Aperitif à la francaise

6. června 2008 v 23:52 |  Reporty
Rovnou přiznám, že jsem trochu očekával víc od Aperitif à la francaise. Trochu jsem se v očekávání mírnil, protože jsem se o akci dozvěděl jen od Bali, včetně upozornění na podezřelé chyby v pozvánce a propagaci.

Navíc, protože jsem trumbera, jsem akci hledal na Havelském trhu, ale naštěstí mě U Závoje nasměrovali správně na náměstíčko mezi Stavovským divadlem a Celetnou, kde stálo soustánčí dovozců a prodejců paštik, džemů, uzenin, sýrů, dobrot, vína... a vína... a koňaků...
Zaměřil jsem se na prodejce vína, ale pošilhával jsem i po uzenkách a terinkách...
Asi bych neměl hodnotit, ale pár připomínek si dovolím. Určitě by bylo pro všechny mnohem příhodnější nevytvářet dvě enklávy - víno a ostatní lihuprosté potraviny - ale naopak prostřídat stánky stylem sýr - víno - uzenky - víno - džemy - víno - kukuřice a hrášek - víno... jest jaksi přirozeným chodem věcí, že k vínu okusujeme sýr, gužér, paštičku či uzenku a tak stále dokola.
Z vinných stánků se mi zdál nejlépe připravený ten od Le Bouchon - nejenže byla obsluha informovaná a komunikativní, ale bylo možné ochutnávat v přiměřených dávkách a za přiměřený peníz.
A pokud zvažujete výpravu, rovnou doporučím ochutnávku, kvůli které stojí za to se tam vypravit: v Le Bouchonu dávají ochutnat za (pouhých!!!) 35 Kč malého panáka patnáct let starého koňáčku, který na mě zapůsobil jako zjevení: v chuti káva, kůže, podle vůně i chutě bych nehádal 40% alkoholu, ale mnohem míň (z mnoha vín a likérů čouhá alkohol mnohem agresivněji) - upalte mě, ale dal jsem si ho dvakrát.
A jako přípravu před ním doporučuju tenhle slaďák z Bordeaux.
Předpokládám, že pod náporem davů mnozí vystavovatelé v sobotu kapitulují a uvolní k ochutnávkám víc ze své nabídky. V příjemném letním počasí jsem si ještě dal od Le Bouchonu Chablis a Chenin Blanc od Loiry, ale jen jsem se přesvědčil, že na Chenin od Loiry mi prostě chybějí měřítka, piju ho jednou za uherský rok a prostě nevím, jak ho posuzovat (pro člověka vyrostlého na moravských vínech s vysokým obsahem kyselin to víno prostě jakoby kyseliny úplně postrádalo).
Slušná nabídka rozlévaných vín byla hned vedle u Neubauerů, včetně dobrého Sancerre.
Rád bych fandil novým Frantíkům z Passion Vin, ale zrovna ti měli v pátek příliš málo otevřených lahví.
Samozřejmě že Francouzi by si takovou příležitost líp užili, ale tleskám dobrému pokusu zavést takové kulinářské radování i v Praze, ono se to rozjede a mlsouni se naučí chodit... Já jsem po nedávném výletu do Burgund nacpal sklep vínem, ale na Ovocném trhu jsem neodolal nabídce všelijakých paštik (pstruhová, játrová, selská a lovecká) a bude-li čas, zítra vyšlu paní Skleničkovou ochutnávat panenské olivové oleje (to je její parketa) včetně lanýžového olivového - mně připadal drahý, ale jestli se rozhodne zakoupit, rád ho re-imbursuju!
Doporučím jedinou věc: vezměte si s sebou vlastní skleničku. Takovou, na jakou jste zvyklí. Prodejci nemají k dispozici tekoucí vodu na vymývání sklenic, takže bohužel nalévají do plastových náhražek. Dá se to přežít, ale koňak z roku 77 volá po jiné nádobě. Skleničku s sebou!
A jednu věc vážně zhaním: když jsem odcházel, duo na pódiu zpívalo asi originální francouzskou verzi písně, kterou já znám od Jana Vodňanského jako Pjésňu rakétčikov - Bolšája, mílaja, něsestrelímaja, létit rakéta náša, naševo trudá - tato brzo znovu aktuální píseň měla znít už při mém příchodu, jistě by to příznivě ovlivnilo dojem z popíjených lihovin, i kdyby duo na podiu prastarou verzi Vodńanského a Skoumala neznalo...
 


Komentáře

1 Bali Bali | Web | 7. června 2008 v 7:00 | Reagovat

do Prahy jsem se nedostala, ale jak to tak sleduji, nevím jestli mi to mrzí či ne. Jsem zvědavá na další reportáže.

Bylo tam také něco mořského?

Vloni v Provence jsem ochutnala paštiku z kapra, která byla opravdu vynikající. Ostatní ale moc nezaujala; bude to asi tou nedůvěrou v tuto rybu. Koupila jsem si jí i domů, ostatní dali přednost pstruhové.

Teď už se těším na FoodFestival, možná se tam potkáme, ne?

2 Papaja Papaja | Web | 8. června 2008 v 11:10 | Reagovat

Dobrý den pane Skleničko,

já tam byla včera. Panenské olivové ani jiné oleje jsem bohužel nepotkala i přesto, že jsem se trochu zdržela :-) Jinak vydařená akce. Na vzácný koňak, jak píšete, jsem neměla v tom vedru dost odvahy :-) Ale vínko mi chutnalo. Hudba byla perfektní, přesná :-) Zvu Vás ke shlédnutí mé "reportáže".

http://mlsnakocka.blog.cz/0806/sobotni-francouzsky-aperitiv

P.

Bali:

Nic mořského jsem neviděla. Bohužel ani sůl, třeba Fleure du Sel... Ale moc příjemné to bylo. :-)

P.

3 Bali Bali | Web | 8. června 2008 v 19:58 | Reagovat

Papájo, asi ty oleje vykoupila Madame Skleničková ;-)

4 Sklenička Sklenička | E-mail | 8. června 2008 v 20:43 | Reagovat

Bali - mám podezření, že na PFF se s nikým nepotkám, uvažuju o méně prestižní (ale o to zábavnější) akci. Ještě se uvidí :)

Papája - oleje jsem ochutnával u stánku Le Bouchon (Merlot d'Or) - panenský a lanýžový (moc zajímavý a jak už z povahy věci vyplývá, moc drahý :) Souhlasím, že koňáčky byly už na hraně, ale já je moc nepiju, tak jsem tady neodolal.

5 Sklenička Sklenička | E-mail | 8. června 2008 v 20:47 | Reagovat

P.S. Když o tom tak uvažuju, v závěru zmiňovaná Pjésňa rakétčikov od dua Vodňanský + Skoumal by mohla sloužit jako hymna Odpůrců radaru i Zastánců radaru. No není to kouzelné, ta píseň je možná ještě ze sedmdesátých let?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama