Bedničkový teasing : Vinař roku 2009

27. srpna 2009 v 21:05 | Sklenička |  Bedýnky
Tak jsem včera nedorazil na pražskou ochutnávku francouzských vín (to by samo nestálo za zaznamenání ani tady na blogu). Na konci prázdnin mívám žně, vrcholí mi jeden pracovní projekt a nestíhám. Chvilku po šesté mě na výjezdu z Prahy zazvonil v autě telefon, volal vinař Richard Tichý z Hrušek. Že pojede do Prahy a že by mi mohl ušetřit cestu, kdyby mi přivezl víno, které jsem si u něj zarezervoval do příštích Komunitních bedýnek.

O jeho vínech jsem tady už párkrát psal, zejména o ryzlincích. Hned od začátků Skleničkových Komunitních bedýnek (dále jen SKB :o) si dělám zuby na jeho rýňák 2007 (poprvé jsem o něm psal už tady). Začátkem roku ho ještě neměl nalahvovaný. V době prvního kola SKB byla situace ještě složitější: pan Tichý rozdělil víno do dvou nádob. V jedné z nich víno zůstalo tak, jak bylo předtím, když jsem je poprvé koštoval. Se zbytkovým cukrem. V druhé bečce víno nastartovalo a prokvasilo skoro do sucha. První várka šla do lahví dříve, ale stále neměla etikety. Víno odpovídalo pozdnímu sběru, ale většina se ho prodala bez etiket a na zatřídění jako pozdní sběr nikdy nedošlo. Druhá část je zatříděná, ale senzoricky i analyticky se obě vína, ač původně pocházejí z jedné kádě, liší natolik, že pan Tichý pravil, že nebude nic šidit a zbytek prvního doprodá bez etiket a bez zatřídění. A jestli chcete, tak vám pár lahví dám stranou, prej. (Popisuju tu genezi vína zpaměti a snad jsem to moc nepopletl.)

Seděl jsem u něj v Hruškách na zápraží horký páteční červencový večer cestou na Horňácké a obě vína jsme koštovali. Bylo to o prsa, ale u mě vyhrál nezatříděný rýňák: výrazné kyseliny k ryzlinku patří, a tentokrát se mi líbilo, jak byly podepřené zbytkovým cukrem. Takže jsem si řekl, že lahev popíšeme bílým fixem a půjde do bedýnek tak, jak je, bez etiket. Slíbil jsem, že ho v září pár krabic koupím... ale když mi včera večer pan Tichý volal do auta, nevěděl jsem ještě kolik těch krabic mám koupit a byl jsem utahaný po šíleném dnu s telefonáty desítky zákazníků, takže jsem rozhodnutí odložil na září. (Tiše a ostýchavě se tehdy v Hruškách zmínil, že jedno víno dal do soutěže v TESCO a vyhrálo... takže tam poputuje skoro všecko, protože ho má tak akorát na splnění podmínek soutěže :o)
Doma jsem chvíli pokoukal na trápení Olomouce proti Evertonu, nakrájel si dvě okurky, tři rajčata a deset deka francouzského jehněčího sýra (směs kozího a ovčího mléka, prodává Le Caveau) a otevřel si Sauvignon Saint-Bris 2008 od Lamblina. Proklikal jsem se poštou až k týdnovské zprávě o Vinaři roku (tady) : Richard Tichý má třetí místo (za prvním Valihrachem z Krumvíře a čejkovickým Bízou) ! Chachá!

Všem třem pánům blahopřeju, a hned jsem volal zpátky hrušeckému Tichému s opožděnou gratulací. Jen se nesměle pýřil, no jó, mně to taky řekli jen chvíli předem. A že si sice byl diplom včera v Praze převzít, ale sám vlastně neví, která vína postoupila do druhého kola, kde se rozhodovalo o vítězích.
Jasně že jsou tyhle soutěže trochu pouťové a mediální (webovky jsou tady, v sobotu bude v Dobřichovicích show pro veřejnost). Ale můžeme o nich mluvit, můžeme porovnávat výsledky s vlastním vkusem, a je to úžasná propagace vína a vinařů. Takže můžu dopředu avizovat, že v příštích SKB bedýnkách někdy na podzim bude rýňák od třetího nejlepšího vinaře roku 2009, a jestli vás ten rýňák zaujme, můžete si pak od něj koupit dvě různé verze téhož vína ze stejného moštu, stejné kádě a stejného kvašení, a sami si je porovnat, kam se jedno víno může posunout různým zpracováním. (Do soutěže Vinař roku dával ten druhý rýňák, zatříděný.)

A ještě jednou blahopřeju pánům Tichému, Bízovi a Valihrachovi k úspěchu.
 


Komentáře

1 yaxi yaxi | Web | 29. srpna 2009 v 8:08 | Reagovat

Jojo, dnes otevírá Petr Biza spolu s dalšími 20 vinaři v Čejkovicích sklepy, tak mu Skleničko tvé blahopřání rovněž vyřídím. Jinak zkus místo komunitních bedýnek USB-víno (viz odkaz), uštřil by sisi běhání na poštu :)

2 Neználek Neználek | 8. října 2009 v 23:25 | Reagovat

Upozornění, jde o můj osobní názor, se kterým se čtenáři nemusí ztotožňovat!
RR PS O7 Tichý Richard
Bez etikety, Skleničkův úlovek.
Barva - světlá nažloutlá se zelenkavým nádechem
Vůně - trocha cirusů, lučního kvítí, lipového medu. Hezké, navozuje pocit sladkosti
Chuť - lipový med zahajuje nástup sladkosti. Vyšší cukr příjemně doplňuje citrusová kyselinka. Ocásek plnosti tvoří lehká hořčinka. Víno působí harmonicky, ale na mě je tam toho cukru přece jen dost (odvážný tip jen tak na hubu 13- 16 g/l?).
Ve stovce snad i 83 bodů.
Závěr, povedené víno, kde zbytek cukru harmonicky dorovnávají kyseliny.

3 Krakonos Krakonos | E-mail | Web | 17. října 2009 v 18:44 | Reagovat

Cekal jsme od neho vic (ale ne cukru :o)), navozuje pocit hutneho vina jiz na sklenici, hutneho pouze g/l. Prvni varianta teplejsi s horcinkou a zvhllou, zatuhlou ponozkou, mi nesedi. Druha podchlazena (6-7), za dva dny je podstatne lepsi. Presto sotva tesne pred Saint-Bris 82-. Takto vysoky cukr bez cistych vyraznych chuti nemusim, asi bych nekoupil. Velke vino musim hledat v poslednich trech :o).

4 Krakonos Krakonos | E-mail | Web | 17. října 2009 v 23:23 | Reagovat

po upozorneni opravuji ... zvlhlou, zatuchlou ponozkou .... coz je muj oblibeny vyraz o specialnich chutich v bilem vine, pro nekoho znaleho odrudove priznaky :o)

5 Martin S. Martin S. | E-mail | Web | 19. října 2009 v 20:35 | Reagovat

Muj objektivni nazor bude mozna trochu v rozporu s jiz napsanym, ale co uz :) Prijemna nasladla vune bylinkoveho (lipoveho?) caje s citronem, spise sladci projev v chuti ovocna kyselinka jeste obstojne podrzi, pekny az merunkovy zaver. Nas doma tahle fixou popsana lahev bavila, k brusinkove pastice se trocha cukriku naramne hodila...

6 Sklenička Sklenička | E-mail | 19. října 2009 v 20:51 | Reagovat

[5]: konečně objektivní názor :o) děkuju! Vážně můžu jen dodat, že jsemm rád, že ti chutnal.

Pro milovníky říznějších ryzlinků doporučuju vyhledat druhý, zatříděný ryzlink R. Tichého - genezi  jsem popisoval v textu.

[4]: ony ryzlinky někdy mají tu nevábnou vůni pánských ponožek při prvním nárazu. Nedávno jsem nalil zrovna tenhle RR dvěma kamarádům a v první chvíli jsem jim chtěl sklenice odebrat a znova vymýt, protože jsem usoudil, že jsem je utíral špinavou mokrou utěrkou. Naštěstí mně to připomněli a za chvíli to vyvanulo :o)

7 jo jo | 23. října 2009 v 21:25 | Reagovat

Ve vůni lipový čaj s citrónem a medem. Chuť plná, "kulatá", sladká ;), příjemná dochuť. Ačkoliv sám mám rád spíše suché, minerálnější ryzlinky s říznější kyselinou, tak zrovna tohle mi přijde jako dobrý příklad toho, že kvalitní kyselina může držet krok i s docela vysokým cukrem. S jídlem (měli jsme řeřábek) vynikající, na samostatné popíjení slušný, byť bych si ho já osobně asi nevybral. Celkově ale určitě pěkné víno. O to víc mne zajímá ta druhá várka, otázka kde ji sehnat.

8 Sklenička Sklenička | E-mail | 24. října 2009 v 9:23 | Reagovat

[7]: druhá várka, tedy ryzlink - sourozenec z jedné kádě, bude s jistotou jen v Hruškách u výrobce. Vy jste tuším z Brna, tak jestli pan Tichý vozí vína do nějaké brněnské vinotéky, mohl by to sem případně napsat :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama