SKB 2, Komunitní Bedýnky podruhé

16. června 2009 v 6:30 | Sklenička |  Bedýnky
Spokojeně si předu jako starej kocour - v prvním kole jsem rozeslal bedničky skoro třiceti bedýnkářům, v druhém kole jich bude čtyřicet. To je 240 lahví, půl palety! Navíc všichni bedýnkáři zaplatili předem, bez toho, aby věděli, jaká vína v bedničce dostanou. Takže teď je nejvyšší čas to odtajnit.

Čtyři červená, dvě bílá vína.
1. Bourgogne Pinot Noir 2007, Chateau de Premeaux (psal jsem o výrobci tady)
2. Bourgogne Hautes-Cotes-de Beaune 2005/6, Marc Bouthenet (tady)
3. Santenay Premier Cru 2007 "Clos Rousseau", Marc Bouthenet (tady)
4. Zweigelt Exclusiv, Weingut Hauser, Poysdorf (tady)
5. Weinviertel DAC Friends, Weingut Hauser, Poysdorf
6. Hochheimer Riesling Trocken 2007, Domdechant Werner, Rheingau. (tady)
A pár poznámek k vínům. Začneme trojicí burgundských Pinotů. Pinot z Chateau de Premeaux je víno z té nejširší burgundské apelace, ve které můžete najít víno z hroznů sklizených kdekoli v Burgundsku. Základní šestieurové víno s čistým ovocným projevem a pěknou vůní. O návštěvách v Chateau de Prémeaux jsem už psal několikrát, třeba tady. Dvojka, Hautes-Cotes-de-Beaune, patří taky do těch základních, regionálních apelací, byť tato zahrnuje menší území, než základní Bourgogne (takže je vlastně o stupínek "vyšší"). Panu Bouthenetovi z Maranges se už několik let daří - v roce 2006 jsem poprvé narazil na ročník 2003 (měl zlatou medaili ze soutěže v Maconu) a na základě toho jsem se o rok později vypravil přímo k výrobci (psal jsem o tom tady). To už prodával ročník 2005, taky se zlatou medailí z Maconu. Letos měl už jen posledních pár lahví, takže jsem koupil celý zbytek nulapětky a ostatní jako nulašestku (ta si přivezla zlatou medaili ze soutěže v Chalonu). Ta dvě vína se trochu liší, nulašestka je ovocnější a lehčí, nulapětka koncentrovanější.
Doma s návštěvou jsme se vyblbli, nechal jsem si nalít oba vzorky a testovali jsme, zda je poznám naslepo. Můžu ctěné čtenáře uklidnit, poznal by to i běžný čtenář blogu s průměrnou rozlišovací schopností. Je to vidět už na barvě, přesně podle očekávání je 06 světlejší, 05 výraznější, temnější. Ve vůni to bylo zprvu těžší, za studeného večera na zahradě byla 06 zavřenější a nevydávala informace, vůně z 05 byla výraznější a příjemně komplexní. Chuť to potvrdila, 06 má víc kyselin a jednodušší, přímočaře ovocný projev. 05 byla plnější, složitější a těžší, ale i 06 s ovocnějším a lehčím projevem je dobrá. Kdyby to bylo možné, doporučil bych kombinovat bedýnky s nulapětkou a nulašestkou jako chromozomy X a Y, vytvořit studijní dvojice a porovnat vliv ročníku na chuť vína. Srovnávání samo může být zábavnější než výsledek, aneb jak zpíval před pětadvaceti lety Oldřich Janota: I cesta může být cíl.
Santenay Premier Cru 2007 "Clos Rousseau" je naopak víno z té nejvyšší burgundské apelace, nad ním je už jen kategorie Grand Cru. Musím upozornit na to, že tohle víno má potenciál k tomu, aby pět a více let zrálo v archivu (samozřejmě při konstantní teplotě atd...) a že šlo do lahve v prosinci 2008, takže by se teoreticky nemělo otvírat dříve, než na vánoce 2009 - všeobecně se doporučuje nechat takováto vína v lahvi aspoň 12 měsíců. Kupoval jsem ho s vědomím, že mnozí z vás toto doporučení oslyší a víno vypijí dříve, jen podotýkám, že máte-li možnost víno patřičně skladovat, pravděpodobně se vám za trpělivost odmění.

Jestli neodoláte a podlehnete pokušení, doporučuju alespoň otevřít láhev 3 až 5 hodin před začátkem ochutnávky. Sám jsem otevřel ve čtyři odpoledne a koštoval v devět večer, po návratu domů. Při otevření bylo víno v chuti silné, výrazné. Po pěti hodinách působí mnohem jemněji. Barva je světlá pinotová, vůně trochu štiplavá a ovocná, působí teple a likérově, ale není příliš silná. V nástupu chuti se objevují pěkné kyseliny, dominují švestky, stále jsou výrazné třísloviny, i když jejich projev se v čase mění - nebo se mění moje vnímání? Santenay obecně mívá víc kyselin než jiné burgundy, ale tady je všechno jemné, byť ještě ne úplně uhlazené a propojené. Vypít víno hned není úplná infanticida, ale vyplatí se počkat.
Mimochodem, při nakládání vína do auta se řeč společensky roztekla do takové šířky, že moje chatrná francouzština nepostačovala, ale pro Bedýnkáře tohoto kola mám nadějnou zprávu. Pan Bouthenet se zmínil, že jeho obec Šejly chystá žumláž s nějakou jihočeskou obcí. Zpozorněl jsem a vzpomněl si na obecní cedule u vjezdu do burgundských vesniček - heuréka, jumelage = družba! Marc Bouthenet vysvětlil, že dijonský council radí uzavírat žumláž s obcemi ve východní Evropě a já si vzpomněl na dosud nesrozumitelný webový článek o podzimních obecních volbách v Cheilly, kde pan Bouthenet kandidoval na starostu. Domyslel jsem si (a s mojí fráninou je to naprosto bez záruky), že Marc Bouthenet zřejmě vyhrál volby starosty v Cheilly a přijede do Čech zpečetit družbu s nějakou, mně dosud utajenou obcí. Kdyby se nějakým úradkem vyšší moci ukázalo tohle moje proroctví správné, slíbil jsem panu Bouthenetovi, že pro něj uspořádám ochutnávku moravských a českých Pinotů, a slibuju, že půjde-li to, přednostně pozvu na setkání s panem Bouthenetem čtyřicítku Bedýnkářů :)
O německém ryzlinku (č. 6) jsem nedávno psal tady (12,5 % alkoholu, trochu plnější citronová barva. Plná nazrálá vůně, luční kytka, lípa, med. Na jazyku jemně perlí, v chuti je neutrální pokud jde o poměr cukru a kyselin, ale příjemně plné a přitom lehké. Minerální závěr chuti.). Pochází z českobudějovické vinotéky Farkatéka, její e-shop najdete tady, tam si taky můžete koupit další lahve, bude-li vám víno chutnat. Mně chutnalo natolik, že jsem mu dal přednost před jinými víny, která jsem mohl dovézt z Francie nebo z Rakouska. Jukněte tam, stojí baťovské dvě stovky!

O dvou poysdorfských vínech od Wernera Hausera jsem psal minulý týden tady. Nejlepší bude, jestli vás ta vína inspirují k cestě do Poysdorfu, je to jen asi 15 kilometrů za Mikulovem.

Od většiny vín jsem nakoupil pár lahví navíc a budou ke koupi ve Skleničkově e-šopu tady.

A teď už je to na vás!

Několik brněnských bedýnkářů už bedýnky dostalo minulý týden. Pražští si je mohou vyzvedávat od pátku v žižkovské vinotéce Le Caveau a posledních pár bedýnek posílám v pondělí jako Obchodní balík. Dál je to jen na vás! Jaké si to uděláte, takové to budete mít. Komentujte, pište, kritizujte! Stojí základní burgundský Pinot za šest Euro (162 Kč) nebo je strachotická rulanda lepší? Chutná vám poysdorfský veltlín? Kdo první podlehne pokušení a otevře Santenay Premier Cru? Pište do komentářů!
 


Komentáře

1 banter banter | Web | 16. června 2009 v 7:22 | Reagovat

Což o to, možná bych se Santenay Premier Cru počkal i do Vánoc, ale nemám vinný sklep. Přežije víno bez úhony v ledničce nebo ho mám uskladnit ve sklepě na jablka?

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 16. června 2009 v 8:47 | Reagovat

Těžko radit, nechci převzít odpovědnost za to, že se víno zkazí. Ale jestli je v jablečném sklípku stálá teplota do 15 - 16 stupňů, tak bych se do vánoc určitě nebál.

3 eveli eveli | E-mail | 16. června 2009 v 15:14 | Reagovat

Aj, tak ja píšu pod ten minulý článek a on už je tu nový. Také se hlásím jako zájemce o vinobedničky. Jednou za měsíc a klidně jako překvápko. V minulém příspěvku jsem psala, že případně můžu pomoct s výrobou informací (brožurek/letáčků) k vínům.

4 Maroubra Maroubra | E-mail | 16. června 2009 v 21:48 | Reagovat

Zahájili jsme Zweigeltem a pokud budou bedničky takhle pokračovat tak to je ještě lepší než jsem čekal. Začátkem července se chystáme do Rakouska tak se pokusíme zabloudit do Poysdorfu.

5 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. června 2009 v 1:27 | Reagovat

[4]: ufff ufff děkuju za kompliment. Jak jsem už psal předminule, trochu se stydím, protože pan Hauser měl ještě lepší Zweigelt, ale čerstvě otevřený a chladnější jsem ho podcenil a objevil jsem ho až doma, když už jsem měl vše koupeno. Ale třeba si v Poysdorfu vyberete sami podle vlastního úsudku něco docela jiného. Mají toho tam dost, mimo jiné jsem loni v červenci psal o místním meruńkovém moštu nebo dřeni v litrovích lahvích - po tom bych se utlouk!

[3]: eveli, musíte se hlásit do dotazníčku v úvodním článku :o( Já to zítra spočítám a ozvu se, jestli ještě dám nějaké bedýnky dohromady.

6 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. června 2009 v 10:53 | Reagovat

Prosím OM z Brna, která mě bombarduje žádostmi o bedýnku, aby přidala funkční e-mailovou adresu. Na tu uvedenou jsem odpovídal už dvakrát, pokaždé se to vrátilo jako nedoručitelné :o(

7 Rob Rob | E-mail | 17. června 2009 v 21:03 | Reagovat

Já musím poděkovat za brněnský bonus pro prvního ;) Nemohl jsem ho nechat dlouho otevřený, tak padl hned v tu středu.
S ostatníma lahvema čekám na první zasvěcené komentáře, ať vím, co hledat za chuti a vůně..

8 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. června 2009 v 21:58 | Reagovat

[7]: hahá, jen vysvětlím, že brněnský bonus byly čerstvě otevřené lahve z poysdorfského koštu, které mi pan Hauser zabalil do auta s sebou a já dvě nechal v Brně :) Ale s komentářema bych nečekal, co může být zasvěcenějšího, než komentáře nad čerstvě otevřeným vínemn :o)

Nebo si chcete domluvit, že v pátek večer všichni otevřete poysdorfský Veltlín a nastřílíte sem komentáře? :o)

9 koudyko koudyko | E-mail | Web | 18. června 2009 v 0:28 | Reagovat

[8]:já jsem pro, teď hned ho jdu přestěhovat ze sklepa do lednice.

10 Tomáš H. Tomáš H. | 19. června 2009 v 0:02 | Reagovat

Tak jsem byl mimo Brno a zítra si jdu konečně pro poklad, veltlín vidím na nědělní odpoledne. Mám dotaz na Skleničku: mám sklep, kde mám své "zásoby" ale pro jistotu se chci zeptat, jaká je teplotní hranice pro skladování vína myslím tím horní i dolní hranici, vloni se mi přes zimu udělal v několika ryzlincích bílý kámen - že by příliš nízká teplota uskladnění ? Myslím, že v zimě tam teplota může klesnout i někam k 5 stupňům...

11 Sklenička Sklenička | E-mail | 19. června 2009 v 6:14 | Reagovat

[10]: už jsem o tom psal nahoře (2) a takhle paušálně se nedá radit. Sám mám špatnou zkušenost s kolísáním teplot, v mém sklípku, kde je v zimě asi 14 a v létě to stoupá k 18 se mi dobrá vína za 2 léta zkazí. Tak jsem si koupil chladničku na 190 lahví :)

12 Tomáš H. Tomáš H. | 19. června 2009 v 10:15 | Reagovat

[11]: díky, asi mne čeká nákup podobného zařízení, kdyby se mi zkazily zásoby tak bych se ocitl v dlouhodobé depresi.
Tomáš H.

13 yaxi yaxi | E-mail | Web | 19. června 2009 v 13:21 | Reagovat

Zdravím skleničku i bedýnkáře a prosím o zařazení do databáze. Až ji v naší "vinařské komuně" ochutnáme, rád reprodukuji vedle svého i názor na jednotlivá vína z řad vinařů.
A pokud se týká problematiky skladování vína, zkuste mrknout sem: http://www.yaxi.cz/forum/thread/36/.
René Bárta

14 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 22. června 2009 v 8:58 | Reagovat

Celých bedýnek se mi zatím  nezachtělo, ale nějakého kousky bych z nich klidně vyzobal... :o)

15 Mirek Mirek | 22. června 2009 v 9:27 | Reagovat

Začali jsme v neděli Pinotem z Prémeaux a moc se nam líbil. Pěkně ovocitý, jednoduchý, jen vůni měl výraznější, než chuť. Veltlín naopak překvapil kultivovaností a jemností, čekal jsem jednodušší víno. Hned jsem objednal v e-shopu, snad na nás zbude.

16 Sklenička Sklenička | E-mail | 22. června 2009 v 9:57 | Reagovat

[15]: děkuju, pár Pinotů ještě mám :) S vůní výraznější než chuť souhlasím, ale psal jsem to v úvodu, je to "kusovka," základní víno s koncovou cenou cca 6 Euro u výrobce. Chtěl jsem sestavit "základní" řadu od regionální apelace k Village AOC, ale pak jsem narazil na Premier Cru s dobrou cenou :)

[14]: nápodobně, nazobej si v e-šopu :o)

17 Michal Michal | 22. června 2009 v 11:34 | Reagovat

no a jak se přidat když bych také rád bedýnku?

18 Sklenička Sklenička | E-mail | 22. června 2009 v 11:57 | Reagovat

[17]:: no buď vyplnit ke komentáři svůj e-mail, nebo v textu tady http://vins.blog.cz/0905/komunitni-bedynky-druhe-kolo
je na konci odkaz na formulář, tak ho zkopíruju sem :
http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=cs&formkey=cnRYUmFaWnVBZ1hNN2RDZDhzLXY0eFE6MA..

ale bacha, pro opozdilce jsem zvedl cenu na 1.690 Kč :-(

19 Tomáš M. Tomáš M. | E-mail | 22. června 2009 v 14:15 | Reagovat

Tak v neděli padl Hauserův Veltliner. Lehké perlení, jemná a velice příjemná veltlínová vůně. Chuť i díky perlení trochu štiplavější, pepřová, což k veltlínu patří, dlouhá a příjemná dochuť. Velmi dobré víno.

20 Vosisko Vosisko | E-mail | 22. června 2009 v 15:46 | Reagovat

Já bych se přimluvil za akci JEDEN VÍKEND, JEDNA LAHEV. Jak píše Sklenička v komentáři č.8. Pak by jsme v pondělí probrali jak komu to šmakovalo. On něco takového by chtěl udělat pan Vala v TV. Né, že bych ho chtěl předbíhat, ale rozhodně by to byla jedna z prvních řízených ochutnávek na webu.

21 Sklenička Sklenička | E-mail | 22. června 2009 v 17:02 | Reagovat

[20]: Mně by se to líbilo, ale nepřeháněl bych to s organizací :o) Jen jsem naznačoval, že bysme mohli v pátek otevřít všichni GruVe a hned ho okomentovat, nejlíp ještě nad nedopitou lahví, jaksi on-line, chatově, ale neujalo se to, v pátek nikdo Veltliner nekomentoval :) Klidně navrhněte někdo nějaké víno v týdnu, ale po čtvrtku už budu na dva týdny off-line :-(

22 MirekP MirekP | 22. června 2009 v 17:46 | Reagovat

Sklenicko, kdyz si odectu nesouvisejici veci, tak to na tech 30 bedynek moc komentaru nemas, jest-li jsem dobre pocital tak 4....jednu lahev si uz snad otevrel kazdy a nejaky nazor ma :-)

23 Vosisko Vosisko | E-mail | 22. června 2009 v 19:38 | Reagovat

Člověče, to bys musel napsat o tom nějaký článeček a ne se jen tak mezi řádky zmínit. Nebo by mohl každý udělit vínu nějakou tu známečku a mohli by jsme vyhodnotit šampióna bedniček. Ať to vochutnávání má taky nějaký dlouhodobý cíl.

24 Tomáš H. Tomáš H. | 22. června 2009 v 21:44 | Reagovat

Včera a dnes jsem požil a prožil veltlínek z bedničky: zajímavé víno, krásně se vyvíjející s teplotou. Hezká pikantní kyselina, perlení vzhledem k mladému vínu hodnotím jako příjemné. Hezké citrusové tóny ve vůni a já tam našel snad i nějaké závany exotiky (možná autosugesce). Chuť příjemně ovocná v ideální teplotě kyselinka harmonicky vyvážená (ale pořád osvěžující). Po zteplání malinko vyleze alkohol+ ještě něco neznámého. Velmi podařený veltlín, pro mne super k jídlu i jen tak na "domácí žvýkání". Já bych ho klidně dal k nějaké české klasice - třeba ke svíčkové nebo i k jemné paštice. Pokud bych měl hodnotit od 1 do 10 dal bych tak 8,2 - je to ještě mladé víno a zajímal by mne názor zkušenějších zda si myslíte, že archivací může ještě "zkrásnět".

25 Brainjam Brainjam | 23. června 2009 v 8:46 | Reagovat

Zdravím všechny kolegy bedýnkáře, já jsem žil v domění, že bude thread na každé jednotlivé víno, někde to tu padlo, tak jsem na to čekal... :) Já tedy zatím dal Zweigelt, byl pěkně plný, s takovou tou zázvorovou kořenitostí (sugesce?), která druhý den ustoupila do povidlovitosti, až bych skoro řekl jako když člověk natírá plot a přikusuje k tomu povidlovou buchtu.

26 Brainjam Brainjam | 23. června 2009 v 8:54 | Reagovat

Pardon za gramatiku, myslel jsem samozřejmě domnění.:D

27 Sklenička Sklenička | E-mail | 23. června 2009 v 9:32 | Reagovat

[22]: MirekP - no, že jo??? :o) Ale to je přece normální, že ti, co by měli mluvit, mlčí, a naopak. Tak něco napiš ty, něco chytrýho, něco k věci :o)

[23]: Vosisko - brrr, mám rád, když se o vínech mluví, ale nemám rád hodnocení :) Navíc by to mohli kazit ti, co Bedýnku nemají a jen by tam z legrace házelli známky :-(

[24]: to je přece bezvadný, dát obyčejnýmu Veltlínu 82 bodů? Beru to tak, že Veltlín není nijak "velká" odrůda.

[25]: Dělat hodnocení každého vína zvlášť by bylo lepší pro vás čtenáře, ale když si já pročítám nové komentáře, tak bych se mezi šesti víny plus pár novými články uskákal. Mějte slitování - Blog.cz bohužel neposílá upozornění na nové diskusní příspěvky, musím si to naklikat :) Plot a buchta, to přirovnání se mi moc líbí. Jsem zvědavej, jak budou Zweigelt přijímat další, já jsem byl z Moravy zvyklý na ostřejší projev, tenhle byl hodně harmonický, srovnaný, možná až málo odrůdový, ale mně se ta harmoničnost líbila :)

28 Brainjam Brainjam | 23. června 2009 v 9:51 | Reagovat

Já zweigelt jako odrůdu nemám moc napitý, ale IMHO mi přijde, že ve většině domácí produkce ten ostřejší projev doprovází absence těla (a pak to neustojí skoro žádné párování s jídlem). Tohle mi přišlo gastronomicky přívětivější, nedostatek odrůdového charakteru jsem pak ochotný překousnout.

29 Brainjam Brainjam | 23. června 2009 v 9:53 | Reagovat

BTW nejsem si jistý, jestli jsem to natírání plotu náhodou neobšlehl od Vinografa, ten tyhle příměry občas používá, že ano...

30 Tomáš H. Tomáš H. | 23. června 2009 v 10:52 | Reagovat

[27]: nesouhlasím se spojením "obyčejný veltlín" - moravsko-rakouské pomezí je pro Veltlín něco jako Burgundsko pro PN, nejlepší veltlíny jsou přece odsud!
Je dráždivé říkat "obyčejný veltlín" - je lepší zmršenej ryzlink než povedenej veltlín ?

31 Jo Jo | 23. června 2009 v 11:46 | Reagovat

Tak Veltín nám chutnal moc, hodně voňavý, jemné perlení. V chuti jsem nedokázal identifikovat nic konkrétního, snad závan lípy? Celkově velmi příjemné a vyvážené mladé víno, které se rozhodně neztratí.

32 yaxi yaxi | E-mail | Web | 23. června 2009 v 12:21 | Reagovat

k veltiner friends jsem si učinil následující poznámky:
krásná pepřovitě-kořenitá vůně, typická svěží kořenitost je i v chuti, tělo je tenčí (uvítal bych větší komplexnost), dojem vyššího alkoholu je při zteplání přijatelný.
víno má prvky typické elegance veltlínů z weinviertlu, je to nenáročné ale dobré víno, které mezi našimi veltlíny vynikne. prostě přátelský "friends" :)
dal bych 78

33 Tomáš H. Tomáš H. | 23. června 2009 v 13:46 | Reagovat

[32]: tak ten pepř jsem tam nenašel...

34 yaxi yaxi | E-mail | Web | 23. června 2009 v 15:28 | Reagovat

Tomáš H.
to je divné, ty práškovací letadla co jim tam pepří vinice jsou vidět až od nás... :)

35 ttrefil ttrefil | E-mail | 23. června 2009 v 20:29 | Reagovat

Zdravím, vzhledem k tomu, že smysl bedýnek vidím mimo jiné i v tom, že se o víně bude diskutovat a porovnávat vzájemně své dojmy - dodám si odvahy která mi - přiznám se - chyběla u první bedýnky a něco sem napíšu.

Bourgogne Premeaux 2007 - ovocná vůně, listí malin, možná máta, z prázdné sklenice žampiony, v trochu tenčí chuti brusinky, maliny, pikantní kyselinka, 80 bodů
Hautes-Cotes-de Beaune - nehodnoceno (pravděpodobně vada)
Zweigelt Exclusiv - základ vůně peckové ovoce, nepražená káva , možná skořice, v chuti višňová marmeláda, zrnková káva, šípek (hodnoceno 3. den po otevření) 86 b
Hochheimer Riesling - na jakostku vysoká viskozita, vůně kořenitá, pomerančová kůra, robustní chuť odpovídající minimálně PS, ovocně kořenitá, trocha pomeranče, pěkně minerální, dlouhá dochuť (hodnoceno 3. den po otevření) 85 b
Veltlín DAC Friends - po otevření silná vůně broskve, po vydýchání druhý den zcela zmizela, v chuti grep, citronová kůra, pepřový konec 82 b

Tu poslední burgundu si zatím šetříme - ale do vánoc to nevidím :) Jinak nejsem moc příznivce bodů a čísel (ono hrozně záleží na momentálním rozpoložení, dešti či slunci tlaku teplotě a tak dále) ale v tomto případě to je podle mne plus

36 Sklenička Sklenička | E-mail | 23. června 2009 v 21:02 | Reagovat

[33]:: Tomáš H. - Pil jsem GruVe Friends v pátek s yaxim a pepř jsem tam v závěru chuti měl, i když trochu jinak, než u "obyčejnějších" veltlínů. Pepř nebyl tak výrazný, ale možná to bylo tím, že jsem zvyklý na tenčí veltlíny a tady je míň pepř trochu utopený v ostatních chutích a proto se tolik neprosazuje :)

[35]:: ttrefil - díky za poznámky! Pokusím se tu korkovou láhev nějak nahradit, i když asi ne tou samou značkou. Na některé dojmy si takhle bez poznámek vzpomínám taky, třeba na to kafe v Zweigeltu (psal jsem to v předchozím "teasovacím" textu, podle toho jsem taky hádal na dubový sud :) A jsem rád za zmínku o Rieslingu a poměrně vysoké hodnocení. Doufám, že jednou přidáte i poznámky o burgundském Premier Cru!

37 Tomáš H. Tomáš H. | 24. června 2009 v 1:02 | Reagovat

tohle nepatří do bedýnky - ale píšu sem, dnes jsem cosi kupoval v Tescu takže jsem přibral na cestu Cremant blanc de noir extra brut od Michlovského (z PN)
ale moc nenadchl - spíš průměr a koupil jsem v akci jakýsi PN z NZ jménem TAHUNA z vinařství Hawkes bay za výprodejovou cenu, kterou sem ani nemůžu napsat a ten naopak nadchl velmi - vezmu si jich ještě pár abych měl něco do porovnání s těmi burgundami.
Na Riesling z bedničky se těším velmi protože německé rieslingy jsou prostě moje krevní skupina.

38 Tomáš H. Tomáš H. | 24. června 2009 v 1:09 | Reagovat

No a ještě Skleničkovi: než všichni prochutnají vše a sepíšou to sem, bude z toho šileně dlouhá nudle, takže zřejmě ti co volají po diskuzních skupinách k jednotlivým vínům z bedýnky separátně to myslí dobře aby se zamezilo nepřehlednosti.

39 Jo Jo | 24. června 2009 v 8:43 | Reagovat

[35]: "trochu chyběla odvaha" a teď takovéhle podrobné a zasvěcené hodnocení :) Měl bych se jít zahrabat, nic nepsat, a vína otevírat tak týden po ostatních, abych věděl, jaké chutě tam vlastně lze najít :( U GruVe jsem, na rozdíl od "klasických" veltlínů, ten pepř taky těžko hledal. Vůbec nebyl tak výrazný jak jsem zvyklý.

40 Gábina Gábina | E-mail | 24. června 2009 v 10:38 | Reagovat

Taky se osměluji napsat :-),veltlín nám chutnal, ale jelikož je normálně nepijeme, nevěděla jsem co přesně v nich hledat. Po přečtení předchozích komentářů už bych věděla, tak příště budu otvírat se spožděním :-))

41 Jo Jo | 24. června 2009 v 10:45 | Reagovat

[35]: a ještě něco - stejná zkušenost s tím veltlínem - druhý den po otevření jsem vůni z prvního dne jen těžko hledal.

42 yaxi yaxi | E-mail | Web | 24. června 2009 v 12:02 | Reagovat

Taxmese doma pustili do dalšího vína:
Zweigelt 2006 Hauser:
Vůně je plná, lehce tříslovitá a štiplavě-ovocná (vystřeluje ji do nosu vyšší alkohol), až lehce oxidativní se mi chce říci, ale je to zřejmě stopa dubového sudu. V chuti se mi víno jakoby rozděluje na dvě části, přičemž ta první začíná tak nějak sametově-nevině (ne nevínně :)) a vůbec nedává tušit kam až půjde. Ve druhé fázi se táhne (jako na vidličku vytečený sýr ze smaženého sýru :)) do překvapivě dlouhé, kulaté a harmonické dochuti.
Pokud se týká ovoce, našel bych tam tóny černého rybízu a borůvek.

Právě degustuji poslední skleničku, kterou jsem si nechal na dnešek (taktak  se mi ji podařilo pro tuto rekapitulaci zachránit :)). Vydýchané působí ještě o něco lépe a harmoničtěji. Na obsah alkoholu odkazuje i včerejší vynucený komentář od Šárky, která řekla, že je to víno "hlavní", protože "leze rychle do hlavy" :)).

Facit: Vínu bych dal 76 bodů, na ten vyšší alkohol je to tělíčko příliš křehké, nicméně víno je to příjemně pitelné, určitě i dobré v kombinaci s jídlem. Pil jsem ho při teplotě asi 18°C, možná by bylo příjemnější ho více nachladit.

43 yaxi yaxi | E-mail | Web | 24. června 2009 v 12:08 | Reagovat

A s tou šíleně dlouhou nudlí to vidím podobně, jen nevím jaké technické  možnosti tento blog pro tento účel poskytuje. Každopádně kdyby se dala zobrazit i třeba jednotlivá vína a pod ně pak komentáře, bylo by to fajn. Třeba pana Skleničku něco napadne.

Jinak je skvělé, že se lidé pomalu osmělují v komentování vín. Vůbec není nutné se nutit ve vínech nacházet to, co většina. Víno je úžasný nápoj, který dokáže evokovat čichovou a chuťovou paměť, jako žádný jiný. A ta může být u každého jiná.
Člověk má (když se narodí) na jazyku asi 10000 aktivních chuťových pohárků, které se dají časem trénovat. Ti ténovaní mají v chuti vín již vytvořené vzorce a prostě jim to buď secvakne nebo nesecvakne. Na druhou stranu ale mohou opomenout prvky, které ti netrénovaní naopak cítí, protože těmito vzorci (a očekáváními) jsou nezatíženi a jsou otevřeni všem chuťovým nuancím. A neměli by se je bát říci, pamatuji si na úžasný komentář, který zněl: "Zpocené nové froté ponožky. Bílé" :)

44 Sklenička Sklenička | E-mail | 24. června 2009 v 15:42 | Reagovat

Pěkné komentáře - 31, 35, 25, 28, 30. Jednak si říkám, jak nás MirekP hezky vyprudil, jednak koukám, že je to tady úplná líheň wine-bloggerů! Hotové pařeniště! :o)))

45 Tomáš M. Tomáš M. | E-mail | 24. června 2009 v 16:52 | Reagovat

Hautes Cotes de Beaune 2006 - Marc Bouthenet: Láhev byla v pořádku a v ní typický lehký Pinot. Přesně takový jaký bych u této apelace čekal. Vůně jemná a příjemná ovocitá, v chuti opět jemné spíš tenčí, ale nikoliv nevýrazné, višňová kyselinka, příjemná dochuť. Ideální by bylo asi k nějakému jídlu, které by nepřebilo. Napadá mě dušené hovězí v kapustě.

46 MirekP MirekP | 24. června 2009 v 18:24 | Reagovat

Sklenicko, co takhle Bedynkarum dat do kazde bedynky lahev bez oznaceni a vyzvat k ocenovani a hadani, co to tak asi je, odkud to je, jak je to stare...Naplnit heslo "Vino hrou!" nebot tak nejak to rikal Moravan J.A. Komensky :-))))) Kdyz uz umeji tak hezky kostovat a psat.

47 Sklenička Sklenička | E-mail | 24. června 2009 v 18:47 | Reagovat

[46]: MirkuP, tahle diskuse by měla být věnovaná konkrétním vínům z Komunitní Bedýnky a měla by být vyhrazená pro Bedýnkáře. Nemám zásadní námitky proti tomu, když sem přispějí i ostatní, ale když budou prudit a psát kraviny, tak jim zablokuju přístup. Ber to jako žlutou kartu.

Jo ???

Mimochodem, už v prvním kole mi vinotékař Daniel Brož, distributor Komunitních Bedýnek, sděloval, že budu překvapenej, jakej rozhled mají někteří Bedýnkáři. Já jsem taky amatér, takže překvapenej až tak moc nejsem :o)))

48 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 25. června 2009 v 7:00 | Reagovat

Otevrel jsem taky Zweigelt Exclusiv od Hausera. Vsechno jiz napsane se tam da hezky najit - peckovite ovoce, kavovinka, sipek i zazvor v dochuti.
Me osobne ale tento libivy rakousky styl  nebere, vino na me pusobi az prilis nudne zakulacene, nic co bych si domu znovu koupil.
Nekolikrat jsem mel i moznost pri degustaci prohodit o tomto slovo s vinarema, kteri mi potvrdili, ze se mi diky odbouranym a zkrocenym kyselinam takto sladce muze suche cervene vino jevit, ale jejich zakaznici si to tak vicemene zadaji. Ja rad hledam trochu jiny projev rakouskych cervenych, s pevnejsim telem, ktery tam taky umeji :)

ad [27]: reakce na [25]:: blog.cz nove umoznuje stahovat komentare pomoci rss, to by ti mohlo mozna castecne nahradit absenci upozorneni na email?

49 AJAM AJAM | 25. června 2009 v 17:04 | Reagovat

Tak jsem včera otevřel Hochheimer Riesling od Wernera - Pěkná nažloutlá barva se zelenkavým odstínem. Ve vůni ze začátku trochu udušené, ale po čase se nádherně otevřelo do lipového tónu s citrusovým medem. V chuti pitelné, svěží i když plné, snoubí se zde příjemná acidita a mineralita proložená cukrem. Je takové perlivě nadejchané. Nádhernej německej ryzlink, to můžu. Kdepak že ho seženu?  O víkendu se pustim do další lahve.

50 koudyko koudyko | E-mail | Web | 25. června 2009 v 18:43 | Reagovat

Bedýnku mám doma, jedno víno vypité, ale neodhodlal jsem se sem psát komentář protože je to tu hrozně nepřehledné, co takhle zřídit nějaké extra diskusní forum, kde by "bedýnkáři" mohli komentovat každé víno zvlášť, a "nebedýnkáři" by to mohli aspoň číst?
Pokud se toho neujme nikdo jiný, tak jsem ochotný nějaké forum spáchat sám. V těch komentářích je problém se vyznat, osobně si je tisknu a barevně označuji sovisející komentáře.

51 Sklenička Sklenička | E-mail | 25. června 2009 v 22:23 | Reagovat

[49]: Doufám, že odkaz na dovozce byl v textu pár řádků výš.

[50]: no dobře, mohl jsem udělat jedno fórum ke třem Pinotům a další k rakouským vínům a k ryzlinku. Teď už je na to asi pozdě :o) omlouvám se. Změna by teď asi jen zvýšila nepřehlednost. Důvody jsem vysvětloval, příště se o něco takového pokusím. Šest diskusních dvorků se mi zdá moc na to, abych je sám stihnul sledovat, navíc bych potřeboval další týden, abych sepsal úvodní články, které by se zabývaly podrobněji každým vínem zvlášť. Ale chápu, že někdo, kdo tenhle blog nesleduje tak pozorně a tak často jako já, se v těchto komentářích snadno ztratí. Omlouvám se, pro příště to vyřeším nějak přehledněji pro čtenáře, ale tentokrát to prosím přežijte bez dalších změn :-(

52 Tomáš M. Tomáš M. | E-mail | 26. června 2009 v 9:52 | Reagovat

Včera a předevčírem jsme ochutnávali Zweigelt, bohužel docela zklamal. Zvláštní vůně, kterou bych snad přirovnal k nějakým hřibovitým houbám, někomu se třeba může líbit, nám doma moc ne. V chuti se snad dá najít to, co píše Vinný pavouk, ale opravdu je nepříliš výrazná, skoro bych řekl až plošší, se zvláštní jakoby sladkostí. Takže červená z Weinviertelu i po jiných zkušenostech asi definitivně odepisuji. Což nevadí, protože ta z Burgenlandu to bohatě vyváží. :)

53 Tyna Tyna | 27. června 2009 v 13:05 | Reagovat

tak jsem první v pořadí, která se o bedýnku přihlásila a zřejmě to vypadá, že budu poslední, co nějakou lahvinku otevře. ještě nebyl patřičný klid a čas...doufám, že to ještě do konce víkendu stihnu..jinak už fakt nevim

54 Jana Jana | E-mail | 28. června 2009 v 20:29 | Reagovat

Z nultého stádia bílé-červené jsem pokročila do stadia 1.chutná-nechutná a s pomocí Vás všech vinných milovníků se promlaskávám do dalšího stupínku na pyramidě, která nikdy neskončí... takže Premier Cru odloženo na později, Pinoty moc příjemné "šutrovité" jak mám nejraději, ,Zweigelt - lahodné, ale pro mně moc hutná voňavka,  Veltlín pana Hausera výborný-amatér zavětřil lípu, med a citrusy, Ryzlink delikátní, ve srovnání s Veltlínem se zdál (možná jen zdál) méně výrazný. Moc se těším na další bedýnku !

55 Krakonos Krakonos | E-mail | Web | 28. června 2009 v 21:27 | Reagovat

Osobní pocity bez ambice vino analyzovat nebo mu rozumět. Veltlín celkem O.K. 83-84/100 ale do e-shopu pro něj nejdu, důvody na vyžádání :-D. Zweigelt to měl hodně těžké, měl jsem v so. Blason d’Issan 05, takže propadák, zosobnění všech špatností proč nemusím červená z těchto oblastí, potažmo z Moravy, s tou modernou souhlasím a přidám „mejdlo“, tedy v chuti 78/100 a ani o bod víc. Nekoupím a ušetřený peníz ponechám na Erb z Issanu :-P. Předpokládám, že to horší z bedýnky mám za sebou :-DD.

56 Tomáš M. Tomáš M. | E-mail | 29. června 2009 v 9:28 | Reagovat

Nedělním Rieslingem 2007 od Wernera jsme si spravili chuť. Výborný německý ryzlink. Ve vůni potvrzuji lípu i citrusy, chuť krásně svěží a zároveň plná. Obsah lahve zmizel jak pára nad hrncem.

57 Jo Jo | 30. června 2009 v 22:09 | Reagovat

Takže Zweiglt je vypit. Po otevření vůně kořenitá, v chuti višně, poměrně výrazná káva a v dlouhé, příjemné dochuti ten zázvor. Určitě vyšší obsah alkoholu, slabší tělo. Uhlazené. Po značném zteplání v odložené sklence něco jako ty Tomášovy hřibovité houby, samotného by mne to přirovnání nenapadlo. Třetí den po otevření vůně i chuť do švestkova/povidlova, káva chybí, výraznější kyselinka a víc hladké. Dobré víno, ale není to úplně úplně můj šálek kávy.

58 VN VN | E-mail | 1. července 2009 v 0:22 | Reagovat

Prvni dva kousky skonzumovany, zde me dojmy:
Premeaux Pinot Noir - akorat dopijim. Na zacatku (cca hodinu po otevreni) me to vino prislo hodne zemity, s postupem casu se zacalo "zaoblovat" a vystupovat ovoce. Ted piju den po otevreni a vinu to celkem prospelo, na nenarocne piti fajn. Nicmene krasnohorsky Pinot z prvni bedynky me bavil vic.
Pred par dny dopit Veltlin, a hodne mi chutnal. Co tak lovim v pameti, pamatuju si v chuti hlavne takovou broskvovou smes s nadechem merunky (to je slovni obrat teda!!!). Asi se skocim podivat do eshopu.
Dalsi lahev otevru az pristi vikend, jedu se lehce dovolovat.

59 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 1. července 2009 v 14:40 | Reagovat

po rakouskem zw nasledovaly u nas burgundy - otevreny, porovnany a vypity.

<b>Hautes Cotes de Beaune 2005</b> s peknou a na zakladni pinot az netypicky vyssi barvou pusobil ve vuni jiz trochu nazraleji, s ovocem zabalenym do kourovych tonu. V chuti plny zralych (ci prezralych) bobuli doplnenych trislem se spetkou korenitosti v dochuti. Jo, toto se mi do vkusu trefilo mnohem vic nez rakusan.

<b>Chateau Premeaux 2007</b> mel take barvu o neco vyssi nez bych ocekaval, vune se s casem postupne otevrela do prijemne ovocne-korenite podoby s jemnym animalnim zavanem (v prazdne sklenicce kuze), bavilo me ji sledovat jak se vyviji. V chuti ovoce mene vyrazne nez u prvniho, tmave tresne ci visne, do toho nejaka tmava bobulka a za 6eur dostacujici mineralne korenity zaver.

vybrat si pouze jeden z techto zakladnich pinotu by asi nebylo jednoduche, oba jsou jednoduche a presto rozdilne a za tu cenu stoji oba dva. Kdyz jsem je tak vedle sebe prubezne porovnaval, asi bych nakonec volil premeaux, zrovna mi do nalady ta mladost a ne tak prezraly projev padnul vice. s nicim jsme tentokrat neparovali, jen tak jsem k tomu zobal tresne pred susenim namocene do rumu. pri vzpomince na burgundsko bych si ale k premeaux dal s chuti cerstvou bagetu a rillettes...

(uf, promin Sklenicko - kdybych vedel, ze se tak rozepisu, nezneprehlednoval bych diskuzi zde a udelal z toho rovnou zapisek u sebe :o) )

60 Týna Týna | 1. července 2009 v 19:57 | Reagovat

Tak právě popíjím Veltlín. Pěkné perlení trochu lípy trochu i zázvor, ale ne příliš výrazný jen takové pošťouchnutí a něco málo broskve nebo nektarinky. Má to krásně dlouhý plný ocásek. Moc příjemné pití na letní večery. Je to Veltlínek se vším všudy a takový jaký má být. Trochu mi připomíná Veltlín od Christiana Mádla z Rakouska - ten je ale v chuti ještě o trochu víc výrazný

61 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 7. července 2009 v 14:14 | Reagovat

Komentare k vinum uz doznivaji, je tedy mozne ze jsem jednim z poslednich dopijecu SKB :)

rakousky veltlin a nemecky riesling jsme otevreli vcera odpoledne a behem vecera byly dopity. nema cenu opakovat jiz napsane, takze krome subjektivni charakterictiky pouze skromne subjektivni hodnoceni :o)
veltlin je urcite nadstandartni, otevrit ho navsteve nebudu mit strach, ze si utrhnu ostudu. snad se na me pan hauser ale nebude zlobit, kdyz ani pro toto jeho vino do poysdorfu nepojedu, za ten peniz mi tam chybel nejaky (jiz nekolikrat zminovany) xfactor...
Jo, to riesling me bavil mnohem vice - tedy o dost vice :) na zakladni vinarovo vino pekna harmonie mezi cukrem, kyselinou a lehkou mineralnosti, prijemne hrava kyselinka a fajn zaver - toto bych si znova koupil.
H. to mela opacne nez ja, takze jsme se o otevrene lahve spravedlive podelili ;)

Zbyva jeste mladoulinke santenay, ktere otevru nejspise dnes odpoledne (prubezne ho budu sledovat) a prijde na radu vecer k pecenemu bazantu...

62 Vosisko Vosisko | E-mail | 8. července 2009 v 11:57 | Reagovat

Po ochutnání všech vín musím konstatovat, že těm vínům není co vytknout. Vždyť jsou to vína patřící k nejlevnějším v oblastech z kterých pocházejí. Mě to za ty peníze chutnalo.

Jedinou výhradu bych měl k Pinotu z Chateau de Premeaux. Byl lehce zakalený, při okraji skleničky se dělala pěna a na jazyku byl ostřejší. Jako, kdyby prodělal druhotné kvašení v lahvi. Ale to mohla být vada jedné lahve.

Vínu zdar

63 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 8. července 2009 v 13:46 | Reagovat

...tak u nas i posledni lahev, mladoucke santenay, zdegustovana neco poznamek jsem si k tomu napsal u sebe.

jestli jsi Sklenicko u prvni bednicky volal po 'vetsi mele s kontroverznim nabojem', tak v tomto kole si myslim troska te kontroverze uz nechybela?

Vim, hlasovani jsi nechtel ;) ale pokud bych mel rebelsky stejne zvednout ruku, tak u me asi vyhral za cervene zakladni pinot z chateau de premeaux a za bile riesling z domdechant werner.
santenay od pana boutheneta bude pekne vino a za trpelivost a lezeni se odmeni - presne tak jak jsi rikal.

pro zweigelt do poysdorfu urcite nepojedu, jak se zda, oproti vetsine me cervena s timto projevem nejak neberou. a nakonec asi i ten veltlin mam radsi s mineralnejsim a prasnejsim projevem? i kdyz tady si nejsem sam sebou uplne jist, mozna me jen zahlusil ten riesling.

druhou bednicku mame u nas doma za sebou - takze nakonec jeste diky za nekolik zajimavych veceru s viny z SKB 2 :o)

64 Jo Jo | 8. července 2009 v 17:14 | Reagovat

Jejda, dívám se, že tu chybí mé hodnocení PN Premeaux 2007. Tak tedy ve vůni ovoce, maliny a koření. Malinko animálnosti. Chuť taková nevýrazná. Co mne překvapilo, byla dochuť. Nejdřív jakoby nic, ale pak se po chvíli objevila minerálnost a vydržela zatraceně dlouho. Pěkné.
Snad do dovolené stihnu ještě to druhé PN a Ryzlink :)

65 Jo Jo | 9. července 2009 v 19:17 | Reagovat

Hautes-Cotes-de Beaune 2006: zřejmě vada, pravděpodobně korek (nemám dost zkušeností na objektivní zhodnocení). Po otevření hodně nepříjemná vůně z láhve i korku, která se stala po krátké chvíli o dost méně výraznou.  Vlastní víno ve vůni jinak nevýrazné, v chuti hodně trpké, nahořklé, palčivé. Jinak jsem našel pouze náznak višně.

66 Jo Jo | 11. července 2009 v 21:43 | Reagovat

Tak dneska jsme zvládli i ten ryzlink, takže (až na Premier Cru) je SKB 2 za námi. Popisovat  Hochmeier Riesling by bylo nošení uhlí do Newcastlu, zde nezbývá než souhlasit s ostatními. Pro mne i M. to bylo nejlepší víno z SKB 2 (přeněji čtyř lahví - 1er cru necháváme odležet a Hautes-Cotes-de Beaune skončilo ve výlevce).

67 AJAM AJAM | 12. července 2009 v 12:11 | Reagovat

Tak jsem se konečně dostal k popsání zbývajících vín, které jsme testovali v naší buňce: ZWEIGELT - příjemná sametová vůně kompotovaných švestek až do kávova. Příjemná plnější chuť po peckovitém ovoci. Ovšem chybí mi tříslovina a délka též pokulhává. VELTLÍN – Barva světlejší se zelenkavým závojem. Ve vůni jsme našli ananasový juice a v pozadí kořenovou zeleninu. Intenzita v chuti nižší ale velmi čisté uhlazené víno, mě by nevadila ještě trochu vyšší kyselinka. CHÂTEAU DE PREMEAUX – barva do fialového odstínu. Vůně malinové šťávy s červeným rybízem (v pozadí makovina). Chuť malinová se zbytkovým cukrem, tak trochu mi to připomínalo spíše Beaujolais, není v něm trochu Gamay ? Moc nás neoslovilo. HAUTES-COTES-DE BEAUNE 2006 – Barva odpovídající PN. Lehčí vůně s fialkovo višňovým odstínem. Chuť plnější též již delší, ovocná a s pěkným tříslem. SANTENAY 1er CRU 2007 – Světlejší čistá barva PN. Ve vůni fialky a bílá káva. Chuť šťavnatá s příjemnou kyselinkou a lehkým tříslem a kořenitým odchodem. Velmi mladé. Tak to vše a jestli tam jsou blbosti se kterými nesouhlasíte jedině dobře, jinak by to stálo za prd.

68 Sklenička Sklenička | E-mail | 12. července 2009 v 18:47 | Reagovat

Pár poznámek po dvou týdnech dovolené :

[67]: Máte styl, závěrečnou větu bych mohl kopírovat na konec svých příspěvků, něco jako copyright :o))

[63]: Koukám, že některým bedýnkářům nesedí odbourané kyseliny u červených (Zweigelt), ale nevadí - jen si zvykejte :) Hauser má i Zweigelt s výraznější kyselinou i jeden hodně dokulata barikovaný, ale vozit od sousedů červené bez odbouraných kyselin, které chutná podobně jako domácí, se mi nechtělo. Mně se ty odbourané kyselinky líbí.

[62]: Samozřejmě že rozpočet rozhoduje a jsem rád, že si někdo všiml, že jsme měli šest slušných kousků za rozumný peníz. Ale kdyby to bylo důležité, rozepsal bych se o tom, že Bouthenetovo HCdB jsem poprvé kupoval ve vinotéce za 10 Euro a že jsem při jedné dovolené v Alsasku zjistil, že místní nahusto popíjejí CdR ze sámošky za 2,80...

Zaznamenal jsem tři stížnosti na technické vady, což mě mrzí, ale z 240 lahví je to jen kousek nad 1%.

Pro příště se budu muset zamyslet nad organizací diskuse. K příliš popisným článkům o víně mám odpor, ale jestli je po tom taková poptávka, zkusím někdy napsat úvodní text ke každému vínu nebo po skupinách např. podle výrobců? (tentokrát bych to ani nestihl, navíc původní idea byla shrnovat do Bedýnek vína už dříve na blogu zmiňovaná). Pravidelní čtenáři už vědí, že raději píšu o lidech, dojmech a nápadech s vínem souvisejících, než popisy vůní a chutí (názorně to je vidět na zprávách o Otevřených sklepech v Poddvorově tady a na ovíně.cz), ale zkusím vymyslet, jak vám vyhovět a úplně se přitom nepřevrátit :)

Ale to nemá být tlustá čára za diskusí, klidně dopisujte svoje dojmy o vínech dál.

69  Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 13. července 2009 v 20:21 | Reagovat

[68]: reakce na [63]:: :o) zvykat si zatim nemusim, protoze cervenych, kterym se nepodlamuji kolena je kolem me dost :o) i v sousednim rakousku...
Jo jo, za posledni vetu [67]: by se dalo klidne podepsat :~))

70 Karlička Karlička | 2. srpna 2009 v 22:43 | Reagovat

Musím se ozvat a to ve vlastním zájmu. Červená vína z Poysdorfu s odbouranými kyselinami jsou přesně podle naší chuti. Nám prostě kyselá moravská (červená) klasika nejede. To píšu hlavně proto, aby pan Sklenička i nadále vozil tahle dobrá vína, která bychom samozřejmě rádi potkávali i na moravské straně hranic. A to včetně toho všeho dalšího co v Rakousku mají a na Moravě my to těžko hledáme (tím myslím nabídku, ochotu, pokoru a radost z vinařského života).

71 Sklenička Sklenička | E-mail | 2. srpna 2009 v 22:55 | Reagovat

[70]: Děkuju za podporu, je to milý :o) ale jednak ohlasy na Zweigelt od Hausera byly vyrovnané -50/50- a jednak se už dost často objevují červená vína s odbouranými kyselinami i u nás. To jsem ostatně měl na mysli, když jsem v jednom předchozím komentáři psal, "jen si zvykejte." Navíc si Bedýnky dělám podle sebe, i kdybych měl s nějakým vínem narazit. A věřím, že se s nabídkou, ochotou a pokorou budete čím dál častěji setkávat i na moravské straně hranice :o)

72 Tyna Tyna | E-mail | 12. srpna 2009 v 22:28 | Reagovat

A vidim, ze se to opravdu rozjeli, to tedy smekam! Muzeme se jeste pridat i my? Tesime se.

73 ZdenekO ZdenekO | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:29 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na vins.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama