Další zářez Garyho Vaynerchuka

25. září 2007 v 6:54 |  Komentáře a plky
- Old wine is good wine...
- Yes, but expensive wine is good wine also...
- Yes, but the older the wine is, the gooder it is!

Tak "dokonalou" angličtinu v televizním seriálu BBC neuslyšíte často. Citát pochází ze třetího dílu seriálu Black Books, který běžel koncem loňského roku na ČT 2. V popisované scéně dva trumberové vypijí víno za 7000 liber, potom se zaleknou následků a rozhodnou se zfalšovat vypitou lahev - nalijí do ní laciné víno a dochutí ho podle popisu v encyklopedii:
- Špetku vanilky! Máme vanilku?
- Potřebujeme muškátový oříšek!
- Dřevitou příchuť dubového sudu! Na zahradě je dub!
Závěrečné černokněžnické zaklínání směsky patří k vrcholům komedie, na Bernardovo "Ožij! Ožij!" si vzpomenu pokaždé, když čtu vážně míněnou recenzi na podřadné supermarketové víno. Pointu neprozradím, stojí za to.
Co provedli Bernard a Manny ve třetím díle Black Books je jen odvrácená strana srandy, kterou si ztropil z vážných rozkošatělých recenzí vína springfieldský fantom Gary Vaynerchuk, objev pana Cuketky. Jak nás kdysi učili v Učení všech učení, syntéze (nového) musí předcházet analýza (starého). A tak zatímco Bernard a Manny předvedli v Black Books syntézu barikovaného Bordeaux, brutální extrovert Gary jen přečetl několik vážně míněných recenzí a názorně předvedl v televizi, jak by to dopadlo, kdybychom opravdu hledali ve víně trávu a grapefruit (Sauvignon) nebo slepičí dvorek a chřest (burgundské Pinoty). Vřele doporučuju shlédnout, od té doby se mi vážně míněné recenze na víno píšou velmi těžce, stále mi stojí za krkem Gary a hrozí, že mi dá sníst kašičku z lékořice, papriky, ořechů a slepičinců, které bych si třeba troufl ve víně najít a popsat. Brr!
Mám podezření, že Garyho talent je větší a že o něm ještě uslyšíme i v souvislosti s jinými tématy, než je jen víno. Ostatně jeho show s Conanem O'Brianem připomíná klasickou filmovou parodii Woody Allena na ranné TV reality-show, při níž Woody ukázal spoutaného židovského rabína, kterého švihá bičíkem blonďatá domina, a ve finále se mu posadí k nohám jeho židovská panička a cpe se vepřovým - když Gary zmákne Conana ochutnat propocené ponožky, chybí už jen, aby Conanův škleb Woody znovu glosoval: "Další šťastný Američan, který si přišel na své!"
Ve čtvrtek 20. září mohl Gary udělat další zářez, tentokrát na ELLEN TV, ovšem ve chvíli, kdy došlo na padesátidolarové víno, v jehož chuti byla cítit hlína, višně, tabák a kouř, dala mu moderátorka přednost a poté se bleskově rozloučila s diváky a ukončila show. Škoda, Gary, možná příště!
Garyho metodu jsem vyzkoušel na sobě. Jednou jsem staré Chablis přirovnával k trávě a uleželým jablkám, jindy zase k trávě s citronem. Stará jablka jsme teď na konci léta neměli, ale citron jsem v ledničce našel.
Je to zajímavý zážitek, který doporučím každému, kdo rád hledá ve víně další a další exotické chuti. K citrónové chuti se dostanete snadno, trávu ucítíte teprve když ji pořádně podrtíte mezi zuby. Doporučuji! I obyčejné Chablis vám potom přijde jako nektar a suchopárné časopisecké recenze nedostupných a předražených vín vám budou připadat zábavné :-) Není to sice recept jako od Šárky, ale klidně mi napište, jak vám chutnalo!
TOPlist
 


Komentáře

1 J.Č. J.Č. | Web | 25. září 2007 v 8:48 | Reagovat

Gary je démon :o) Různé stvoly, traviny a jiné kraviny očichávám a občas i požužlám celkem pravidelně, je to švanda. Jen jsem se stále neodvážil oblíznout starý vagon a pražce na kolejích, které často cítím v pinotech z Chrámců :-D

2 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 26. září 2007 v 0:16 | Reagovat

Sauvignon mi naposledy chutnal po kopřivách, ale podrtit je mezi zuby nemám odvahu :-)

3 Sklenička Sklenička | E-mail | 26. září 2007 v 12:15 | Reagovat

Dolce Vita: doporučuji vyhledávat broskvové Sauvignony :-) ale ani ty nezralé kopřivové nejsou beznadějné, moje babička vařívala z kopřiv špenát. Nebeojte se experimentu, očekávám zprávu :-)

4 jednorožec jednorožec | 27. září 2007 v 0:45 | Reagovat

:-) Dobrá episoda z BBC - seriál jsem tu minul.

Špičkové restaurace, které vedou vína jako Petrus, atp., nyní každou láhev po vypití rozbíjejí, než jí vyhodí do sběru. Ze zřejmých důvodů.

Špenát z kopřiv dělám i já, na jaře. Jejich chuť i vůně se tepelnou úpravou drasticky změní. Nehledě na jejich objem! Z nůše kopřiv tak lžička špenátu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama