Několik dobrých zpráv

6. listopadu 2007 v 11:59 |  Jen tak
Od úterka začalo pršet a teploty budou klesat. Užijeme si zase několik měsíců podzimního marastu a zimního smogu. Takže si to zpříjemníme několika dobrými zprávami o víně.

O první z nich už se psalo, vydala ji ČTK 2. listopadu, takže jsem trochu out-of-date, ale nikdy není pozdě, když jde o dobrou věc. "Umírněná konzumace vína snižuje kromě rizika infarktu a vzniku nádorových onemocnění také riziko rozvoje duševních chorob," řekla Eva Češková z Psychiatrické kliniky LF Masarykovy university. To jsem si oddechl! Přiměřená denní dávka jsou prý 2-3 deci pro ženy a 3-4 deci pro muže, a výrobci vína tomu vzorně vycházejí vstříc třičtvrtělitrovými lahvemi.
Váhal jsem, jestli mám ocitovat i tu část zprávy, kde se poukazuje na pozitivní vliv vína na erekci, orgasmus, sex a prožitky s ním spojené, protože odůvodnění ve zprávě se mi zdá spekulativní. Jak vidíte, nakonec jsem se rozhodl pro, s ohledem na Google… Budu-li chtít předstihnout konkurenci, budu se muset tomuto tématu asi víc věnovat!
Naopak mě potěšilo vyjádření děkana Lékařské fakulty MU Jana Žaloudíka, že "medicína se zdráhá doporučovat pití malých dávek alkoholu, protože nevěří, že tyto dávky budou dodrženy." Připomíná to starou lidovou definici alkoholika jako člověka, který pije víc, než jeho lékař. Ale stejně, alkohol v malých dávkách je zdravý - to je dobrá zpráva!
S dobrými zprávami se teď roztrhl pytel. Na www.wine.cz zase citují ze zahraniční zprávy o tom, že červené víno údajně brání poškození sluchu. Přišel na to vědecký tým University Of Michigan, a ti borci sakra dobře vědí, co dělají :-) Můžou za to kyselina acetylsalicylová a antioxidanty, a i když jsem založením spíš skeptik a rád si zapochybuju, určitě ta zpráva neznamená, že po sedmičce veltlínu hrozí ohluchnutí. Dobrá zpráva!
Už měsíc stará je zpráva ze stejného zdroje, která cituje italský vědecký tým (Universita di Milano), který objevil ve slupkách bobulí některých italských modrých hroznů "spánkový" hormon melatonin. Tento hormon má také antioxidační účinky, jde o hormon nadvěsku mozkového, který má vliv na navození pocitu ospalosti a útlum činnosti pohlavních žláz. Objev zpochybnil jiný profesor z bostonské MIT, a to je dobře, protože si nejsem úplně jistý, jestli to s tím hormonem je dobrá zpráva…
"Pití vína ovlivňuje bezesporu lidské zdraví, jenže jak - pozitivně nebo negativně?" ptá se moderátor pořadu Planeta Věda na ČT 2 (23. října 2007). Lékař motolské nemocnice Milan Šamánek provedl studii na skupině padesáti dobrovolníků. Po měsíci pravidelné konzumace půl lahve vína denně zkontroloval všechny biochemické nálezy a zjistili jednoznačný vzestup "hodného" HDL cholesterolu a snížení srážlivosti krve. Studie ale zjistila podstatně lepší výsledky u bílého vína. Milan Šamánek komentoval všechny studie o tom, které látky způsobují "léčivé" biochemické změny: "To, co působí, je alkohol. To není víno, to nejsou antioxidanty, atd., to je samotný alkohol." Já jsem si to hned myslel…
Zatímco se vědecké týmy snaží zjistit, jakým mechanismem působí například polyfenoly, jejichž preventivní protinádorový účinek je známý, nakonec docházejí k poměrně prostému závěru - za pozitivní zdravotní účinky vína může alkohol. Dobrá zpráva!
Doufám, že vědci ve svém bádání nepoleví a že hned po Novém roce se dozvíme několik nových dobrých zpráv o léčebných účincích vína. Teď některé studie vyzvedly bílá vína, věřím, že do půl roku budou pozitivní účinky polyfenolů, antioxidantů (a alkoholu…) prokázány i v červeném víně. Jsem skeptik, moc těm "zprávám" nevěřím, ale mám rád dobré zprávy - a tohle určitě jsou dobré zprávy. Na zdraví!
A samozřejmě nezapomeňte hlasovat v anketě !
TOPlist
 


Komentáře

1 jednorožec jednorožec | 8. listopadu 2007 v 2:14 | Reagovat

Já už toho za svůj život vyslechl...

Z článku mě osobně těší, že i bílé víno může mít positivní účinek. ;-) Hurej!

Doktor: "Tak tedy: Žádné vzrůšo sexuálního rázu. Žádné mlsání a hlavně - žádné víno!"

Pacouš: "Děkuju, pane dochtor. A budu potom žít dýl?"

D:"No, to nevím. Ale rozhodně vám to tak připadne."

(S mirnou omluvou za vyhrabávání předpotopních fórů).

2 Sklenička Sklenička | E-mail | 8. listopadu 2007 v 9:28 | Reagovat

Ano, zatracené bílé pláště! Paní Skleničková si v textu zmiňovanou definici alkoholika upravuje tak, že alkoholik je každý, kdo pije víc než ona...

3 jednorožec jednorožec | 8. listopadu 2007 v 15:16 | Reagovat

Bude vadit, když sem píchnu krátký překlad?

Právě čtu, že v Paříži otevřeli novou restauraci Il Vino d'Enrico Bernardo. Pan Lander ve Financial Times uvádí, že majitelem je Enrico Bernardo, výherce titulu o nejlepšího sommeliera na světě.

V restauraci jídla jsou úplně podřízena vínu: menu vůbec jídlo neuvádí. Na menu jsou 4 bílá, 5 červených, 3 desertní vína, vin jaune a jedno belgické pivo.

Vy si vyberete víno (podávané po sklenici) a číšník vám navrhne, jaké jídlo by k tomu pasovalo.

Pan Lander si vybral německý riesling, Charles Mentons Nine Popes Syrah, bílé burgundské a desertní vína z Itálie a z Jižní Afriky. K tomu měl marinovaného lososa s citronovou kůrou, račí tagliolini, králičí casserole (guláš?) a osvěžující tvarohový koláč s citrusovým ovocem.

Pracháči si tam mohou objednat 2001 Pétrus za 670 euro za sklenici (velikost sklenice není v článku udána). Slepá degustace 5ti vín a 5ti chodů je za 100 jurů.

4 Sklenička Sklenička | E-mail | 8. listopadu 2007 v 19:43 | Reagovat

Jednorožec: a já jsem teď 3 hodiny odvrtával zaseklý zámek a léčím se z toho obyčejnou šardonkou 04 od Boucharda, není to k vzteku ?

(ale stejně si vždycky rád přečtu, jak si žije ta druhá půlka lidstva :-)

5 J.Č. J.Č. | Web | 11. listopadu 2007 v 22:19 | Reagovat

jednorožec: to zní ovšem skvěle, ta restaurace :) Sice tři tisícovky jsou hodně, ale tím, že je to v zahraničí, by se to dalo schovat do "fondu dovolené" místo "jídlo, pití" :-D

6 MT MT | 16. listopadu 2007 v 8:46 | Reagovat

J.Č. výlet na kole tam a pěšky zpátky - v tom lepším případě, máš-li kolo dražší a směnné na bleším trhu .)

Sklenička: oni páni vědátoři rádi šrajbují o všem, jenže s tím vínem to není jak se většinově prezentuje - ty tzv. protinádorové účinky a další jsou totiž obsaženy ve víně v tak stopovém množství, že aby to mělo nějaký vliv (jak se roztrubuje do světa), tak byste museli vypít snad nějaký ten bariček naráz. Ovšem to zase by ten alkohol, jež určo pozitivní je, prodělal transformaci na zlou svini.)

To zjednodušování, v dnešní době tak populární, zde není na místě. Nicméně, jak se praví v Bibli - věř a víra tvá tě uzdraví. Když to není methation a je aspoň krapet jazykem vstřebatelné, rád se vínem pobavím a s přesvědčením, že dělám něco pro zdraví se snažím játra vyhecovat k lepším výkonům.

7 baarel baarel | Web | 22. prosince 2012 v 21:12 | Reagovat

Výroba vína je obrovský kšeft, tak si lehce výrobci "najdou" jakéhokoliv vědce,  z toho důvodu tomu nevěřím a navíc ani osobně neznám žádného živého aktivního pijáka vína staršího 60let.

8 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 21:22 | Reagovat

[7]: středomořský paradox, tedy pravidelná konzumace dvou litrů červeného vína, pravidelná konzumace tučných masitých jídel, nízké procento infarktů a vysoké stáří je popsáno v lékařské literatuře jaksi bez ohledu na to, jestli tomu věříte nebo ne - že kolem sebe nevídáte starší pijáky může souviset s jinými jevy, třeba i s čerstvě propagovanou metanolovou módou?

9 baarel baarel | Web | 22. prosince 2012 v 23:24 | Reagovat

Italy vidím jako vysmáté pohodáře a labužníky, žádný stres (i když na severu hodně dřou na ten jich).
Zrovna letos jsem pozoroval jaký je rozdíl mezi českými a italskými důchodci, no myslím, že každý má své zkušenosti ale jiný životní styl se nedá přehlédnout.
Bylo by to pro nás hezké, kdyby to bylo jen tím vínem ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama