Březen 2008

Chateau de Premeaux-Prissey a óda na ročník 2005

31. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Reporty
Kdybych byl čaroděj a mohl z obrazovky počítače vystrčit láhev a nalít vám malý vzorek, přesvědčil bych vás snadno. Ale jak mám pouhými slovy, ťukanými na klávesnici a zjevovanými virtuální sítí někoho přesvědčit o tom, co jsem viděl, cítil a chutnal? Když jsem teď začal připravovat letošní výlet do Francie, první věc kterou jsem udělal (poté co jsem podplatil paní Skleničkovou pozváním na výlet) byl telefonát do Premeaux. Tam se musím vrátit!

Na vinné stezce v Itálii

27. března 2008 v 9:42 | Sklenička |  Komentáře a plky
Na vinné stezce v Itálii je název anglicky psaného blogu, který se zabývá italským vínem, a který byl letos nominován na americké wine-blogové ceny v kategorii obsah. (Umberto Eco by na můj účet dodal, že všechny blogy pojednávají zase jen o jiných blozích :-) Pokud klikáte ze Skleničky na Jižní Svah a zpátky, tak vězte, že v USA byste se uklikali, wine-blogů jsou tam nejspíš stovky. Pokud mám mluvit za pana Skleničku, ten čte Brita Jamieho Goodea (ale asi přestane, Goode je suchopárný vědec), ňůjorský Brooklynguy's wine & food blog, miluje Frantíka navštěvujícího francouzské vinaře i japonské saké-palírny s neuvěřitelně dokonalýma fotkama, mít jen o trochu víc času a peněz, četl by a vařil podle FX kuchyně (hledáte-li recepty a honí vás mlsná, doporučuji tento odkaz.) Nadějně vypadá Wilma, ale objev objevů je pro mě Italská vinná stezka - takhle bych chtěl umět psát o víně! A není to jen o italském víně, lifestylové přesahy jsou v tom psaní zřejmé. Úplně mě dostal nedávný příspěvek Obejmi Itala v sobě (haha, to neměl být dvojsmysl, ale jak to mám sakra přeložit s ohledem na smysl celého článku :-). Zkusím kus ocitovat (obrázek je vypůjčený z Italské vinné stezky):

Minulý týden po kapkách a Grand Cru Šobes

24. března 2008 v 9:35 | Sklenička |  Komentáře a plky
O chystané klasifikaci vína V.O.C. jsem už tady psal. Minulý týden se objevily nové informace, napřed ve Vinařském obzoru (vejcuc u Cuketky), potom originál tady. Tak dlouho jsem se posmíval neuspořádanému marketingu domácích vín, tak dávno už jsem někde vtipkoval, že to nejmenší, co mohou moravské vinařské podniky pro svá vína udělat, je napsat na etiketu GRAND CRU - a už je to tady!

La Degustation Tcheque - fotokvíz ze čtyřky

20. března 2008 v 16:22 | Sklenička |  Jen tak
Spomínam na Paríž, tie spomienky sú staré
spomínam na Paríž, čo asi robí Marais
spomínam na Paríž, v kaviarni sedí Funés
spomínam na Paríž, na Place Pigalle ma unes!
Ležím už týden doma s antibiotiky (a doktor mi velkoryse povolil všechny lihuprosté nápoje) a jak vidno z úvodního citátu, pouštím si Lasicu, Satinského a Filipa. Brouzdám webem a okukuju, jak si žije druhá polovička lidstva. Tuten píše z Japonska o degustaci šampaňských, tamten rovnou z Thajska o degustaci velocipedů a všichni společně pak o žracích orgiích v La Degustation... epčík... tak jsem se alespoň nechal unést spomienkami z úvodu k malému fotoseriálu z jednoho loňského oběda. Předložím vám ho jako malý kvíz, rozdělený do několika otázek. Je určený zejména wine-turistům a food-turistům. Třeba vás bude bavit luštit, co jsem měl k obědu. Nebojte se, žádné molekulární experimenty, ale poctivá dělnická strava - a dojde i na "brambory maštěný, byly málo pečený, pak jsem jed u stolu kdovíco v rosolu" - poznáte to?

Na plovárně s prof. Vilémem Krausem

19. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Komentáře a plky
Přiznám se, že jsem od jednadvacetiminutové talk-show Marka Ebena s nestorem (česko)moravského vinařství profesorem Vilémem Krausem nečekal mnoho. Měl jsem na něj dlouho pifku, protože jsem si pamatoval jeho radu vinařům z jedné pětadvacet let staré příručky - vyklučit vinici po dvaceti letech, kdy réva začíná dávat menší úrodu.

Brownies - jiné skupenství čokolády

17. března 2008 v 6:10 | Skleničková |  Recepty pí Skleničkové
Mám ráda umění, moderní, abstraktní - zpívala si tuhle paní Skleničková při zdobení brownies. Tak jsem si řekl o recept.

Sauvignon 2004 pozdní sběr polosladké, Sonberk Pouzdřany

14. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Recenze
S dnešním vínem mám drobný formulační problém typu Slepice nebo vejce? Je ta láhev poloprázdná nebo zpola plná? Nebo ještě jinak: když o víně napíšu, že je dobré, ale předražené, není to jen jinými slovy řečeno, že za ty peníze není dost dobré?

První jarní Vermentino

13. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Komentáře a plky
Konečně - valí se na nás první vína ročníku 2007! Už jsem tady sice opěvoval tvrdonická vína ročníku 2007, ale to byla vína malovinařů, která se nedají koupit (http://vins.blog.cz/0802/vystava-vin-tvrdonice-sobota-23-unora-2008). Taky jsem tady jásal nad rakouským veltlínem 2007, ale to nebyl DAC Weinviertel, ale jen předehra, mladé víno (http://vins.blog.cz/0803/slibna-predehra-07 - omlouvám se za ty neohrabané odkazy, ale Blog.cz stále trvá na svém vylepšeném editačním systému, který jinou možnost nenabízí). Konečně mám plnohodnotné víno z loňského ročníku : Vermentino di Sardegna "La Cala" D.O.C. 2007, pozdrav ze slunné Itálie.

Alsasko krásně voní ! (Pinot Gris 2005 Grand Cru Rosacker, Hunawihr)

12. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Recenze

Při ochutnávání dnešního vína (a hlavně jeho vůně) jsem si vzpomněl na zatím poslední cestu do Alsaska v loňském květnu. Vyrazil jsem po několika dnech odkladů způsobených kumulovaným pracovním vypětím, unavený a s bolavými zády. Na německé dálnici jsem jednou minul správný sjezd a natočil o stovku kilometrů víc, mezi Norimberkem a Heidelbergem mi bolest zad připadala nesnesitelná. Zastavil jsem u motelu kdesi u Karlsruhe a pocítil nejasnou úlevu - vystoupil jsem z auta a protahoval si ruce, nohy a záda, a bolest zad nikde. Kroutil jsem se jako had, abych se ujistil, že tam ještě je, vždyť ještě před hodinou tam byla, ale byla pryč. To dálniční odpočivadlo musí stát na nějakém dávném mystickém a léčivém místě, protože se mi to tam už stalo dvakrát...


Le Volte 2005, Tenuta dell'Ornellaia

11. března 2008 v 6:10 | Sklenička |  Recenze
Na konci náročného pracovního týdne mě začaly honit mlsné choutky a italské chutě. Abych nepodlehl a uchránil Sassicaiu, udělal jsem krok stranou a obětoval Le Volte 2005 z nedalekého konkurenčního vinařství Tenuta dell'Ornellaia, víno, u kterého jsem předpokládal podobný charakter. Možná bych mohl jednoduše napsat, že se vlk nažral a koza zůstala celá - jak už jsem tady psal, v celé Itálii stojí Sassicaia přibližně stejně, 120 Euro (podlehl jsem v Čechách nabídce významně pod 3.000 Kč), zatímco Le Volte, třetí víno z Ornellaie, jsem koupil za 500 Kč. Už Komenský učil, že máme postupovat od jednoduššího ke složitějšímu :o)