Santenay Premier Cru AOC "Clos Rousseau" 2001, Nicolas Potel, Nuits-Saint-Georges

19. února 2008 v 6:30 |  Recenze
Další obětí mé vánoční zvědavosti se stal tento Pinot Noir z burgundského Santenay. Nicolas Potel je nový, ale renomovaný burgundský negociant, tedy obchodník, který nevlastní vinice, ale nakupuje hrozny, z nich vyrábí víno a prodává je.

Jeho otec Gérard Potel, který zemřel nečekaně v roce 1997, vedl slavné vinařství Domaine de la Pousse d'Or ve Volnay. Vlastní negociantský dům založil Nicolas Potel v polovině 90-tých let, a nedávno do podniku majetkově vstoupil jiný podnik, Cottin Frères, což je dceřinná společnost velkého burgundského negocianta Labouré-Roi. Podle tiskových zpráv Potel využil peníze k nákupu několika vinařsví, což by mělo snížit jeho závislost na externích pěstitelích a dát mu větší kontrolu nad vinohradnickou částí celého byznysu. Podle informací výrobce kolísá výtěžnost u této vinice mezi 40 - 45 hl na hektar. Horní obrázek z vendanges jsem si vypůjčil bez dovolení z webu Společnosti pro dějiny Cheilly, myslím, že po cestě vlevo se jezdí z Maranges přes kopec na obzoru do Santenay, a slibuju, že až tudy pojedu příště, zastavím, vyfotím, a nahradím vypůjčenou fotku vlastním obrázkem. Ale ty barvy bych v květnu ani v červnu asi netrefil :o)
O tři měsíce později plním slib, zastavuju a fotím - ale raději tady nechám obě fotky, aby byl vidět rozdíl barev. Moje fotka je z prvních dnů května 2008, horní je ze sklizně, takže z nejspíš z přelomu srpna a září...
Tolik teorie. Víno jsem koupil ze zvědavosti na známé jméno a protože jsem pár vín ze Santenay už pil, možná budu moci srovnávat...
Ambaláž je tradiční burgundská, typická burgundská láhev a černobílá etiketa s elegantním scriptem. Barva vína je světlá, zvláštní třešňovo-cihlová. Světlý okraj vína ve sklence naznačuje mládí vína, i když jsem si myslel, že už je staré tak akorát. Jemně ovocná vůně, švestky a višně.
Víno zpočátku trochu drhne na jazyku a v chuti vystupují kyseliny, až nepříjemně. Má překvapivě mnoho hrubých tříslovin a zbytek chuti překrývají kyseliny - buď tam nějaká chuť chybí, jak poznamenala paní Skleničková, nebo tam naopak jedna přebývá, ta kyselá. Po čtyřech hodinách od otevření se víno proměňuje, otvírá se a z prvotní dominance tříslovin zůstává jen pikantní štiplavost, kyseliny jsou mírné a hladké. Konečně pěkné víno! Jen je nutné nechat ho před pitím 4 hodiny vydýchat...
Sprcha přišla, když jsem se právě teď podíval na cenu - zaplatil jsem za víno ve vinotéce v Nuits 19,50 €, což sice odpovídá burgundskému Premier Cru od renomovaného výrobce, ale neodpovídá tomu, co jsem našel v láhvi. Už jsem pil podstatně lepší Clos Rousseau od Marca Boutheneta za poloviční cenu a od vína za dvacku jsem očekával něco jako nirvánu, takže příště raději ukrotím své snobské choutky a budu šetřit. Ještě mám v chladničce dvě láhve Bourgogne AOC 2005 od Potela, tak uvidíme... ale bez výmluv, tohle nebylo víno za které bych dal 20 € podruhé.
Příště: Ovce k snídani a nová anketa.
TOPlist
 


Komentáře

1 -69- -69- | E-mail | 19. února 2008 v 21:15 | Reagovat

spíš mně překvapuje ,že vás překvapuje ,že se tak chová ročník 01,a jako patriota mě těší,že jsou i jinná vína než moravská nadhodnocená a neadekvátní.

Před včerem  mě mírně zklamalo Puligny-Montrachet 2003 od Lupé-Cholet (patrně asi village) .Pěkná kompaktní kyselina, pak skoro nic,pak hezké tříslo ze sudu.Čas víno postupně jenom zplošťoval.

03 mám moc rád ale usoudil jsem ,že konkrétně toto přešvihlo svůj zenit a mám trochu podezření,že díky přezrálosti toho roku ,se to může týkat více případů z ročníku 03 .Zvláště pak lehčích bílých.

Dnes sem ho dopil a nic se nezměnilo.

Ale není to nic proti tomu jak mně zklamala celostátní degustace zahrádkářských vzorků v sobotu v Hustopečích,moc nechybělo a málem sem vystůpil,(mně nevadí žes vstůpil ,ale žes vystůpil).

2 MT MT | E-mail | 19. února 2008 v 23:38 | Reagovat

-69-  já tedy v Hustopečích žádnou dobrou školu nečekal, ale trošku mě zarazilo, když mi jistý pán z vedoucí subkomise během degustace doporučoval, abychom to bodování zvedli, že je to výstava zahrádkářů ... proč to tedy vůbec bodovat. No a pak nevím, co si myslet, když mi Masaryk sděloval, že postoupila vína vyloženě nemocná.

3 -69- -69- | E-mail | 20. února 2008 v 5:52 | Reagovat

-MT-ani já sem neočekával nic převratného a ohromujícího,údajně ale měl být u každého stolu alespoň předseda, degustátor se zkouškama nebo profi somelier.Pravda některé předsedy jsem poznával a vzhledem ke špatným zkušenostem s dotyčnými už z minula....,tak sem se ani nedivil.Závěrečné fiasko s kradením skleniček  a výdejem guláše ani neřeším.Takovou úroveň hodnotící degustace jsem ochoten akceptovat na té nejlokálnější úrovni a beru to jako folklor,a nejvíc se bavím vzorkama s reprezentativníma chybama  ale ne na degustaci celostátní výstavy.

Dobrá zpráva je ,že nikdo netrval na kopřivovém sauvignonu a champion našeho stolu byl jasný,nezpochybnitelný a vlastně ani nediskutovaný.

Tak že aspoň od nás nemocné víno nepostúplo.

S úrovní degustace v Buchlovicích ,která proběhla v neděli na to ,se to nedá vůbec srovnat,jak kvalita vín,tak především vlastního hodnocení.

Pokud sem ale správně pochopil,tak Sklenička bodovat nechce,tak bych tento směr debaty radši opustil.

4 Sklenička Sklenička | E-mail | 20. února 2008 v 7:57 | Reagovat

Ale jen debatujte, mně bodování nevadí (v pátek to byl jen povzdech nad nedostupným vínem, ne nad bodováním samým), a drby z mých oblíbených koštů mě zajímají. Ale tady fakt bodovat nechci a rovnou se přiznám, že hlavní důvod je ten, že toho hodnotím málo a bojím se, že se moje chutě ještě vyvíjí a nejsou usazené, za rok - dva bych se třeba sám divil, jak jsem bodoval. Možná jsem si mohl zabodovat v Hustopečích, podle vašich stesků hádám, že bych toho nemohl moc zkazit :-).

To Puligny od Lupé-Cholet bylo koupené v Čechách?

5 MT MT | E-mail | 20. února 2008 v 9:36 | Reagovat

-69- ok, jen jsem chtěl od někoho "slyšet" komentář, neb jsme končili snad jako poslední stůl a hned jsem se šel najíst, ani jsem si neprošel vína, a pak jsem se tradičně zakecal, takže já jsem krom našeho stolu prakticky nezaznamenal nic moc ze vnějška.

P.S. takže ono doporučení "Neberte skleničky" fungovalo jako spouštěcí mechanismus :)) OIVéčka doma nemá každý.

A panu Skleničkovi se za opakované vybočování z tématu omlouvám .)

6 -69- -69- | E-mail | 20. února 2008 v 12:22 | Reagovat

AD Puligny-restaurant Brabander Brno,cena něco málo pod 2000 je samozřejmě neadekvátní,je to víno  dobré ,ale tak za třetinu.Když já si vždycky k tomu  dobrému jídlu dávám nejradši Burgund.Téměř ničemu nevadí a ani se u toho tak  nerozčiluju.

ad MT,-byv zklamán a okraden o skleničku,žádný další vzorek ,než ty naše sauvignony sem neochutnal,OIV používám akorát na "prácu" a tak mně spíš naštvalo,že jinde se sklenička (pohárek)s emblémem koštu nechává bez řečí degustátorům za odměnu na památku,tady byla bez emblému a k tomu mají eště řeči,můžu být rád ,že mně nesbalili taky plivátko co sem zapomněl na stole,"protože já dyž degustuju tak vyplůvám,abych přitem posledním nebyl už navalený."

7 MT MT | E-mail | 20. února 2008 v 22:36 | Reagovat

-69- ok .) plivátko jsem trestuhodně zapomněl doma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama