lehké, čerstvé, dobře voňavé, příjemné, dobře pitelné, pídila bych se po dalších bratříčcích mé láhve ;-))). Jsem jen trochu zkultivovaný barbar, co se týká snoubení vína a jídla, ale tohle beru jako výborný tip na víno podávané k nearomatické rybce. Možná je lehčí už jen proto, že jsem ve skluzu, měla bych být někde u RR, což?

41 Alice_G Alice_G | E-mail | 22. listopadu 2009 v 17:29 | Reagovat

Ad 40 - Tak se mi tlapky pletou - Alice_G a ten server atlas, prosím, jde to opravit?

42 linomada linomada | E-mail | 23. listopadu 2009 v 13:48 | Reagovat

Pěkný den,

mohla bych se nějak zaregistrovat k bedýnkářům? Taky bych chtěla ochutnávat a psát :)

43 Sklenička Sklenička | E-mail | 23. listopadu 2009 v 17:10 | Reagovat

[42]: odkaz na registrační formulář byl v jednom z předchozích článků. Jsem teď ve Francii a nemám přehled, kolik vín z poslední bedýnky mám ještě k dispozici. Ozvu se Vám na e-mail, až se doma trochu rozkoukám.

44 Jo Jo | 1. prosince 2009 v 8:39 | Reagovat

Tak vypito i RŠ. Ve vůni i chuti takové ty botrytické tóny, v puse plné až olejové (hromada extraktu, i podle zakroužení ve sklence), jemně kořenité. Náznaky hořčinky v závěru. Krásně vyvážený cukr s kyselinou, těch 15% alk. sice bylo cítit, ale vůbec nevadilo. Krásně nám ladilo k jednoduché úpravě lososa. Chutnalo, ale RR od Sůkala stále s přehledem vede moje pořadí. Uvidíme jak s ním zamíchá posledný pretekár ze stáje S-S :)

45 Tomáš Tomáš | E-mail | 2. prosince 2009 v 16:33 | Reagovat

Zdravíme vespolek! Konečně nám čas dovolil ochutnat komunitní bedýnky (dlouho očekávaná akce).Degustaci jsme provedli v 6-ti lidech formou slepé degustace. K 6 kouskům z bedýnky jsme přidali ještě dalších 30 lahví z různých koutů Evropy. Červená vína byla otevřena 10 hodin před degustací, bílá vína asi hodinku před. Všechna vína byla perfektně zabalena do novin, tak aby nebylo možné vidět ani hrdlo láhve. Následně byli uloženy náhodně do beden, z kterých byli opět náhodně vybírány a nalévány k hodnocení. Hodnocení probíhalo, tak, že po nalétí se vzorek hodnotil slovně, poté se měla určit odrůda a ohodnocení od 0 do 10 bodů (nejlepší). Bílých vzorků jsme ochutnali 23 + 2 rosé a červených 11.
Hodnocení bedýnkových vín:
1)Ryzlink rýnský 2008 PS, Milan Sůkal - vůně medová, nazrálá, vůně navnadí na příjemný zbytkový cukr, který nepřichází, prozatím vystupuje typická rýňáková kyselinka, která potřebuje zrát. Celkový dojem - působí velmi pozitivně a je zajímavé k archivaci. Většina tipovala RR.

2) Ryzlink rýnský 2007 zemské, Ing. Richard Tichý - víno má svěží aromatickou, květinovo-lipovou nazrálou vůni, chuť propracovaná harmonická. Cukr, kyselina výborně spojená. Vynikající víno. Velmi odrůdové víno, Většina tipovala RR.

3)Sauvignon Saint-Bris 2008 AOC - vůně exotického ovoce, mírně odrůdová, chyběla vyšší intenzita vůně. Disharmonická kyselina, neodrůdová, pro domácího konzumenta asi nezajímavá. Odrůdu tipl pouze 1 člen.

4) Rulandské šedé 2007 zemské, polosladké, Vinařství Nikodém Míša - víno aromaticky zajímavé, otevřené, ve vůni cibéby, odrůdová zralost. Chuť zklamala vysokým alkoholem, vyšší zbytkový cukr by vylepšil harmonii chuti. Odrůdu tipli 2 členi.

5) Rosé, Pinot Noir 2008 - víno zoxidované,druhotné kvašení, absolutně špatné

6) Saint Laurent 2007 Craig's Reserve  - Vůně lehce živočišná, ovocná. Chuť též animální, hrubá, nezajímavá, vyšší kyselinka. Odrůdu tipl 1 člen.

Z výše hodnocených vín nejvíce zaujal RR pana Tichého.

Závěrem: Toto hodnocení je názorem 6 hodnotitelů v slepé degustaci. V případě, že bychom hodnotili jiným způsobem, tak by hodnocení možná dopadlo jinak.Kdoví!
Vína hodnotili: Tomáš Plocr, Tomáš Hajduch, Jiří Hamerník, Standa Pláteník, Adam Bednář a Ladik Mrkva

46 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 2. prosince 2009 v 17:10 | Reagovat

[45]: parádní a podrobná zpráva, děkuju!!! Takhle má vypadat vzorná zpětná zpráva a komentář! Ostatní si vezmou příklad a šest členů zdravím.

Lituju č. 5 a omlouvám se. K dokonalosti bych navrhl už jen několik drobných vylepšení: u č.6 bych ocenil sdělení, kolik členů tipovalo Sangiovese a kolik Rhonu (GSM :o) Členové by se měli dále vzdělávat v RŠ (č.4), ledaže by nadále zatvrzele a nedemokraticky preferovali suché šeďáky :o)

47 Tomáš Tomáš | E-mail | 2. prosince 2009 v 21:34 | Reagovat

[46]: Omlouvat se nemusíte, nic se neděje, je to víno, "živý organismus" :)
U toho typování nepadlo žádné Sangiovese ani Rhona,spíše ta živočišnost byla na obtíž než na obdiv.
U té RŠ si myslím, že je to velmi podařený vzorek aromaticky, ale ten alkohol měl být nižší. V degustaci byli ještě další 2 RŠ a oba se zbytkovým cukrem a dostali se k metám nejvyšším. Byla to slepá degustace a aniž bychom znali odrůdu, cokoliv, tak ten alkohol byl prostě na obtíž.

48 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 2. prosince 2009 v 21:54 | Reagovat

[47]: jasně, u RŠ mohlo být trochu víc cukru (a tím pádem míň alkoholu) a byla by asi ještě lepší.

49 inkshop inkshop | 2. ledna 2010 v 20:03 | Reagovat

Sem napište komentář

50 kubík kubík | E-mail | 19. února 2010 v 22:33 | Reagovat

ahoj lidi ,, nevěděli by jste o brigádě na prázdniny na sklizeň vína od 20.6 do 12.září děkuji za odpověd nebo se mi ozvěte na 774979228  k,,,

51 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 19. února 2010 v 22:38 | Reagovat

[50]: Kubíku, čéče, na Moravě tou dobou ještě asi nic a v Austrálii už bude naopak posbíráno :o))) Ledaže by počasí provedlo něco nečekanýho?

52 Alice_G Alice_G | E-mail | 4. března 2010 v 9:54 | Reagovat

Tak jsem minulý týden ochutnala předposlední láhev z bedniček - šedou rulandu, zatím mi chutná nejvíc ze SKB3 (jsem barbar - druhý den byla lepší?). Ještě čeká na otevření Saint Laurent, a už tu jsou další komunitní bedýnky?

53 Širas Širas | E-mail | 9. března 2010 v 10:19 | Reagovat

Déle již nemá cenu čekat. Tak i já napíšu hodnocení na čtyři přechutnaná vína z bedýnky. První přišlo na řadu Sauvignon Saint-Bris 2008 AOC. Barva světlejší. Ve vůni se dal sauvignon rozpoznat až po lehkém zahřátí v ruce a vymíchání došlo na očekávaný černý rybíz a zralý angrešt. Chuť lehčí, velmi svěží limetková kyselinka a celkově jasné nekompikované pití.
Druhé v pořadí Rosé, Pinot Noir 2008 zemské, vinařství Krásná Hora mělo bohužel vadu. Převažovala vůně hadru, zmoklého psa. Ve víně se začínalo rozjíždět kvašení. Holt to se u vín, které nejsou očesány technologií stává.
Třetí v pořadí následoval Ryzlink rýnský 2007 zemské, Ing. Richard Tichý, Hrušky. Barva krásně zlatavá. Na nose se mi objevuje štych německých rýňáků. Je velmi elegantní. Ležením bych tipoval přítomnost mých oblíbených tónů petroleje. Ten tam zatím cítím jen vzdáleně. V chuti je víno plné jistě jemně vystupují cukry, ale neruší naopak jsou podpořeny kyselinkou. Celkově shrnu dojem do sousloví čaj s citronem a medem. Parádní víno. A u jeho bratříčka jsem nadšen ještě více, to by bylo na delší psaní…..
Zatím posledním zástupcem chutnaným před dvěma týdny byl Ryzlink rýnský 2008 PS, Milan Sůkal, Nový Poddvorov. Barva je světlejší zlatavá. Vůně bohatá nevim jestli je to sugesce, ale mam tam i ty meruňky. Ty jsem naposledy cítil u Korábovic RR 08, když byl ještě na začátku své cesty. V chuti je kyselinka překvapivě pevná, cukřík způsobuje max. kulatost a plnost. Jemné tóny botritidy elegantní. Další trefa do černého. Jen si myslím, že by potřeboval ještě ležet, archivační potenciál má jistě velký.
Tak poslední dva kousky ještě leží ve sklepě, ale jejich čas jistě přijde…….

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama