Pondělní pel-mel

4. srpna 2008 v 7:00 |  Jen tak
Vedro je strašný. To budou zase na jaře přívlastky (a cukry)! Odumírání mozkových buněk ve vedru nejspíš dostává lavinovitý charakter. Poznáte to v novinách i na některých blozích... i tady. Nedokážu dokončit souvislejší text. Teď v létě házím degustační poznámky do krabice a říkám si, že v zimě přijdou vhod. Tak aby ten přechod nebyl moc prudký, sestřihám z nich dnešní článek.

Mercurey Premier Cru "Clos du Roy" 2005, J.-P. Chartron.
Pinot Noir, hustá rubínová barva, nezvykle tmavá, s náznaky nazrálosti. Vůně je výrazně ovocná, višně a třešně. Chuť: silné kyseliny v nástupu nesou tóny zralých višní a třešní, v závěru se objeví i borůvky a ostružiny. Jemné třísloviny, stále patrné, ale neruší. Krásné silné víno s výraznými kyselinami, které by někomu mohly vadit. Stálo asi 12 € v Mercurey v roce 2007. Tehdy jsem si to orientačně násobil třiceti, takže 360 Kč, dnes násobím x 24, takže cena kolem 300 Kč.
Doporučuju folklórní festival v Miloticích u Kyjova, 8.-10. srpna. Rodina ještě neví, že se chystám, takže by to mohlo též nevyjít. Byl jsem tam v minulosti asi třikrát. Milotice jsou malý festival, který jednou za čtyři roky ustupuje Slováckému roku v blízkém Kyjově. Matně si vybavuju malý stadion uprostřed areálu vinných sklepů U Šidlen. Matně proto, že po skončení programu nastala volná zábava s muzikami v celém areálu sklepů a program spontánně přešel do Otevřených sklepů šidlenských. To byly ty doby, kdy se ještě jezdilo stopem a kdy jsem se nestyděl falešně skřehotat s cimbálovkou... Ale jestli se mi nepodaří vyjet do Milotic, ještě je tu Mělnický košt! V sobotu 9. srpna od 15 hodin ve Svatováclavské ulici (z mělnického náměstí k zámku) se koná druhý ročník ochutnávky mělnických vín. Vstup volný, zúčastní se mimo jiné: Vinařství Bettina Lobkowicz, Lobkowiczské zámecké vinařství, Školní statek Mělník, Vinařství Kraus... a osm dalších.
Aloxe Corton 2002, Chateau Corton André
Barva: hodně světlý rubín, do cihlova. Zralé! Vůně ovocitá se špetkou koření, jasný Pinot Noir! Směs peckovitého ovoce a alkoholu. Chuť: zprvu mírně drhnoucí směs ovoce a rozpadajících se tříslovin. V nástupu potlačené kyseliny, v dochutí svíravé třísloviny. Švestky, višně a třešně, typické ovoce, ale celkový dojem je neohlazený, hrubý. Ovoce v chuti působí nezrale. Zřejmě 2002 nebyl úplně šťastný rok. Takže nebrat, od Aloxe-Cortonu očekávám víc elegance a rafinovanosti.
Během soukromé ochutnávky u nás na zahradě (místní Svatovavřinecké 2007, Pinot Noir 2006 Vinařství Krásná Hora, Cote-de-Nuits Villages 2006, Chateau de Premeaux-Prissey, Gevrey-Chambertin 2004 Vieilles Vignes, S.C. Guillard) na jižním okraji mělnické vinařské oblasti jsme zdrbali i současnou aféru s převodem pozemků mělnické vinice Na Svini na stavební parcely. Zařekl jsem se, že tady nebudu opisovat z gůglu, takže si fakta najděte jinde. Když mi došlo, o který pozemek se jedná (je napravo od cesty z mělnického starého náměstí ke kruháku u Mountfieldu), fandím památkářům, aby ho nedali, ta vinice je na tom místě krásná! Navíc první písemné zmínky o ní jsou (prý) z poloviny 12. století.
Mělnické veřejné mínění si Lobkowicze spojuje s vinařstvím. Jestli se Lobkowiczové identifikují i s něčím jiným, nevím, ale lobkowiczké vinařství a jeho stoupající prestiž si mělničtí spojují s paní Bettinou. I kdyby pan Lobkowicz v budoucnosti uspořádal na Becku operní festival, takového uznání se na Mělníku asi nedočká, jako paní Bettina a lobkowiczské vinařství.
O vínech v ochutnávce pomlčím, nejsem nezaujatý, ale zajásal jsem, když jsme v Gevrey-Chambertinu znovu objevili elegantní višňovou chuť mísící se s animálními až stájovými tóny, jak jsem to tady popisoval před půlrokem. Pobavilo mě, jak stejné vůně a chutě ve víně popisujeme jinými slovy. Já: "zřetelně višňová chuť," můj host, malovinař: "to byly krásně vyzrálé hrozny!"
Santenay 2005, Marc Bouthenet
Barva světle rubínová s oranžovým okrajem. Ve vůni švestky a alkohol (13%). Taky lesní vůně, hlavně ostružiny, ale perou se s alkoholem. Chuť je hladká ovocná s převládající směsí lesních plodů a švestek, třísloviny uctivě postávají v pozadí. Noblesní víno s výraznějšími kyselinami, typickými pro Santenay. Měkké třísloviny jako bonus.
Ryzlink rýnský 2007 PS, Znovín Znojmo, Kamenný vrch, 140 Kč.
12% alk., cukr 6,8, kyseliny 6,8, extrakt 21,3. Koupeno ve firemní prodejně ve Znojmě. Světle zlatavá barva, nevýrazná nasládlá vůně lučních květin. V chuti citrusy, vyrovnané kyseliny s cukrem, ale kyseliny převažují. Přesto má víno dost svěžesti a dobře se pije, ale za rok, až svěžest odejde, mám pochybnosti...
Pinot Gris, Crémat d'Alsace, Wolfberger
Kdysi jsem se někde dočetl, že z čistě odrůdových Crémantů jsou nejlepší ty z rulandy šedé. Guide Hatchette doporučuje z Wolfbergerových Crémantů ty s černou etiketou (mon francais nestačí na to, abych pochopil proč). Velké bublinky, příjemné perlení. Sytě žlutá byrva. Jemná vůně šeďáku včetně chlebovinky. Jemný, nasládlý nástup chuti, sugeruje mi to pocit zralosti, na vrcholu chuti se objeví zralé ovocné tóny a dlouhá jemná dochuť, ve které se projevuje odrůda. Celkový dojem velice uhlazený, jemný. Pěkné víno a za cenu 6,20 € skvělá koupě.
Začal jsem nový život, chodím do hospody pěšky. Začal jsem s restaurací Na Štěpáně. Ta je asi na patnáctém kilometru "staré mělnické" silnice č. 9. Leží na strategickém místě u mostu přes Labe, zřejmě to bývala historická zájezdní hospoda. Po povodních 2002 se hospoda dočkala rekonstrukce i ambiciozního kuchaře. Najdete tu stálé menu o 10-12 položkách a každý den křídou na tabuli 5-6 hotovek a 5-6 dalších minutek v cenách od 100 do 260 Kč. Rozlévané víno, včera deci moselského ryzlinku za 40 Kč, obyčejně bývá obyčejnější Mosela za 30 Kč. Dávám si tady kuře s nudlemi a zeleninou (asi 130 Kč, s podezřením, že si dělají vlastní nudle? Určitě si pečou vlastní pečivo!).
Dnes jsem měl jehněčí kotletky na špenátových listech (229 Kč). Jehněčí výborné, špenát trochu příliš udělaný, rozblemcaný, ale správně česnekový. K tomu krásně udělané "královské brambory", uvařené, rozkrojené a opečené. Jako vesnická hospoda to nemá chybu, jen tu plzeň bych nahradil Budvarem nebo rovnou větším výběrem piv.
Z mých popisů vín může mít někdo dojem, že piju samá skvělá vína, 90 bodů a víc. Není tomu tak. Prostě se jen chvála píše snáz. Abych nějaké víno úplně setřel, musel bych si být alespoň na 100% jistý, proč je mizerné, takže většinu takových případů potichu přejdu. Myslím, že největší chvalič je Jamie Goode, který každý večer upije z několika supermarketovek (nebo nákupů u velkoobchodníků) kolem 10 liber a zřídkakdy hodnotí za méně než 89 bodů. Británie musí být nabitá skvělými chilskými, novozélandskými a jihoafrickými supermarketovkami! Ale zpátky k tomu špatnému vínu.
Chambolle Musigny 2003 "Les Babillaires," Phillippe Leclerc, Gevrey-Chambertin
Krámek v burgundském Gevrey je hned vedle mého oblíbence Michela Guillarda. Leclerc má expresivně tvarované lahve a mírně pouťové etikety. Ochutnával jsem u něj jiná vína, ale nakonec jsem koupil jen tohle, neochutnané. Jako vždycky, byla to chyba. Vysoká barva, z vůně vystupuje hlavně alkohol a neidentifikovatelná přezrálá marmeládová vůně, v chuti je patrný jemně kyselý nástup a potom už na parním válci přijedou třísloviny, a je jich spousta. Odzíval bych to jako tříslovinové monstrum, kdybych poslední měsíc nepil nejmíň pět burgundských villages 03 s jemnými tříslovinami. Dvě hodiny jsem se snažil odmyslet si třísloviny a najít pod nimi něco jiného, ale marně. Nakonec rozjímám podle prázdné chuti o oxidaci a o tom, zda ji někdo chtěl zastavit (nebo dokonce zastřít) přidáním taninu. Být to moravské víno za 150 Kč, bylo by po chvíli ve výlevce, s burgundou za 20 € jsem se trápil mnohem déle. Ufff....
Hospoda Na Štěpáně má ještě jedno plus. Na barpultu jsou návštěvníkům k dispozici kromě běžného denního tisku i poslední tři čísla Wine Spectatoru. V jistém ohledu je to smutná četba. Víte, za kolik se prodává v USA víno z dovozu ? Nepamatuju si už přesně, za kolik jsem viděl v Itálii prodávat Ornellaiu, ale řekl bych, že tam byla dražší...
Na alsaských vínech je v USA nějaká obchodní přirážka, ale Burgundy? Bourgogne Chardonnay od Etienna Sauzeta jsem v Beaune kupoval za 12 €, v USA stojí 25 $. Budu muset poslat do Wine Spectatoru ceníky několika pražských dovozců... Clos des Lambrays 2004 za 110 $ ? Domaine R&W bych hádal za 4.500 Kč. Podle zpráv z 30.7. je sice Big Mac v ČR dražší než v USA (o 28%), ve Švýcarsku (o 78 %) nebo v Kanadě (o 14 %), ale bohužel to platí i o vínech, která na rozdíl od Big Fat Maca k životu potřebuju. Ještě že mají Američani tak drahej benzín!
Zkoušeli jsme za horkých letních večerů kdeco, ale zatím vyhrává Weinviertel DAC 2007 od Hausera z Poysdorfu. Už jsem ho tady propagoval dříve (zdarma), ale dobře vychlazený na 8-10oC prostě nemá do horka chybu. Loňský ročník mi připadal výraznější (na velikonočním koštu 2007 v Pavlově dostal 86 bodů), letošní trochu řidší, ale paměť může klamat.
Je to samozřejmě Veltlín zelený (nebudu opakovat chválu na rakouský DAC "apelační" systém), má hodně slabou světlou barvu, ve vůni trávu a citrusy a špetku koření, v chuti začíná nasládle (hádám na pár gramů zbytkového cukru), pokračuje pěknou živou kyselinou (citrusy, jablka) a končí jemnou pepřovinou. Už jsem to tady psal o jiném víně, je to exemplární příklad rozdílu mezi vínem, které vyhrává výstavy a mezi vínem, které vás uhrane, když si večer otevřete celou láhev, ať už sami nebo s malou společností. Tohle je ten druhý případ, nenáročné pití, u kterého už teď lituju, že jsem si v Poysdorfu koupil jen jednu krabici o šesti kouscích. (Teď jsem si po sobě přečetl ten první text a vida, před rokem touto dobou jsem už psal, že je v červenci poloviční proti tomu, jaké bylo v březnu.)
Krásný letní večer, jako dělaný pro posezení s vínem na zahradě. Ale za ten jeden večer mi do vína spadla vosa a tři mouchy. Znamená to něco? Bude konec světa? Nebo je to víno tak dobré? Po vedrech zase na shledanou!
 


Komentáře

1 vosisko vosisko | E-mail | 4. srpna 2008 v 17:19 | Reagovat

Ve vesnické restauraci rozlévané moselské víno? Závidím! A s tím Budvarem Vám rozumím.

Jediný čemu nerozumím je prestiž paní Bettiny. Já měl tu čest se s ní potkat dvakrát a její osobnost mi jejich vína dost znechutila.

Jen tak pro zajímavost ve WS na Vaší fotce je Chablis od Dom.Laroche za 20 $ a Global Wine ho mají za 450 Kč.

Jako letní víno mi teď moc chutnal Vlašák 07 kabinet od Galantu, ale jinak souhlas s tím Rakouskem.

Létu zdar!

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 4. srpna 2008 v 20:27 | Reagovat

Ad paní Bettina, nesetkal jsem se s ní, neznám ji, jen jsem komentoval vzrůstající prestiž Lobkowiczského vinařství.

Ad Vlašáky v létě - napsal jsem to tady v referátu z Horňáckých - mikulovský vlašák, to je naše Chablis! Nízký extrakt, vodové víno, ve kterém potom vynikne mineralita - Vlašák a Chablis! (Jsou tam i další společné vlastnosti...) Žádné z těch vín se nestane celosvětovým hitem, ale správně po(u)žité jsou bezvadné!

3 -69- -69- | E-mail | 4. srpna 2008 v 21:40 | Reagovat

Vy ste se s tím budvarem snad zbláznili,taková blbost ,vyměnit za plzeň.

4 vosisko vosisko | E-mail | 4. srpna 2008 v 23:27 | Reagovat

Vtipné přirovnání to Chablis s tím Vlašákem a souhlas. Akorát myslím, že to Chablis je ve světě celkem slavný.

Heleďte 69tko. Vona ta Plzeň již není co bývala. Já bych ji přirovnal k dnešnímu Mikrosu.

5 Evas Evas | E-mail | 5. srpna 2008 v 6:47 | Reagovat

Plzeň možná není, co bývala, ale nahradit ji "Odvarem"?! To je vtip, ne?

6 Sklenička Sklenička | E-mail | 5. srpna 2008 v 7:37 | Reagovat

Horko, že jo :o))

7 vosisko vosisko | E-mail | 5. srpna 2008 v 11:20 | Reagovat

I u piva mě zajímá z čeho je vyrobený a kde. Nechť si ortodoxní milovníci plzeňského zjistí rozdíl mezi Budvarem a Plzní. Jinak ať si každý pije co mu chutná.

Veselé je, že se na stránkách o víně strhla bitva o pivo.

8 Evas Evas | E-mail | 5. srpna 2008 v 11:29 | Reagovat

Pro mně je rozdíl mezi Budvarem a Plzní ten, že z Plzně mi nikdy není blbě, zato z Budvaru mám bolehlav a trávení v háji. A tím nemyslím kocovinu, tolik se neopíjím, ale skutečné zažívací problémy po požití více než jednoho půllitru. Je to určitě individuální a nejde o žádnou bitvu o pivo, ale jen o osobní pohled :-)

9 MT MT | E-mail | 5. srpna 2008 v 17:48 | Reagovat

kdože tu pomlouvá Budvárek ? :))

když opominu "pověstný" Pardál, tak je mi, mimo jiné sympatické, že Budvar alespoň část piva dělá z chmele a ne z granulátů.

A Plzeň mi pár let nejede, ač mě kamarádi, co studovali v plzni, lákají na degustaci přímo tam, že změním názor. No snad někdy.

Evas: já to mám zase obráceně, z plzně je mi šoufl .)

10 -69- -69- | E-mail | 6. srpna 2008 v 2:17 | Reagovat

i vy trubky,mně jest šoufl of Budweiser,a z pilzneru nichst,

jest tu jakes podezření,že Pilzner nevyrobi taku špicu

11 b.š. b.š. | 7. srpna 2008 v 11:39 | Reagovat

A proč jen mluvit o Budvaru nebo plzni? Copak ještě neexistujou regionální pivovary? Sice ubejvaj, ale výběr pořád je:-) Jinak z plzně se po zavedení cylindro-konickejch tanků (místo klasiky spilka-sklep) stalo jen lehce nadprůměrný europivo

12 Sklenička Sklenička | E-mail | 7. srpna 2008 v 12:36 | Reagovat

Plzeň v. Budvar je ještě jednoduchý spor, jak se potom máme shodnout na mnohem jemnějších problémech kolem vína? Už aby to horko skončilo...

13 Tomas Mraz Tomas Mraz | E-mail | 7. srpna 2008 v 14:19 | Reagovat

Přidávám se k zastáncům Budvaru. Není to pití na objem, ale na chuť. Po jednom, či dvou Budvarech mi nikdy špatně nebylo, ale víc si je neradno dávat. Plzeň je průmyslový výrobek, asi se jich dá i vypít víc, ale proč to dělat?

14 vosisko vosisko | E-mail | 7. srpna 2008 v 14:20 | Reagovat

Minulý týden mi psal jeden Španěl z Tora, že je u nich takový horko (38°C), že už ani víno nepije. Jen trochu piva, aby mohl spát. Ale stejně mě ty jemné spory baví! Třikrát sláva různorodosti vína, jídla, chutí, ženskejch a tak dále.

15 b.š. b.š. | 7. srpna 2008 v 14:25 | Reagovat

Možná že nyní je snadnější se shodnout na vinařskejch problémech:-) U pivařů způsobil velký chmury razantní nástup Heinekenu (obava o pivovary Velký Březno+tuším Louny a Kutná Hora), zánik Podkováně...taky bude zajímavý sledovat, co všechno se bude prsit onou známkou "české pivo". Jestliže to dostane třeba i G, pak to bude mít asi takovej smysl jako před časem navrhovaná VOC Morava:-)

16 Evas Evas | E-mail | 7. srpna 2008 v 14:32 | Reagovat

to b.š.: tak fajn, nemluvme jen o Budvaru a Plzni! Hlasuju pro Svijany!

17 Sklenička Sklenička | E-mail | 7. srpna 2008 v 16:35 | Reagovat

15 - známka České pivo atd. Před mnoha lety můj známý, Američan B.S. řekl, že ministra Dlouhého nápad, značka Czech made je tak provinční a hloupá, že si z ní udělá srandu tím, že získá Czech made pro McDonaldsův výrobek McBůček. A jak řekl, tak taky udělal.

18 Sklenička Sklenička | E-mail | 7. srpna 2008 v 16:40 | Reagovat

13 - souhlasím, Budvar má mnohem víc chutí, je bohatší.

19 b.š. b.š. | 7. srpna 2008 v 18:10 | Reagovat

No, čistě teoreticky:-): Kdyby byla zatřidovací komise nezávislá, tak by nějaký prostředky měla. Nakonec P-U ani Staropramen z iniciativy "České pivo" žádnou radost neměly (zatím to vypadá, že Urquell, Kozel, Staropramen to nemůžou dostat, poněvadž se vařej i v zahraničí). Taky požadavek "tradičních postupů" by mohl vyřadit spoustu hráčů, protože navaření silnýho piva a následný ředění vodou na příslušný stupně naši předci asi moc nepraktikovali:-). Jenže takovejhle nekompromisní přístup se asi od svazu pivovarů a sladoven  (či kdo to bude rozhodovat) čekat nedá...

pro evas: U mě vede Náchod, že se nebojí dělat svrchně kvašený piva typu weizen nebo pale ale. A pak ta jejich skvostná 16%...Ale Svijany jsou taky výborný:-)

20 -69- -69- | E-mail | 7. srpna 2008 v 22:51 | Reagovat

No dobře,zrovna sem si otevřel Hoegaarden, a tak sem se, zaškaredil,že se budoucí matka naproti na gauči až rozřehtala,a to eště není Edelweiss,to je teprve hnus.Na Singapurského přeborníka v Carlsbergu a Hainekenu (oceněnného gipsovým krýglem a nástěnýma hodinama),su hergot nejaká citlivka.

21 b.š. b.š. | 8. srpna 2008 v 18:29 | Reagovat

Ale to není špatnej výsledek! Znám lidi, který se ani nestačili zaškaredit a jen, koulejíce zlostně očima, spěchali v místo, kde by mohli milou zkvašenou pšenku vyplivnout. A poté na adresu nápoje (ale i mojí, neb jsem doporučil k ochutnání) padala velmi dehonestující slova:-)

22 Sajmik Sajmik | E-mail | 13. srpna 2008 v 18:53 | Reagovat

Jen taková drobnost, správně se píše "Guide Hachette".

Pište dál, čtu vás často, jenom zírám, kolik vín stačíte ochutnat...

23 Sklenička Sklenička | E-mail | 14. srpna 2008 v 8:43 | Reagovat

22 - No jo, překlep, děkuju. Ale s dovolením to nechám neopravené, když jsem v úterý chtěl něco opravit v rozepsaném článku, ztratil jsem ho půlku a dodnes mě to redakční systém nenechal opravit, kvůli Hachettovi bych to nechtěl zažít znova :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama