Listopad 2007

Kvíz - spárujte vína a obrázky

29. listopadu 2007 v 6:39 Jen tak
Inspirován moderními učebnicemi jazyků pro negramotné (moje dítě se v první třídě učí angličtinu) a Svahovou soutěží v rozpoznávání etiket pro nejobratnější klikače na internetu jsem pro vás připravil, moji milí čtenáři, malou soutěž - lušťovku. Zadání je jednoduché. Vpravo pět etiket vín, vlevo pět fotek vinařství, krajinek, případně reklamních motivů svázaných s určitou vinařskou oblastí. Spárujte je! Přiřaďte ke každému písmenu vlevo jedno číslo zprava a seznam pošlete na Skleničkův soukromý e-mail vran@seznam.cz!

Výsledky ankety : Kde nejčastěji kupujete víno ?

28. listopadu 2007 v 6:39 Komentáře a plky
Všechno má svůj konec, i moje anketa o tom, kde nejčastěji kupujete víno. V poslední době hlasů nepřibývalo, ale zdá se, že za to mohou technické problémy na Blog.cz, takže se dá říci, že se anketa ukončila sama.

Terroir podle Skleničky, nadprodukce a ceny

27. listopadu 2007 v 6:39 Komentáře a plky
Mnoho domácích vinařství se prsí investicemi do technologie, přestože se často říká, že víno se dělá ve vinici... Dnes se pustím na půdu neprobádanou, nikdy jsem nesklidil ani řádek hroznů a nevyrobil ani bečku vína. Abych se k těmto věcem mohl vyjadřovat alespoň trochu autoritativně, musel bych si asi předem zařídit delší brigádu ve vinařství. Nicméně glasnosť je na pochodu a srovnatelné údaje o pěstování vinné révy se objevují i od moravských vinařství, a s nimi i snahy o analýzu a srovnání těchto údajů.

Velký úklid Beaujolais

26. listopadu 2007 v 6:38 Recenze
O úspěchu letošní kampaně Svatomartinského vína svědčí i to, že když jsem se vypravil s týdenním zpožděním, zaviněném nemocí, do vinotéky, dozvěděl jsem se, že Svatomartinské je už komplet vyprodané. A protože znám vinaře, kteří tvrdí, že nejlepší víno je to prodané, vidím to jako úspěch.
Sám jsem nestihl stylově ochutnat Svatomartinské ani Beaujolais Nouveau v den spuštění kampaně, koupil jsem si alespoň jedno Beaujolais Nouveau a rozhodl se zlikvidovat těch pár Beaujolais ve svém sklepě.

Crazy 'bout a Mercurey - Mercurey 1er Cru "Les Vellées" 2005, Vignobles Nathalie Theulot

20. listopadu 2007 v 1:45 Recenze
Dnes o dámském víně, málo známém městečku Mercurey a o cestách za vínem všeobecně.

Beaujolais Nouveau, Gewurtztraminer Grand Cru Eichberg 05 a koštování bez polykání.

14. listopadu 2007 v 12:39 Recenze
Před několika lety jsem slyšel vyprávět o nákupních degustacích v Bordeaux, kde si importéři a velkoobchodníci na základě ochutnávky ještě nevyzrálých vín rezervují velké objemy, které si odvezou až po několika letech. Sommelier si stěžoval na degustační maratón, kdy musí za den ohodnotit i stovku vín a na podkladě jeho hodnocení potom firma nakupuje. Vína jsou ještě plná tříslovin, agresivní, neusazená a chutnané víno se přitom zásadně vyplivuje - představte si ty kamióny vína nakoupené na základě ochutnávky šedesátého nebo stého vzorku, poté, co jste předem něco polkli… moje první otázka byla, zda si po takovém dnu sommeliéři k večeři také objednají láhev vína. Omlouvám se, ale představa milovníků vína ochutnávajících desítky vzorků světoznámých vín v jediném dni (a vyplivujících je do připravených nádob) mi připadala až trýznivá.

Několik dobrých zpráv

6. listopadu 2007 v 11:59 Jen tak
Od úterka začalo pršet a teploty budou klesat. Užijeme si zase několik měsíců podzimního marastu a zimního smogu. Takže si to zpříjemníme několika dobrými zprávami o víně.

5 – 4 – 3 – 2 – 1 … Odpočítávání

3. listopadu 2007 v 10:45 Reporty
Jak říkám dětem, ještě čtyřikrát se vyspinkáte a bude to tady!

Nová anketa : Kde kupujete vína ?

1. listopadu 2007 v 12:16 Jen tak
Ke včerejšímu článku o oblíbených, oblíbenějších a nejoblíbenějších supermarketech pan Sklenička potichu přilepil novou anketu. Tuze moc by se chtěl dozvědět, kam si nejčastěji (a nejraději) chodíte pro víno. Pokud bude mít dojem, že nikdo z čtenářů nechodí nakupovat do hypermarketů, zváží to, až si bude příště vybírat témata... a pokud nikdo nezaklikne přímé nákupy od výrobců, tak se podle toho taky zařídí. Napište mu! Hlasujte! Máte-li na své myšce klikátko, zaklikejte si!
Čím víc budete hlasovat, tím dřív bude anketa hotová! Důležité upozornění: z hlavní stránky se anketa objeví až po stisknutí tlačítka "Počet komentářů!"
TOPlist