PF 2009

31. prosince 2008 v 20:12 | Sklenička |  Jen tak
Come gather 'round people wherever you roam and admit that the waters around you have grown... kdekdo teď bilancuje, kdekdo má dojem, že časy se mění. Rachad píše o Sněhurce a rozvodu, Vinograf si to rovnou nakreslil, Jižní Svah napsal o tom, jak rok protekl. "To ti to uteklo!" řekla by mi paní Skleničková, ale místo toho mi to napsala. Ještě že člověk neví předem, co ho čeká, s tím by se rok 2008 nedal přežít. Moje soukromá bilance by nejspíš vypadala jako zprávy na Nově: co se rozbilo, co se ztratilo, co se srazilo...

Pokud jde o objevování vína, byl to dobrý rok. Objevil jsem si pro sebe Moselu. Mám pocit, že jsem letos pil lepší vína, než vloni. Zavedl jsem Skleničkův e-shop, při dvou výletech do Burgundska ho naplnil deseti víny a když jsem na Silvestra 2008 prodal ještě dva kartony, je polovina položek už vyprodaná. To je dobrá zpráva, protože to je dobrý důvod pro další cestu do Burgundska!
Na začátku roku jsem na blogu otočil kormidlem a namísto frekvence příspěvků jsem zvolil osobnější přístup k tématům. S tímhle přístupem se nedá bilancovat minulý rok, tak se z toho vylžu silvestrovskou hitparádou - poslyšte Skleničkovy ceny roku 2008!

Objev roku - párování krémového kozího sýra s moselskými ryzlinky.
Vítěz roku - Barbora Špotáková.
Vinař roku - vzdávám to, nejsem objektivní. Můj zážitek roku byla sklizeň hroznů a následné sklepní práce v Ratíškovicích, po kterých jsem se v noci vracel ze sklepa s raketovým pohonem jako Powerpuff Girls, ale to si musí vyzkoušet každý sám :o)
Zpěvák roku - Leonard Cohen, pražský koncert
Víno roku - Ryzlink rýnský 2007 pozdní sběr, Richard Tichý, Hrušky
Rulandské šedé 2007, Jan Bartoš, Tvrdonice
Gevrey-Chambertin Vieilles Vignes 2004, S.C. Guillard. Můžete mi vynadat, že dělám reklamu vlastnímu e-šopu, ale víno jsem na Silvestra vyprodal. Uvidíme, jestli ho dostanu znova v roce 2009.
Osobnost roku - Jan Horešovský
Kniha roku - ještě jsem ji nedočetl, ale moc se mi líbí Mein Kampf Alice Feiring.
Disident roku - Václav Klaus
Stavba roku - největší autobusová zastávka ve střední Evropě u Popic a knihovna na Letné.
Útěk roku - Vlastimil Košťál
Předsevzetí roku - nebudu psát žádný příspěvky nacamranej. Tenhle je už fakt poslední %*$&# @)64+6 +dsjhoi9!<
Udělejme si nový rok lepší, než byl ten minulý !
 


Komentáře

1 Evas Evas | E-mail | 31. prosince 2008 v 21:00 | Reagovat

Předsevzetí i vinaře roku s tebou sdílím :-)

2 Plha se hlásí Plha se hlásí | 1. ledna 2009 v 9:02 | Reagovat

Přeji Ti do roku 2009,ale i do těch dalších, pevné zdraví,

ochutnání dobrých vín,přátelství,lásku a hodně těch

dalších pěkných věcí,co život nabízí.

3 Mirek Mirek | 1. ledna 2009 v 10:03 | Reagovat

Preji Vam totez co Plha + ruzova jatra, chutove poharky v nejlepsi kondici a obnovitelnost mozkovych bunek :-)))). A jeste, aby jste ve psani vytrval. Kdyz uz jste byl prvni blogger o vine, tak at nejste prvni, kdo skonci!

4 Sklenička Sklenička | E-mail | 1. ledna 2009 v 10:57 | Reagovat

Všem děkuju za přání, pokud jde o moje játra (Mirek), zvěstuju, že jsem před 2 týdny prošel jaterními testy na jedničku :o)

První, kdo skončí, už nebudu - za tu dobu, co blog píšu, už jich několik začalo i skončilo :o) ale snad ještě něco napíšu, děkuju.

Plho, někdy přijď na skleničku, máš to ke mně kousek přes pole!

5 vosisko vosisko | E-mail | 3. ledna 2009 v 11:38 | Reagovat

Já bych se přimlouval za kategorii Hláška roku a hned bych nominoval Vladimíra Železného s výrokem o jeho víně z Tanzbergu: "Ano, je to tři roky starý Cabernet Sauvignon. Když jsem ho představil na anonymní degustaci v Londýně, hádali znalci, že by to dokonce mohlo být Château Margaux! Až za deset let dozraje, bude to opravdu velké víno. Ale chápu, že jste odrůdu nepoznali. Zřejmě pijete jen špatná vína."

Jinak všem milcům vína jen to nejlepší.

6 Sklenička Sklenička | E-mail | 3. ledna 2009 v 18:30 | Reagovat

Vosisko, já mám pro tebe slabost (budeme si tykat?), ostatně jsem se kvůli tobě už jednou pohádal :o) Ale smysl pro spravedlnost mě vždycky vede k tomu, abych se Železného zastával, protože on tady funguje pro mnoho lenivých novinářů jako čertík z krabičky na strašení poctivých českých měšťanů (pardon, já vím, že nejsi novinář). A to mi věř, že nemám žádný soukromý důvod se ho zastávat, setkal jsem se s ním snad jednou a stálo mě to (dobrou) práci, o kterou jsem dost stál.

Ale jednak mu věřím, že on má víno opravdu rád (nerad bych se mejlil) a jednak si prober, kdo přišel do TV byznysu po něm - Dvořák? Šmuclerová ?!!!? Já Železnému věřím i to, že televizi měl rád, ale Dvořák je jen účetní, cifršpión. Železný byl aspoň persóna, osobnost, ty mi dnes chybí. Tvář současného ředitele ČTV si vybavím, ale jeho jméno už ne. Tak to bude za chvíli s celou generací - i Ivo Mathé dnes vypadá (přes všechny chyby) jako Cheopsova pyramida vedle stanu nebo jako Kolos Rhodský nebo vedle těch, co přišli po něm.

No že Železňák trochu přeceňoval moravská vína, to se ví, ale to nebyl sám :o)

7 vosisko vosisko | E-mail | 4. ledna 2009 v 15:25 | Reagovat

Tykat si s vámi mi bude ctí. Přijímám.

Jinak mě Železný nevadí, ba naopak, některé jeho názory a provokace mám rád. Jenže štve mě, když ze mě ( nebo jiných ) někdo dělá blbce! V jinak dobrém rozhovoru o EU ( loňský Reflex ) pak řekne toto. Velmi oceňuji co udělal pro propagaci vlašáku. Ale tenhle výrok opravdu přehnal. Moc by mě zajímalo co to bylo za znalce, když takhle hádali. A co má co dělat poznání odrůdy s tím jestli  piješ dobrá nebo špatná vína. No ta poslední věta je v kontextu řečeného vrchol arogance. A musím ještě dodat, že podle reakce lidí tímhle výrokem moravským vínům moc neprospěl.

S ostatním co jsi napsal o personách v TV nelze než souhlasit.

8 Sklenička Sklenička | E-mail | 4. ledna 2009 v 16:33 | Reagovat

O víně se dá tvrdit cokoli tak snadno,

mnohem hůř se mluví o lidech :o)

(už jsem to tady jednou citoval, V.Merta - O skle :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama