Víno Revue Prague Trophy v pátek v Břevnovském klášteře

16. ledna 2008 v 6:30 | Sklenička |  Jen tak
Lednové číslo časopisu Víno Revue obsahuje přehled vín, oceněných v loňské desetikolové soutěži Prague Trophy. Nalákalo mě to na jejich webové stránky, kde je vystavený seznam všech vín, která budou připravena k ochutnání na vyhlášení výsledků soutěže v pátek 18. ledna od 13 do 18 hodin Břevnovském klášteře. Při prvním průchodu jsem si zatrhl přes 60 vín, která bych chtěl ochutnat, takže budu muset uplatnit moderní reduktivní metody hospodaření...
Jde o vína oceněná v soutěži, kterou v loňském roce časopis pořádal jako anonymní, "slepou soutěž" vín podle standardů mezinárodní unie enologů.
Rozpis vystavovatelů a nabízených vín vypadá nesmírně ambiciozně, a i z nabídky vystavovatelů mám pocit, že to berou jako prestižní příležitost, takže se těším. Degustace je veřejně přístupná, vstupné je 750 Kč.
TOPlist
 


Komentáře

1 Degustátor Degustátor | E-mail | 22. ledna 2008 v 22:16 | Reagovat

Dekuji osvíceným z VinoRevue, že konečně udělali nějakou soutěž dle uznávaných pravidel EU!

Není to žádná ZOUFALÁ regionálka a předhánění moravských VINAŘŮ, co pak dobrá vína nemají k prodeji anebo jsou to vína pitelná teď a po pár letech trpká zkušenost nad vyhozením 500 Kč +. Konečně slušné zastoupení dovozců a ukázka, jak kvalitní vína se ze světa dají do ČR dostat. Zaujala mne - byť narvaná -ale solidní expozice OHMS, kde jak jsem pochopil dle posledního WineSpectatora z nejlepších 100 vín světa za rok 2007 (degustovaných jich bylo přes 15tis.) tomuto dovozci lze na seznamu vín najít 9 kousků! A pozor -ceny za vína s 90 a 93 body jsou jemně přes 300 Kč vč. DPH. Těším se, že se naši vinaří dostanou pod tlak jak na cenu, tak na kvalitu! Těším se na další ročník! J.L.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama