Pozdní sběr: Omyly včerejška - objevy zítřka

15. prosince 2008 v 7:00 | Sklenička |  Jen tak
V textu z loňského října o vínech prodávaných v TESCO, jsem se dopustil drobné chyby. Napsal jsem tam o mizerných burgundách lahvovaných pod značkou TESCO, že mají i podezřelé záklopky, a tuhle chybu teď opravím. Na dolní fotce vidíte dva druhy záklopek, jednu s potiskem, druhou bez.

Dnes už vím, že na tom není nic podezřelého. Záklopku vlevo, s Mariannou, dává na výrobce na vína, ze kterých je zaplacena daň z přidané hodnoty (DPH, ve Francii TVA). Záklopku bez potisku vám výrobce dá na vína prodávaná bez DPH, typicky na vína prodávaná k exportu do další země. V Evropské unii se sice z těchto vín neplatí spotřební daň, ale celá byrokracie související s touto daní zůstala na původní úrovni, a protože Celní úřady přišly o část své práce související s výběrem (nulové) spotřební daně, o to pečlivěji kontrolují celní dokumenty vykazující pohyb tohoto druhu zboží.
Takže si to zrekapitulujeme: za každou záklopku s Mariannou musí výrobce odvést berňáku DPH, naopak z jednobarevných nepotištěných záklopek výrobce DPH neodvádí, a pokud takto označené víno koupíte a importujete do jiné země, jste povinni v cílové zemi zaplatit DPH místním úřadům. Nejzajímavější na tom je, že (alespoň podle mých zkušeností) francouzští vinaři tato pravidla přesně dodržují a nikdy jsem se nesetkal ani s náznakem pokusu nějak je ošvindlovat.

Mercurey 2005 AOC, J. et F. Carillon, Puligny

Výrobce dostává v ročence Classement des Meilleurs Vins de France dvě hvězdičky (ze tří možných), napsal jsem původně. Ale to je Domaine Louis Carillon et Fils. Toto je Jacques a Francois Carillon s velmi podobnou etiketou se stejným znakem a konstatováním historie táhnoucí se do roku 1632. Můžu to srovnat, protože jsem si koupil i Puligny-Montrachet AOC od (proslulejšího) Louise Carillona. Že by Jacques a Francois byli synové Louise Carillona?

Netradiční etiketa, až neburgundská. Impozantní temně rubínová barva vína. Ukázkově pinotová vůně, intenzivně ovocná, až do švestkového kompotu. Později se ve vůni objeví i (nakvašené) maliny. Chuť má pěknou kyselinu a příjemně plné tělo. Třísloviny jsou znatelné, ale postávají v pozadí, víno má kulatou chuť, je strukturované a čisté. Další vjemy z vína separuju jen obtížně, takže se dostávám k tradičnímu protikladu - podle momentálního rozpoložení bych mohl napsat, že je to příliš jednoduchý, jednostrunný vzorek, nebo naopak vyzvednout to, že víno je kultivované a v čase se příliš nemění. Vyberte si sami. 15 Euro ve vinotéce na náměstí v Meursaultu. Mně se to líbí, jsem spokojený.

Otázky a odpovědi

Už jsem tady psal, že čtu Komárka (Příroda a kultura, Academia 2008), tak jeden citát o vědeckém poznání a společenském pokroku:

Otázky a odpovědi na Karlově univerzitě - A.D. 1400: Proč jsou labutě bílé? Protože je Stvořitel bílými mít chtěl. A proč tomu tak chtěl? Inu nevíme, ale Stvořitel ve své moudrosti jistě věděl, co činí. - A.D. 2007: Proč jsou labutě bílé? Protože bílá barva se v selekčním procesu prosadila. A proč se prosadila? To nevíme, ale protože se prosadila, nějakou výhodu vzhledem k reprodukci přinášet musela.
Nechci znevažovat mýtus společenského pokroku, ale to 600 let staré poznání mi připadá poctivější v tom, že přiznává nevědomost - novověké poznání jako by si jí (nevědomosti) nebylo vědomé a snaží se vylhat důkazem jaksi v kruhu, sebou samým.

Auxey-Duresses Premier Cru "Le Val" 2006, Domaine Roy Freres, Blanc

Blanc jsem do názvu přidal sám, protože mám ze stejného podniku a stejné vinice i červené. Takže Chardonnay, a zrovna z těch, kvůli kterým jsem rád, že jsem amatér a nemusím víno posuzovat profesionálně. Červené Premier Cru "Le Val" si můžete koupit v Skleničkově e-shopu, u bílého se nemůžu rozhodnout, jestli je tak dobré, abych ho taky prodával, nebo ne. Někdy mi sedne líp, někdy hůř, a stále si nejsem jistý... Přiměřeně zlatavá barva, vůně tropického ovoce a vanilky, takové to přiznání bariku. Nástup chuti je spíš mdlý a kyseliny se prosadí teprve v závěru, v chuti je znatelná mineralita a elegance, ale ne dost jiskry nebo vzrušení. Jako elegantní upjatá dáma, docela pěkná, ale nějak neláká k tomu, abyste s ní chtěli prohodit pár slov nebo přisednout si. Tak nevim. (Ale červené Auxey-Duresses "Le Val" 2003 doporučit můžu :o)

Jeden z čtenářů přijel minulý týden do Skleničkové Lhoty a vykoupil pět kartonů vína - díky, Ježíšku! Ale udělal mi velikou radost, protože koupil dva kartony vína, kterému jsem soukromě propadl a na které jsem si při posledním výletu do Burgund vsadil: Cote-de-Nuits Villages 2006 z Chateau de Premeaux. Dlouho jsem přemýšlel, jestli to je moje soukromá úchylka nebo jestli to je opravdu výborné víno za dobrou cenu. Teď mám první potvrzení, že v tom nejedu sám :o)

Západ patří vínu!

Podle zprávy ČTK by se dala namalovat nová kulturní mapa Evropy: na západě kontinentu je nejoblíbenějším alkoholickým nápojem víno, na východě Evropy a v Německu pivo (sem patří i Česká republika), v Rusku destiláty. Asi třetina evropské populace abstinuje - měřilo se na vzorku populace od čtrnácti let. V Turecku tvoří abstinenti 80% populace, takže je jasné, že Turecko v dohledné době do EU přijato nebude.

Pan Sklenička si myslí, že rozšíření a uznání vína jako kulturního nápoje v evropské civilizaci souvisí s rozšířením křesťanství. To používá víno při svých rituálech jako kultovní nápoj a je zásluhou křesťanství, že se v mnoha zemích začala pěstovat vinná réva a vyrábět víno i přesto, že to muselo být (a možná dodnes je) z ekonomického hlediska nevýhodné. Ale život není jen souhrn účetních položek, a tak by Němci a Češi měli ve spotřebě vína trochu přidat! Už jsem tady jednou drobně provokoval titulkem "Kdo měnil vodu ve víno?" tak to řeknu znovu. Patronem vinařů by měl být sám Ježíš Kristus, protože to on proměnil vodu ve víno! Zaboha si teď nemůžu vzpomenout na autora anglického citátu, který jsem četl minulý týden, a který zněl přibližně takhle: "Víno je slunce zakleté ve vodě."

Ryzlink vlašský 2005 kabinetní, KOVACS. Novosedly, U Božích muk.
Jako úlitba pro ty, kterým by mohlo připadat, že jsem tento týden opomíjel domácí vína. "Zelenkavá, nažloutlá barvička uvítá náš zrak. Nastrouhané zelené jablíčko, vlašský oříšek uvádí vůni. Jemná zemitost a minerálnost, svěží kyselinka spojená se suchostí a odlehčeností ohlašuje chuť.To vše pro veselou a bujarou společnost na celý večer ..." Přeložím některé obraty z etiketového blábolu do skleničkovštiny: zelené jablíčko značí kyselinu jablečnou, svěží kyselinka značí nevyzrálé hrozny. "Spojení se suchostí" je neotřelý novotvar, který si zaslouží tesat do mramoru. Ve zkratce jde o přestárlé (což taky může znamenat špatně skladované) víno z nevyzrálých hroznů. Špatná kombinace. Předvánoční dárek, sám bych tři roky starý vlašák nekupoval. Pokusil jsem se ošálit smysly přidáním burgundského černorybízového likéru Cassis á la Kir - do jisté míry došlo ke zlepšení.

Ještě hůř dopadlo velké jméno z Alsaska, Riesling "Cuvée Fréderic Emile" 2000 od Trimbachů. Sytější zlatavá barva potvrzuje stáří, ale ve vůni se přetahuje stařinka s medem. V chuti už stařina vládne, víno je na strmém sešupu a spíš než na stáří bych tipoval na špatné skladování. Levná koupě, po zásluze potrestaná hloupost.

Celnice na Rýnu

V listopadu jsem zažil zábavně symbolickou příhodu s francouzskými celníky. Vezl jsem z Burgundska auto plné vína, kolem poledne mě na francouzsko-německé hranici u Mylhůz, na mostě přes Rýn, stavěli celníci. Auto docela vleklo naložený zadek a krabice s vínem byly viditelné i z pohledu do kabiny. "Copak to vezete?" "Víno," povídám, tolik ještě francouzsky umím. A kolikpak že ho vezu. Limit na bezcelní dovoz je 90 litrů vína, takže 120 lahví. Vezl jsem víc, a zafungovala u mě letitá nacvičená reakce na setkání s úřední mocí. Jakmile se setkám s úředníkem, snažím se ho obelhat. Vymyslet si co nejobludnější lež. Čím větší, tím lepší. Čtenáři, kteří zažili základní vojenskou službu v ČSLA jistě ví, co mám na mysli, i to, že se této praxe člověk těžko zbavuje.
Napřed jsem řekl, že jich mám hodně, ale že to neumím francouzsky přesně říct. "Tak to napište," řekl mi šéfcelník prostě a podal mi papír. Přemýšlel jsem o té Velké lži, kterou bych ho obelhal a vyvázl - měl jsem sice celní dokumenty v pořádku, ale ten reflex je silný... potom jsem si vzpomněl, jak všichni francouzští vinaři, se kterými jsem se kdy setkal, jednali neochvějně poctivě a s důvěrou v to, že i celní úředníci tak budou fungovat. Vypnul jsem motor auta, podal jsem celníkovi jeho papír, vystoupil z auta a otevřel kufr. Vytáhl jsem obálku s průvodními dokumenty a strčil mu je pod nos. "Ááá - AAD documents!" zvolal celník šťastně, a jeho kolegyně, která mu koukala přes rameno, mě pochválila: "Nuits Saint George, to jste si vybral dobře!" Celník mi strčil papíry do ruky, řekl "Bon voyage!" a odmávl mě. Cestou přes Rýn jsem se trošičku styděl za tu původní reakci, ale vím, že ji mám v sobě jako v koze. Přiznávám, že celníci na mém celním úřadě postupují podobně věcně a vstřícně, jako ti francouzští, ale dobře vím, že to není zvykem na všech českých Celních úřadech.

Riesling 2007 "Cuvée Particulière," Louis Irion, Riquewihr.

Vzpomněl jsem si na tu příhodu, když jsem si otevřel alsaský ryzlink, koupený v mylhůzském Carrefouru chvilku před setkáním s celníky. Tradiční etiketa, středně silná barva (medium rare). Ovocná vůně s nádechem lučních květin slibuje sušší chuť. Ve vůni později nacházím i vosk. Chuť je překvapivě ovocná a lehká, svěží, bez zbytkového cukru a s citrusovými tóny. Při ohřátí se v chuti projevuje med a meruňka. Je to mladistvé až lehkomyslné víno, díky poměrně nízkému alkoholu (12%) se dobře pije. Žádný zázrak, ale pěkné víno na časté pití. V Carrefouru za 6,26 Euro (asi 157 Kč) - co bych za to dal, moct si ho za cenu pod 200 Kč koupit i doma.

Minulý týden mi psal kamarád Marek z vinařství Krásná hora, že se rozhodl nalahvovat (a oetiketovat) Muškát moravský ještě v prosinci jako mladé víno. Už jsem obeslal pražské vínopsavce s nabídkou, uvěřili a objednali Vínograf, Pavel Jelen a Evas. Byl bych výřečnější, kdybych to víno předem ochutnal, ale já ho chutnal v říjnu jen jako burčák (ale Evas ho cucala v půlce listopadu a teď objednala :o) Tak jestli chcete na vánoce mladé víno za cenu pod stovku, Marek ho přiveze do Prahy nejspíš v úterý šestnáctého. Pište na můj soukromý e-mail, zájemcům sdělím e-mailem kdy a kde si můžou muškát vyzvednout.

Původně jsem tady chtěl vložit pár heretických poznámek o terroiru, vyprovokovaných nedávnou diskusí o tom, kolik vinných andělů se vejde na špičku jehly, ale uložil jsem si adventní prudicí půst. Co budete pít na Štědrý večer? Dali byste při výběru vína na doporučení abstinenta? (Mimochodem, to jste věděli, že Rudolph Steiner, otec biodynamiky, nepil alkohol?)
 


Komentáře

1 Jižní svah Jižní svah | Web | 15. prosince 2008 v 8:54 | Reagovat

Pěkný zápisek :o)

K tomu citátu... nejspíš myslíš  "Wine is sunlight, held together by water." Autorem je Galileo Galilei :) Teď se to začalo mezi vínomilci znovu šířit, větu totiž opakuje Alan Rickman ve filmu Bottle Shock (nebo alespoň v ukázce)

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 15. prosince 2008 v 9:33 | Reagovat

Takhle to vůbec nezní podobně :o) ale fakt si už nevybavuju, kde jsem k tomu citátu přišel. Mám dojem, že to v angličtině bylo formulované trochu jinak, ale jádro je stejné. Buď příliš čtu, nebo si příliš málo pamatuju :o)

3 Vinograf Vinograf | E-mail | Web | 15. prosince 2008 v 10:36 | Reagovat

Skleničko! To je informací najednou! Kdo tě má stíhat takhle po ránu :-)

4 zug zug | 15. prosince 2008 v 12:13 | Reagovat

a já myslel že z toho s těma celníkama bude alespoň nějaká akční honička s vrháním dřevěných pikslí po poliejních autech, rozrážení kordonů a kulometná palba :))) a vono documents :)))

5 Sajmik Sajmik | E-mail | 15. prosince 2008 v 12:43 | Reagovat

Vážně znamená záklopka s Mariannou zaplacení DPH? Nejde jen o nějakou "vinnou daň"? Chcete říct, že když vinař ve sklepě nalévá potenciálním zákazníkům z láhve s takovou záklopkou, tak ji zákazníkům neúčtuje, ale státu DPH odvede? A jak stát pozná, kolik to DPH vlastně bylo, když se tato láhev neobjeví na žádné faktuře? Díky za objasnění.

6 -69- -69- | E-mail | 15. prosince 2008 v 13:58 | Reagovat

Děkuji Skleničkovi za anonci na mladý adventní muškát.Upozorňuji,že to není to žádný reduktivní, cukrem nabušený soutěžní vzorek,ale dobře pitelné, nečiřené suché víno s vyrovnaným aroma,jak ve vůni tak v chuti.

Pro fanatické analitiky:

alk.12,3 kys.5,5 cukr 0,9,nečiřeno,takže pozor na termolabilní bílkoviny,cukernatost při sběru 20,5 Nm,doba fermentace 10 dní,datum si teď z hlavy nepamatuju,ale materiál byl nádherný.

trať Krásná hora ,obec St.Poddvorov,

P.S.Teď jsem se právě dověděl,že pojedu do matičky stověžaté ve středu,takže delivery date je středa 17.12.2008,hezký advent a svátky přeje Krásná hora.

7 Sklenička Sklenička | E-mail | 15. prosince 2008 v 15:22 | Reagovat

Sajmik - jen abych to objasněním ještě víc nezatemnil - některé věci mám jen odpozorované ze zkušenosti, nečetl jsem žádné francouzské předpisy ohledně těch záklopek. Každopádně mi jednou naložili (s celními dokumenty) víno na Mariannou na záklopce a druhý den prosili, ať jim ho vrátím, při tom jsme si lámaně vysvětlili, o co při tom jde. Pokud vám vinař nalévá z lahve ze které před tím sundal záklopku s Mariannou, tak by měl odvést DPH. V menších podnicích jsem si víckrát všiml, že vinař přináší lahev s etiketou, ale bez záklopky, tu nasazuje až při balení vín do krabic. Záklopky obsahují jakési kódy, předpokládám, že jejich počty jsou evidované a vinař je musí vykazovat. Že to v cizích zemích mnohdy jde vykazovat jaksi jen prohlášením bez podrobné evidence, je pro Čechy zvláštní, ale jde to, a předpokládám, že to podobně mají i francouzští vinaři. Před 15 lety jsem pracoval v tiskovém oddělení americké ambasády a měl chvíli výsadu vykazovat "obchodní obědy" s českými partnery. Kupodivu se to dělo tak, že jsem předal účet z restaurace např. na 540 Kč, připsal "poskytnuto spropitné 60 Kč, celkem zaplaceno 600," a dostal proplaceno 600. V některých zemích se pracuje na základě důvěry, a postihují se (nebo podrobně zkoumají - u nás to mívá podobný význam) jen ty případy, které vypadají jako zneužití důvěry.

8 Sklenička Sklenička | E-mail | 15. prosince 2008 v 15:23 | Reagovat

69, muškát - no vida, čtenáři to vědí dříve než já! Nevadí, dozvěděli se to na blogu :o)

9 Sklenička Sklenička | E-mail | 15. prosince 2008 v 20:20 | Reagovat

3, Vinograf: to víš, za ty prachy co mám tady na blogu.cz toho musím čtenářům odvést hodně :o)

4, Poczong - akční příběhy najdeš na www.cuketka.cz !

10 Sajmik Sajmik | E-mail | 16. prosince 2008 v 11:00 | Reagovat

Tak jsem se obrátil přímo na jednoho franc. vinaře, který mi to vysvětlil takto: zeleným záklopkám se říká "le droit de circulation en France", tzn. že láhev je určena pro vnitřní franc. trh. Cena jedné záklopky je řádově desetina eura, vinař si jich najednou opatří třeba 30 000 a dává je na lahve, dokud je nespotřebuje. Vztah s DPH tu sice je, ale v tom smyslu, že pořízení záklopek není přímo spojeno se zaplacením DPH, ale - jak správně naznačujete - z takového vína se někdy v budoucnu musí DPH ve Francii zaplatit. Pohyb lahví se zelenými záklopkami po Francii je neomezený, naopak láhve bez Marianne určené pro export se musí vyvést ze země v krátkém a přesně stanoveném termínu, musí na to být papíry, to máte pravdu.

Aby to nebylo tak jednoduché, ještě chci připomenout, že pro láhve se stolním vínem existují speciální modré záklopky, zase s trochu jiným způsobem kalkulace (platí se za hektolitr), ale to je již mimo oblast mimo našeho zájmu :-)

Jinak souhlasím s tím, že franc. vinaři jsou hrozně poctiví, jen jednou (bude to už přes 10 let) se mi kdesi v Chablis stalo, že moji franc. známí se u vinaře opatrně zeptali, jestli by jim neprodal pár lahví bez etikety a záklopky, a on že jo, ale že v případě kontroly na silnici nesmíme říct, odkud víno pochází. Tož tak.

11 Sklenička Sklenička | E-mail | 16. prosince 2008 v 20:49 | Reagovat

Sajmik - Jen bych upřesnil, že zelené záklopky můžou být i černé, červené nebo žluté, podstatné je logo Marianne, a značí to určení pro Francii (a pokud je výrobce plátcem DPH, musí z nich DPH odvést). Naopak záklopky bez Mariány můžou být i v jiných barvách (minimálně mám žlutou na bílých vínech) a to naopak explicitně znamená, že jsou prodány bez DPH - na celní doklady se vyváží jen víno bez DPH. (Nevím, jestli by to šlo i s DPH, ale nabyvatel by musel zaplatit DPH znovu v cílové zemi, což nedává smysl.)

Jen dvakrát jsem dostal láhev nez záklopky vůbec - pokaždé jako dar navíc k většímu nákupu, když jsem si řekl o něco na večerní pití. Vinař se ujistil, že ho vypiju hned ten večer na penzionu, věnoval mi víno bez záklopky a zadarmo.

12 Vinny pavouk Vinny pavouk | E-mail | Web | 17. prosince 2008 v 7:37 | Reagovat

tak jak to s dovozem vina vlastne je? :)

dlouho jsem v tom mel zmatek, po prostudovani noveho zakona o dph jsem nabyl dojmu, ze pokud vino nakupuji pro soukromou potrebu (nemam a neuvedu vinari VAT), pak DPH odvadi vinar v miste sidla vinarstvi. Pokud ovsem nakoupim pro dalsi obchod, musim vinari sdelit VAT (a byt tudiz u nas registrovan jako platce DPH), pak vinar nesmi pricist DPH a ja musim DPH odvest v zemi prodeje. U vina je jeste problem se spotrebni dani, ale ta pro me pri nakupu pro osobni spotrebu je osvobozena limitem 90litru (max 60l sumiveho).

takto chapu podminky pro dovoz vina z eu...

ale po precteni teto diskuze se mi to zase zacina nejak mlzit??? ;)

IMHO jine povinosti mam pri dovozu pro soukromou potrebu z vyletu do francie (mel bych dostat lahev s marianou) a jine povinosti Sklenicka, ktery priveze vina pro dalsi prodej (mel by dostat lahev bez mariany). co jsou to AAD documents pri dovozu vina? to by se me taky nemelo tykat... ???

13 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. prosince 2008 v 9:13 | Reagovat

12 - Pokud vezete víno pro vlastní spotřebu v množství do 90 litrů, dostanete záklopku s Mariannou, zaplatíte cenu s DPH  a tím to pro vás hasne. Pokud chcete víno dál prodávat (i kdyby jen jednu lahev), musíte se na celním úřadě předem registrovat, každý jednotlivý dovoz předem celníkům oznámit a po dovozu ihned "ukončit přepravu" na Celním úřadě. Pak podat přiznání ke spotřební dani (nula nula nic). V druhém případě bez Mariány i bez DPH s tím, že DPH zaplatíte až doma. Zmiňované AAD dokumenty jsou právě pro přepravu, vystaví vám je vinař na základě vaší celní registrace, potvrdí vám je domácí celnice a jednu kopii pak musíte poslat zpátky prodejci, který s tím pospíchá na svůj Celní úřad a tak vykáže prodej bez DPH. Už je to jasné ? :o))) Když vás celníci nachytají s vínem bez Mariany a bez průvodních papírů, máte problém.

14 Sklenička Sklenička | E-mail | 17. prosince 2008 v 9:17 | Reagovat

Ještě bych měl dodat, že téměř každý případ, kdy Francouz  vyplní průvodní papíry, je provázen drobnými chybičkami. Některé Celní úřady se s tím vypořádají samy, jiné vás s takovými papíry vyhodí, víno neproclí a tak z vás udělají kriminálníka.

15 Sklenička, N.K. Sklenička, N.K. | E-mail | 23. prosince 2008 v 23:30 | Reagovat

Ještě jedno poslední slovo :o) ke krásnohorskému muškátu: otevřeli jsme si jednu láhev ve vinárně ihned po nákupu, a byl jsem trochu rozpačitý - bylo to takový hranatý, až nepříjemný. O čtyři dny později jsem si další láhev otevřel doma a ejhle - je o dvě třídy lepší, lehký, sametový, tuze moc příjemný. Jakoby se vyčistil a uklidnil po té cestě :o) Mám to na Malou Stranu pro další karton daleko, ale ten muškát za to stojí! S klidem doporučím, byť s drobným varováním, je to nečířené, husté víno, vyžaduje dokonalé skladování. Ale za to je husté, koncentrovanější, než dokonale filtrovaný a stabilizovaný muškát.

16 Evas Evas | E-mail | 29. prosince 2008 v 16:38 | Reagovat

A dyť jaképak skladování, šak dva kartóny to je na chvilku, ne? :-)  Ale ta Malá Strana to byl nápad za všechny prachy. Navigace říkala, že tam budeme za 28 minut, trvalo to hodinu a třičtvrtě, na Karláku jsem už myslela, že přišel můj konec, že zhebnu nudou v autě! Tak jsme to vzali nazpět druhým břehem Vltavy - je fakt, že Malostranským náměstím se autem často nevozím, ale že by mi to zase chybělo ke štěstí, to teda ne... Ale stálo to za to, muškát je pěkňučký.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama